Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 98 of 100 Previous  1 ... 50 ... 97, 98, 99, 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jul 30, 2018 10:56 am

Pe asta nu o știau ceilalți, dar dacă vede ca Damian insistă, atunci accepta și Raven. Bine.. Mergem. Ei nu îi era deloc frica noaptea, pentru ca avea avea privirea mai dezvoltata și vedea mai bine. Problema era doar ce capcane existau acolo. Dar pentru asta există vrabiuta lui Lolo! După o zi întreagă de zburat, se întoarce la stăpână. Rozalia pusese o camera de filmat pe căpșorul ei pe care o ia și o conectează la telefon. N-am nevoie de net ca sa văd ce e pe acolo. Poate l-a văzut și pe Kaneki în drumul ei. le spune celorlalți și o ia înainte, privind pe telefon. Dacă rămânem uniți, sigur o sa fie totul bine. spune Hope mai mult ca sa se încurajeze pe ea însăși, ca na, era totuși cea mai mica.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jul 30, 2018 11:19 am

Damian observă că lui Hope ii e frică puțin așa că o ia de mână ca să se liniștească. Le lasă pe Raven și Lolo în față ca să ghideze ele. Ragnar cu Bakugo erau la mijloc și Damian cu Hope în spate. Kaneki era undeva înspre oraș.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jul 30, 2018 11:30 am

Hope începe sa îl vadă pe Damian ca un fel de tătic al grupului și stă aproape de el de-a lungul drumului. Sper sa nu se strice mâncarea în ghiozdan. Am luat și pentru noi niște sandwich-uri. spune ea având numai gânduri bune. Grupul se adâncește în pădure și Raven încearcă sa se folosească de miros ca sa vadă dacă e cineva în apropiere. Simțurile îi erau mai dezvoltate de la puterea Serenei pe care a luat-o după naștere. Era probabil singura corcitura care are câte puțin din fiecare membru al familiei.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jul 30, 2018 11:37 am

Damian își folosește ochii moșteniți de la Akame pentru a ferii grupul de animale periculoase sau de capcane. Aici nu mai suntem în zona turistică. E posibil să dăm de bandiți, așa că să stăm aproape. le zice încet, dar suficient de tare cât să audă tot grupul.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jul 30, 2018 11:41 am

Lolo avea filmări cu locațiile preferate ale bandiților, dar asta nu însemna că seara nu și le pot schimba. Totuși, îi îndruma pe toți către un drum sigur. Raven se întreba dacă Kaneki a dat de un grup d-ăla. Nu de alta, dar ei ar fi ieșit cei bătuți, sigur.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jul 30, 2018 12:10 pm

Copii trec prin pădure fără să dea de animale periculoase sau oameni răi. Ajung în civilizație în oraș. Ne împărțim de acum?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jul 30, 2018 12:11 pm

Raven se bucură că n-au întâmpinat probleme şi răsuflă. Cum vreţi. Poate aşa o să îl găsim mai repede.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jul 30, 2018 12:14 pm

Eu merg singur. iar Bakugo iese din grup pentru a face treaba lui fără să mai fie deranjat. Dacă e să ne separăm.. Eu merg cu Lolo. Tu Raven mergi cu sora ta și cu Ragnar. Ok?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jul 30, 2018 12:18 pm

Ăla pleacă singur ca după să fim nevoiţi să-l căutăm şi pe el? spune puţin deranjată, dar n-are nimic împotriva propunerii de mai devreme. Lolo pune o vrăbiuţă să-l urmărească şi pe el, de data asta şi cu un gps, pentru că e mai uşor. Măcar pe el îl avem sub pază acum.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jul 30, 2018 12:49 pm

Nu pot risca un scandal inutil. Dacă Bakugo vrea să fie solo, să fie. și ridică din umeri. Noi o luăm în vest, voi în est. Indicat e să nu ne folosim abilitățile în public. Atacăm doar când e cazul, ok?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 98 of 100 Previous  1 ... 50 ... 97, 98, 99, 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum