Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 54 of 100 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 77 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 54 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri May 26, 2017 1:46 pm

Ce fată energică. își zise în gând. Brunetul alege să zboare în centrul tornadei ca să nu îl afecteze așa mult. Nu o să o mai țină mult oricum. I-am blocat sursa principală de energie. De continuă să atace așa haotic va termina repede resursele celelate. își zice în gând. Nu prea se poate apropria de ea în momentul de față , așa că se dă lovit, dar daunele lui reale sunt minime. Allan privea de pe acoperiș împreună cu ceilalți copii. Mai toți o dau câștigătoare pe Julietta. E adevărat că ea are puterea mai mare. Dar mă surprinde că brunetul nu e deloc panicat și nici răni grave nu are la cât de mult a atacat ea....
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 54 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri May 26, 2017 1:52 pm

N-o mai ţinea mult, e adevărat, însă Julietta nu voia să piardă. Dacă pierdea ea, măcar să piardă şi el! Oricum nu juca corect cu dezactivarea puterilor ei. Când vede că Eden o să bareze lovitura energie, trimite repede energia în altă parte şi sare în aer după el. Îi îngheaţă mâinile şi picioarele ca să nu mai fugă şi îl aruncă spre energia aceea. Fix după simte cum mâna cu care l-a aruncat parcă o doare foarte tare şi se ţine repede de ea. (Karma) Mi-a făcut-o..Dar tot nu o să pierd. Şi cum nu mai are energie să se ţină în aer, cade încet pe pământ.
Spoiler:
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 54 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri May 26, 2017 1:58 pm

Nu poate să atace energia, da. Dar cum brunetul e șiret ( moștenirea lui Izaya) Își lasă corpul pe de o parte ( stânga) și se lasă moale. Acesta intră in vântul torndei și scapă de atacul ei.  Dar tot ia răni serioase din cauza tornadei că în vârtej mai era și gheață și îl cam taie. Dar e ok. Când tornada dispare acesta aterizează și sparge gheața de pe mâini și picioare. Bine jucat. De nu o luai razna pierdeam. și chicotește. Copii sunt șocați că practic Eden a câștigat. Nu a câștigat printr-o dominare sau ceva wow, ci prin folosirea unor tehnici mai avansate și a strategiei lui bazate pe comportamentul lui. Vrei să te ajut să te ridici?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 54 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri May 26, 2017 2:07 pm

Marş de aici! strigă la el. Căzuse în genunchi, dar când îl vede că se apropie, se pune repede în fund. Era foarte supărată că nu ştiuse de faza cu oprirea energiei. Ai trişat! Dar căcatul ăla nu o să meargă când te atacă mai mulţi. răspunde încă urâcios. Hainele îi se fac înapoi albe şi toată gheaţa dispare înapoi în Julietta pentru a-i reda energia. Îi venea să-l sufoce până moare, dar nu mai putea. Asta e. A cam pierdut. Se pare că semnul de pe sâni încă nu era cine ştie ce, pentru că ea îşi amintea ce făcuse când era activat. Poate o să-l dezvolte şi pe ăla.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 54 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri May 26, 2017 2:11 pm

Ei. Nu ar fi ,,corect” să îmi îngheți mâinile și picioarele. Dar asta nu contează. Fiecare își folosește arsenalul cum vrea. și retrage mâna. Eu cu o tehnică low ți-am bătut tot arsenalul din luptă. Ar trebui să te critici pe tine, nu pe mine. Eu doar mi-am folosit cartea norocoasă. își își întinde corpul. O victorie rămâne victorie, chiar dacă nu e spectaculoasă. Energia îți va reveni la loc de... și dă din degete. Acum. și ia dat energia înapoi. Am un arsenal mai bogat. Diferența dintre noi e că eu nu mă vait așa într-o luptă. Ne vedem la ore. See ya. și îi face cu mâna și pleacă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 54 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri May 26, 2017 2:24 pm

Julietta nu prea ascultă ce zice el când vede că se laudă şi se teleportează după la băile sălii de sport. Trebuia să facă un duş. Molâul ăla sper să fie atacat şi să moară. îşi zice încă gândindu-se la cum i-a oprit puterile. Trebuia să vorbească cu cineva să vadă cum barează tâmpeniile alea, dar după şcoală. Acum intră în duş şi lasă apa să-i curgă pe corpul gol în timp ce ea se mai relaxa după ce îşi încordase atâta muşchii.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 54 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri May 26, 2017 2:29 pm

Nu prea are cum, asta e ideea. E o tehnică moștenită și antrenată intens. Și cum Julietta este un idol, normal că unii colegi îl înjură pe Eden și aruncă în el cu tot felul de chestii. Dar asta până când îi oprește Allan, totuși era vărul lui și na. Brunetul revine la banca lui și își vede de treabă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 54 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri May 26, 2017 2:46 pm

Până la urmă iese din duş, dar nu mai are chef de cursul următor. Oricum ea ştia mai tot ce li se preda acolo teoretic. Câţiva din fanii ei vin să îi vorbească şi n-are decât să le răspundă. Acum parcă îi era şi ruşine să se mai bată, dar nu voia să arate asta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 54 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri May 26, 2017 3:00 pm

Iar Eden normal că e luat la întrebări. Dar le zice ce ia zis și ei, că a profitat de o oportunitate și a bătut-o datorită hazardului ei. Allan asculta, dar nu îl interesa prea mult. Aparent află că diseară clasa are o misiune într-o pădure. Era deja plănuit asta de o săptămână și se știa, dar cum e el nou normal că află tocmai acuma. Mă întreb dacă va vrea să facem echipă după bătaia asta..
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 54 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri May 26, 2017 3:09 pm

Cum se face pauză, logic că mai toţi ies din clase. Julietta era îndrăgită de mulţi, pentru că era puternică, deşteaptă, frumoasă şi o bună conducătoare , dar asta nu însemna că chiar toţi o plac. Aşa se găseşte un hater să strige la ea Ţi s-a dus perioada de conducere, proasto. Nu e problemă, te poţi reprofila ca o curvă. Mai avem câteva pe aici. şi râde copios. Pe hol se face linişte şi toţi sunt miraţi de ce face ăla. Julietta decisese să nu se mai bată o perioadă şi să nu-şi mai piardă cumpătul ca o fraieră, dar tot face un lanţ de gheaţă şi îl prinde pe băiat. Îl târăşte după ea ca pe un căţel până afară, pe băncile supraetajate ale terenului de antrenament. Dacă cineva mai îndrăzneşte să râdă, o să păţească ca el. şi îl pune în genunchi, iar ea stă în fund. După îi dă un picior în cap de îi curge sânge imediat pe gură şi îi rupe maxilarul.
Spoiler:
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 54 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 54 of 100 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 77 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum