Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 50 of 100 Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 75 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu May 25, 2017 7:03 pm

Dar el cum e vampir poate zbura, așa că așa ceva nu îl deranjează prea mult. Dacă se lua de tine un copil normal îl omorai dracu. Am avut dreptate când am zis că ești un monstru! și scoate limba urât la ea. Supraveghetoarea e anunțată că cei doi copii iar se ceartă. Așa că se întoarce la ei. Iar vă certați? Dacă nu vă puteți împăca, atunci ignorațivă și gata! spune femeia furioasă. Era deja prea mult pentru ea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu May 25, 2017 8:13 pm

Aurora nu mai putea auzii ca nu mai avea aparatul, așa ca o doare undeva de ce zice Klaus. Julietta se simte nevoită sa intervină și merge la femeie. Mă scuzați, dar Klaus efectiv nu se poate abține. A luat aparatul auditiv al fetei și l-a aruncat.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu May 25, 2017 8:24 pm

CE-A FĂCUT? spune femeia panicată. Un apar auditiv e foarte scump și nu e deloc de joacă cu așa ceva. O să sun părinții voștrii să spun ce s-a întâmplat. și prima oară o sună pe Mona, mama lui Aurora. Mona când aude totul îi zice supraveghetoarei să o ducă acasă. Că nu o poate lăsa fără auz departe de casă. Acuma era foarte supărată pe Klaus, dar și pe părinții lui. Ceilalți copii își văd de tabără normal. Mai pe seară când toți sunt la somn, cei doi copii sunt trimiși la familiile lor. Ambii părinți sunt supărați pe ce s-a întâmplat, dar pe același copil, Klaus. Aurora, poți să îmi spui ce s-a întâmplat acolo? Mi-a zis supraveghetoarea că ți-ai pierdut aparatul auditiv.... îi zicei copilei prin mesajul semnelor ( mâinilor) , un aparat auditiv nu se ia ca la piață, abia mâine ajunge altul. Că un aparat dinăsta se ia cu o foaie de la doctorul copilei și nah. Raizel era în schimb la muncă și nu putea să se implice.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu May 25, 2017 8:30 pm

Aurora îi povestește tot ce a făcut Klaus și cum Julietta cu Hans i-au luat apărarea. Era trista ca nu mai poate petrece timp cu brunetul și ca nu se poate integra și ea în colectivul lor. Asta e. Acum toți își petrec tabără fără cei doi și e mult mai liniștit.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu May 25, 2017 8:39 pm

Hmm. O să mergem și la Shirley să spun ce s-a întâmplat. Să nu îi mai ducă acolo pe Hans și Allan. și după o ia pe fetiță de mână. Dar mai întâi mergem la blonzii ăia nesuferiți. Că bine ia descris Izaya. și o duce pe fată în mașină cu ea și pleacă spre casa blonzilor.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu May 25, 2017 9:46 pm

Rozalia face ce zice mama ei şi merg acolo. Shirley cu Izaya nu ştiau încă nimic despre asta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu May 25, 2017 10:06 pm

Dar o să afle. Mai întâi roșcata are o treabă cu blonzii. Aceștia l-au certat deja pe Klaus. Așa că se aștepta ca mama fetei să vină. Când o văd îi deschid ușa și o poftesc. Iar micul blond stă în sufragerie ca să fie certat și de Mona. Salut. Mă așteptam să vii după cele întâmplate. Hei și ție. Ști de problema copilei mele nu? iar aici Mona îi explică lui Jimin și Mona ce are Aurora.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu May 25, 2017 10:44 pm

Toţi erau în sufragerie şi discutau despre asta, iar la sfârşit Serena oftează lung. Ne cerem scuze. Ar trebui să vă plătim noi aparatul auditiv. Klaus o să primească o disciplină mai severă de acum. zice femeia având nişte gânduri malefice acum. Având în vedere cât costa aparatul, normal că o să-l pedepsească pe blond.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu May 25, 2017 10:55 pm

De fapt am eu o idee. Prea a râs de handicapul fetei mele. Nu o să îi iau auzul sau ceva, dar tot va primii o pedeapsă că și-a bătut joc de copila mea! spune roșcata malefică. Îi va lua ceva mai mult decât un organ sau sângele lui, îi va lua mândria! Știe că el e mândrul de părul și înfățișarea lui. Așa că îi impune un blestem. O parte din față este arsă ( cea de la ochiul lui stâng) iar părul lui auriu are acuma două culori, argintiu și roșcat ( un fel de la ,,Aur” la ,, Argint” și ,,Bronz” , o decădere evidentă) Nu arăți chiar așa rău. Trebuia să te pedepsesc mai mult. Dar nu-s chiar așa de rea. și îi arată oglinda. M-AI FĂCUT ÎNTR-UN MONSTRU CA EA! țipa băiatul speriat, se credea foarte urât. Cine ți-a zis că îi poți face așa ceva? Sunt copii, e normal să fie răi la vârsta asta. Fă-l la loc. zicea blondul și el foarte înțepat. Nop. O să fie așa pe veci. N-am nevoie de banii voștrii oricum. Byee. și pleacă roșcata cu Aurora repede ca să nu fie război. Că dacă stă prea mult știe că Jimin își va ieșii din minți.
Blestemul lui Klaus:
Spoiler:
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu May 25, 2017 11:01 pm

Aurora e mirată de puterile mamei ei, dar în adâncul sufletului, era fericită de pedeapsă. Serena oftează lung. Se pare că nu mai are rost acum să îl pedepsească. Mda. Ai cerut-o de unul singur.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 50 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 50 of 100 Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 75 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum