Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 1 of 100 1, 2, 3 ... 50 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion Empty Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 24, 2016 12:48 am

Și se face dimineață. Izaya se trezește primul și se ridică în picioare. De visat nu visa nimic, doar se gândea cum să facă șederea fetei mai comodă.  Așa că trimite corbi cu mesajele după Sora și Mona să vină imediat. Avea o treabă pentru ei în ziua aceasta. Izaya avea nevoie să găsească și câțiva vrăjitori puternic pentru a o teleporta pe mama ei. Că la ce distanță erau ei de capitală...nu se putea altfel.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 24, 2016 12:49 am

Shirley adormise foarte târziu, spre dimineaţă, şi acum dormea din plin. Nu avea de gând să se trezească prea curând.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 24, 2016 12:51 am

Izaya își ia rapid micul dejun și pleacă cu o bucată de oameni spre expediție. Sora cu Mona sunt îmbrăcați mai mult în haine regale. Frumos aranjați și parfumați. Treaba lor era să o facă pe Shirley să se simtă ca acasă . Așa că cei doi așteaptă frumos la ușă până se va trezi.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 24, 2016 9:22 am

Mai trec câteva ore şi până la urmă bruneta se trezeşte obosită. Decisese şi ea de aseară că nu mai vrea să facă pe fata drăguţă. O să îşi ia înapoi corsetul şi rochia regală şi o să fie o prinţesă. Dacă nătăfleţul ăla o vrea de soţie, trebuie să ştie de toate mutrele ei, nu doar de comportamentul politicos care era drăguţ mai mult pentru că era ostatică. Dar încă nu se ridică din pat. Se uită împrejur, la plasa cu hainele ei pe care o luase aseară rapid dintr-o căruţă când fugea înapoi în cameră. Plasa aia este singurul lucru care mă poate ajuta să trec peste. O viitoare regină niciodată nu trebuie să îşi arate slăbiciunile.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 24, 2016 9:27 am

Iar Izaya era acum în zona deșertoasă cu expediția lui și căutarea de vrăjitori. Totuși, Mona cu Sora o așteptau afară. Observă totuși că ea s-a trezit prin gaura cheii. Așa că băiatul bate la ușă. Bine v-ați trezit domnișoară. Ați dormit cam mult, doriți să aveți parte de micul dejun la pat? o întreba respectuos.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 24, 2016 9:30 am

Da, acum ieşi afară! îi spune poruncitor. Trebuia să se schimbe. Şi cheam-o pe fată. Am nevoie de ea. completează după ce se ridică din pat şi îi face semn să plece.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 24, 2016 9:32 am

Iar Sora face o plecăciune scurtă și pleacă din cameră și merge înspre bucătărie. Mona intră în cameră și face și ea o plecăciune. Bună dimineața alteță. Cu ce te pot ajuta? o întreba politicos. Chiar dacă e o asasină iscusită, Sora a învățat-o bunurile maniere.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 24, 2016 9:34 am

Tu o să îmi legi corsetul şi o să mă ajuţi să mă îmbrac în rochia regală. De acum nu mai port haine ţărăneşti. îi spune şi ei serioasă şi se dezbracă în faţa ei, apoi scoate lucrurile din plasă şi îşi pune corsetul. Seara trecută spunea că nu se va mai dezbrăca, dar s-a răzgândit radical.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 24, 2016 9:36 am

Iar ea dă din cap aprobator. Se aproprie de ea și începe să îi lege corsetul la spate. Vă ajut să vă periați și părul? o întreba calmă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 24, 2016 9:41 am

Da. răspunde sec şi ia rochia pe ea, aranjând-o cu grijă. Nu se murdărise de ieri dar se agăţase puţin la şolduri. În rest era ok. Se uită în oglindă îmbrăcată cu ea şi parcă îi mai trece dorul de casă. Tata spunea odată că dacă nu poţi să ajungi iar acasă, să faci locul în care te aflii casa ta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 100 1, 2, 3 ... 50 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum