Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 36 of 100 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 68 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Feb 22, 2018 10:21 pm

Bella era și ea amețită de la lovitura la cap, dar încă se poate mișca. Cum fata nu avea timp de reacție prea mare și știa ca trebuie sa scape de acolo, se uita la ambii băieți și conștientizează ca are putere și timp sa îl salveze doar pe unul dintre ei. Întrebarea era Pe cine sa aleagă? Pe cel pe care îl place fără sa știe încă și care i-a fost alături de mic, sau pe sugar daddy ul care i-a luat un mall întreg? Normal ca, blonda fiind, fuge de lângă Allan, spre Pierre, îl ia în spate și fuge de acolo cât de repede poate, scăpând la limita de atac. Când ajung aproape de un loc mai închis îl lasă jos si răsufla. Tocmai l-a salvat fiica barbatului pe care îl urăște cel mai tare. Și Allan? Săracul Allan... Bella totuși a reușit din atacul pe la spate de mai devreme sa îi facă o zgârietură aka deschizatura spre sânge și acum îi coagulează tot sângele din corp ca sa nu se mai poată mișca. Trebuie sa mă întorc după Allan. Așa Black nu mai putea ataca și ea câștiga puțin timp in cazul în care băiatul încă mai era în viața.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Feb 22, 2018 10:32 pm

Black chiar nu se mai poate mișca puțin din cauza blondei așa că începe să-și vindece rana înainte de a pleca. Consideră că ia slăbit foarte tare pe copii și a scăpat de ei o perioadă. În schimb Allan era destul de nervos, avea cea mai sinceră ură pe Pierre, dar și pe Bella în același timp. Simțea că degeaba ia fost alături în tot acest timp. Cu puținele puteri pe care le avea pletosul se ridică în picioare, hainele lui erau vraijte, distruse dar nu mai conta frumusețea. Să scap de tine mai întâi. și se uită urât la Black. În câteva secunde se teleportează în fața lui și îl lovește în stomac că are garda jos de la rană. Cum ai supraviețuit? Și ce-s cu ochii ăia? spune Black ce scuipă sânge. Pot spune doar că m-am trezit la realitate. iar ura asta la ajutat foarte mult să-și trezească o parte din adevăratul lui potențial. Totuși nu e totul bine și frumos. Black se regenerează repede iar Allan nu are așa de multă stamina ca să se bată cu el prea mult. Amândoi sunt răniți și în loc să mai folosească atacuri cu energie preferă să folosească artele marțiale până când unul dintre ei cedează. În acest moment amândoi au aceeași ochi, Mangekyo Sharingan și își citesc mișcările. Astfel puține lovituri chiar își ating ținta. E adevărat că ura asta mi-a dat mai multă putere. Dar nu știu cât pot să mențin lupta asta că sunt epuizat fizic și eu...Momentan mă meține adrenalina...
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Feb 22, 2018 10:51 pm

Bella se reîntoarce repede acolo și simte un fior în tot corpul când vede ca brunetul încă e în viață. Allan! zice tare și fericita. Îi da un picior în cap lui Black și îl ia pe brunet în brațe. Observa schimbarea la ochii, dar nu avea timp acum de întrebări. I-am coagulat sângele și aproape se mișca. Asta e șansă noastră sa îl învingem! iar cu asta îl lasă pe brunet sprijinit în fund lângă un copac și ea merge la Black. Îl prinde de incheieturi și îi le întoarce cum ii le-a intors si el pe ale ei, apoi cu o mana îl prinde de gat și în cealaltă face o bila de foc. Sa vedem cum Îți sta cu fata arsa, păpușă. apoi apropie sfera de el sa îl arda.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Feb 22, 2018 10:59 pm

Black se face la timp transparent ca să scape de durerea de la încheieturi și să scape de mingea de foc. Se retrage mai în spate. Poate nu mă pot mișca mult. Dar energia mea tot o mai pot folosii. și își încarcă în palmele lui energia s-a întunecată foarte densă și o eliberează în direcția lui Bella. Atacul ăla era făcut să rănească grav până și un vampir iar Allan vede asta. Iar de dragul ei, chiar dacă acuma o cam urăște, se teleportează în fața ei și face o barieră cu noile lui puteri. Mai bine ai fugii. Ce fac eu nu se măsoară în bani și ar trebui să ți minte asta. îi spune la modul cel mai serios. Ura că fata a ales banii în loc de sentimentele lui, dar nu o putea lăsa să moară! Off, copii ăștia.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Feb 22, 2018 11:11 pm

Acum blonda chiar se simțea de cacat. Însfarsit viața i-a dat o palma zdravănă. Eu nu plec fără tine, Allan! zice hotărâtă și simte cum energia ei revine datorita lui. Apare acum, pentru prima oară, o abilitate de care ea nu știa și nu avea habar cum a construit-o, anume Șerpi de vânt. Șerpii aceștia înghit următoarele atacuri ale lui Black și se încolăcesc în jurul lui, inclusiv în jurul capului, sufocandu-l. Asta e ocazia noastră! zice și îl ia repede în spate. Ce ciudat e ca o fata cară doi băieți în spate pe rand. Fuge cu el unde l-a dus și pe Pierre și îl lasă jos. Sunteți amândoi ok? și răsufla obosita. Șerpii au dispărut după ce ea s-a îndepărtat, pentru ca nu s-a obosit sa îi mai controleze sau ceva.
Spoiler:
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Feb 22, 2018 11:17 pm

Lelouch privea destul de atent tot ce se petrece din ceruri. Îl teleportează pe Black înapoi la el și privește mâhnit. De gând s-a întors Eden fiecare erou a devenit mai puternic plus întoarcerea Juliettei. Black nu este de ajuns, trebuie să fac un plan mai bine detaliat. își zice în gând. Între timp copii sunt bine. Pierre a observat tot și era mulțumit de cum au evoluat amândoi. Acum mai trebuie să-i arate fetei mai târziu fața adevărată a oamenilor bogați, dar nu în momentul ăsta încă. Allan este secat de energie și se întinde ca să se odihnească.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Feb 22, 2018 11:23 pm

Dacă vede ca amândoi sunt bine, se liniștește și ea. Vorbește cu ceilalți prin telepatie și le povestește tot. Bineînțeles ca ia putina cearta ca nu a anunțat mai devreme, sa fie ajutați, dar e bine ca au supraviețuit. Astfel, ceilalți zic ca vin și ei unde erau cei trei. Julietta și Eden, ca un fel de "părinții grupului" merg sa investigheze zona de bătaie dacă a mai rămas cineva. Intre timp, Aurora merge la cei trei sa îi vindece. Este totuși foarte bine ca i-ați ținut piept. Dacă eram mai mulți, poate am fi putut chiar sa îl capturam și sa îl ducem la baza sa vedem cum a apărut.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Feb 22, 2018 11:29 pm

Pierre momentan nu comentează prea mult. În schimb Allan răsuflă foarte ușurat și se mai calmează.Am avut și noroc. De nu ne trezeam eu și Bella niște puteri noi am fi avut probleme mari. Dar și Pierre a avut o contribuție majoră azi. da, îl urăște pe Pierre ca persoană, dar nu putea să ii nege meritele totuși. Klaus ascultă tot și ii mai le dă gustări. Că au avut bătaie grea toți. Era mândru de sora lui acum.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Feb 22, 2018 11:37 pm

Ea în schimb era putin pe gânduri în legătură cu toată bătaia și ce a zis Allan, dar nu vrea sa lase sa se observe prea tare. Mănâncă și ea și așteaptă sa se refacă. Data viitoare o sa fim mai buni. îi încurajează rozalia și termina intr-un final de vindecat. Cei doi plecați revin la ei și văd ca sunt mai ok acum. Eu zic sa mergem la baza și sa raportam. Nu mai era nimeni acolo unde v-ați bătut.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Feb 22, 2018 11:41 pm

Astfel toată lumea intră in mașini și merg la bază pentru a termina toate treburile oficiale. Pierre se comporta normal ca până acum, adică atrage atenția. Aparent după bătaia asta totul e normal ca până acum. Doar că acum Allan e mai distant de Bella. Din punctul lui de vedere a acceptat ca blonda că e cu altul și nu mai vrea să se lupte degeaba.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 36 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 36 of 100 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 68 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum