Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 50 of 100 Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 75 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jan 26, 2018 11:11 pm

Știu că voi ați înviat. Așa că vreau să o aduc înapoi. îi spune direct în față, dar cu un ton mai scăzut ca să nu fie auzit de toată lumea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jan 26, 2018 11:18 pm

Bruneta oftează şi pune coatele pe masă, fiind foarte serioasă. Se uită la el fix în ochi şi începe să îi explice Dragule, noi ne-am întâlnit în Iad şi am făcut un târg cu Lucifer ca să ne reînvie. Nu a fost o magie pe care am făcut-o asupra noastră. Ea nici nu ştiu unde e. Reîntoarcerea ei ar depinde de ea, dacă vorbeşte cu cei de acolo, dar nu cred că ar fi acceptat nici dacă ar fi reuşit să vorbească cu ei. Vezi tu, nu oricine are ceva preţios de oferit la schimb sau o importanţă aşa mare asupra planetei încât să merite o a doua şansă. Scuze că sunt aşa de dură. Pe nepoata mea nu ştiu cum să o readuc, sincer..
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jan 26, 2018 11:22 pm

Inițial Eden se supără mai mult pentru aroganță decât pentru răspuns. Ok. Am înțeles că nu poți. Dar nu mai lua arfe de zeu că nu ești. și își așează cana jos. M-am convins că nu putem conviețui mai mult de 5 minute.
Pa.
și își lasă banii de cheltuială și dă să plece. Din punctul ăsta de vedere seamănă cu mama lui, că și ea nu poate să stea cu Shirley prea mult că se ceartă. Dar măcar nu este așa de vizibil.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jan 26, 2018 11:29 pm

Bruneta îl prinde cu o umbră invizibilă şi îl readuce pe scaun. În primul rând sunt arfe de zeiţă şi în al doilea rând, dacă e nevoie să mă cert cu tine cum m-am certat cu mă-ta, mai bine nu mă mai suni. Până la urmă, şi-a dat şi ea seama că e mai bine cum zic eu. apoi răsuflă şi retrage umbra. Începe să bea din vinul ei ca să se calmeze. Eu zic că ţi-e mai bine să ai familia de partea ta decât împotriva ta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jan 26, 2018 11:33 pm

Nu te-am chemat ca să mă cert cu tine. Doar am vrut să cer niște sfaturi. Dar ai transformat de la o discuție serioasă pentru mine în laude proprii. Cumva ți-au murit lăudătorii și ai ajuns să te dai mare pe lângă puști? și o atacă și el, dar fără să o jignească.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jan 26, 2018 11:37 pm

Fata nu se supără, ci râde, că ştie că Eden e singur şi cam izolat acum, ceea ce nu îl face tocmai cea mai plăcută fire de pe planetă. Chiar nu duc lipsă în acest domeniu. Mie nu mi se pare că m-am lăudat, ci doar ţi-am zis cum am scăpat noi din Iad şi de ce nu poate şi Julietta să reînvie. Acum că ştii astea, mai ai ce-mi cere?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jan 26, 2018 11:39 pm

Nu cred. Doar dacă ști o bibliotecă cu conținut magic sau ceva de genul ca să studiez eu individual atunci. și ridică din umeri. De data asta e ceva mai relaxat.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jan 26, 2018 11:44 pm

Cu asta te pot ajuta. Cărţile citite de mine nu conţineau asta, dar sunt şanse să găseşti tu ceva. Dacă se întâmplă asta şi ai nevoie de explicaţii, mă contactezi. iar după ce termină de spus, dă vinul pe gât şi se ridică de la masă, fără să mai ia şi desertul. Iese cu Eden din cafenea şi se teleportează cu el în Biblioteca Oxford Pentru Magicieni. Dacă te întreabă cineva, eşti nepotul meu, adus de mine aici. Uite o carte de vizită să ştii să te mai teleportezi aici când vrei să citeşti.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jan 26, 2018 11:47 pm

Ok, mersi Shirley-Senpai. Că la cum arăți ar fi dubios să îți zic bunică. și o laudă puțin. Că nu o urăște sau ceva. Dar a prins momentul.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jan 26, 2018 11:49 pm

Vezi? Şi tu eşti o dovadă că nu duc lipsă de atenţie. răspunde lăudându-se iar, că era în sângele ei, doar că nu era un răspuns aşa răutăcios. Baftă, dragule. apoi îi face cu mâna şi se teleportează de acolo. Ce s-a schimbat adresarea lui după ce l-am ajutat, of..
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 50 of 100 Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 75 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum