Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 36 of 100 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 68 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 21, 2017 10:48 am

Acum era început de vară și copii încă nu au apucat să se cunoască unii pe alții. Era prima tabără pentru toți. Nu se credea că copii o să pățească ceva. Eden are o personalitate apropiată de bunicul lui , Izaya. Dar fără dorința de a fi super puternic. Allan cu Hans se aseamănă cu cei din evul mediu puțin. În timp ce Klaus e puțin mai rău așa.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 21, 2017 11:11 am

Bella are reflexele mamei ei de când era tânără, adică mai usuratica așa, dar având în vedere vârsta, nu face nimic de acum, lol. Celia e mai înțepată, mai ales de la faptul ca puterea ei e nefolositoare ei și nu vrea sa discute despre asta. Aurora se aseamănă cu ce era în evul mediu, iar Julietta era ca un fel de varianta updatata a lui Shirley, cu tupeu și toate cele. Copii călătoreau separat, fiecare trimiși de ai lor, spre tabără. Julietta nu prea voia, ca auzise ca o sa fie rude de-ale părinților ei dar nici nu putea refuza. Bellei si Aurorei le convenea, iar Celia era neutra. Prima dintre fete care ajunge e Julietta, logic. Era o cabana mare cu câte o camera pentru fiecare. Camerele fetelor erau la etajul 1 și ale băieților la 2. Julietta își alege o camera cu balcon mare și se instalează.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 21, 2017 12:59 pm

Spre deosebire de evul mediu, acuma Hans nu mai e bolnăvicios, doar nu are puteri speciale. Nici nu îi pasă la vârsta asta. Allan nu își place fratele geamăn, dar înafară că mai râde de el nu face nimic foarte rău în special. Klaus în schimb profită de orice slăbiciune a cuiva pentru a se lua și râde de el. Iar Eden era mai de neințeles. Mai neutru așa. După ce toți puștii își lasă bagajele jos, sunt chemați afară de o profesoară/șefă. Era timpul ca ciutanii să se cunoască unii pe alții.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 21, 2017 1:28 pm

Aurora avea o problema de la nastere cu auzul și în câțiva ani avea sa surzeasca de tot. Acum mai auzea,dar foarte slab și doar dacă persoana era lângă ea. De asta era mai rușinata de situație, dar spera ca acei copii sa fie înțelegători și sa fie o tabără drăguță. Toți se strâng în fata cabanei și se uita la șefa respectiva. Super..Avem supraveghetor.. Se gândește Julietta și își da ochii peste cap.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 21, 2017 1:39 pm

Pe Eden nu îl interesa prea mult, stă undeva mai în spate și se joacă pe telefon. Dar e atent la cum se mișcă copii și cum se comportă. Șefa îi pune pe copii să se prezinte și primul era Klaus. Mă cheamă Klaus. Sunt cel mai frumos de pe aici și merit să primesc tot ce e valoros. spune blondul foarte narcisist. Voia să se dea mare, dar rezultă doar la copii care râd de el. Eden se prezintă scurt și sec. Ca să nu iasă în evidență cu nimic și să nu atragă atenția. În timp ce gemenii se prezintă împreună. Allan îl mai șicanează pe Hans, dar doar atât.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 21, 2017 2:00 pm

Julietta n-avea nici ea prea multe de zis, dar se prezintă ca o fată hotărâtă și puternica. Numele meu e Celia, am 11 ani și nu îmi place sa mă bat. zice și fata bruneta, dezinteresata. Nu prea știa dacă o sa se potrivească aici, dar merita încercat. Și eu sunt Bella, sora lui Klaus, îmi place sa mă distrezi și nu va faceți griji, ca oricum nici unul nu urca la standardele mele. Da, deja blonzii se dau regi aici și Juliettei nu îi prea place ce aude.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 21, 2017 2:11 pm

Aveți cumva coroane de vă dați regi așa? striga Allan cel mic. Că nu putea să se abțină să nu se ia de ei. Onii-Chan, nu te băga. îi zice Hans lui Allan că nu avea chef să vadă că se bate iar.Ce zici acolo? și se uită Klaus la brunet...Da, seamănă cu părinții lor din punctul ăsta de vedere.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 21, 2017 2:20 pm

Ne permitem. continua și Bella cu tupeu. Julietta oftează si se așează pe o banca, privind neinteresanta cearta. Aurora nu zice nimic, ca oricum nu știa ce e, dar le vede privirile încruntate și bănuiește ce fac. Super. Suntem aici toți de 5 minute și totul merge bine, nu?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 21, 2017 2:29 pm

Ei. Noi între noi nu avem nimic de ceartă... Doar că lui Allan-onii chan îi place să se certe. și îl trage pe geamăn de mână ca să nu sară la bătaie pe Klaus. Ce mă? Te ține un copil departe de mine? și îl șicanează pe brunet. Supraveghetoarea nu permite așa ceva, așa că îi separă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 21, 2017 3:13 pm

Aolo, gata. zice și Celia ce se baga în seama ca sa nu trebuiască sa audă zilnic certuri intre ei. Aici stăteau o săptămână și dacă de acum degenerau lucrurile...
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 36 of 100 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 68 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum