Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 20 of 100 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 60 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 27, 2019 11:39 pm

Damian este pe hol împreună cu Lolo iar argintiul dă de Kaneki aleatoriu. Brunetul se uită urât la el, dar Damian îl ignoră. Cineva e morocănos azi.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 27, 2019 11:45 pm

După ce ai adus vorba de Raven, îţi dai seama că nu te vede bine. zice şi Lolo indiferentă. Ajung pe alt coridor, aproape de clasa lor şi dau şi de Raven care era cu nasul în telefon. Lolo face cumva şi dau umăr în umăr, mişcând-o şi făcând-o să scape telefonul, dar îl prinde repede în umbră. Hai să ne ţinem amândoi iubiţii, altfel sar şi eu pe fufa ta uşuratică. îi zice repede, urâcios, pentru că nimeni nu ia peste picior pe nimeni aici!
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 27, 2019 11:56 pm

Damian a urmărit tot. Lolo, știu că nu îți place de Raven, dar încearcă te rog să nu mai faci gesturi de genul. Nimănui nu îi convine să ii se spargă telefonul. Să te scuzi. o mustrează puțin. Că așa era corect. Iar tu Raven nu mai fi așa recalcitrantă. Îmi zici mie de lucrul în echipă dar tu ești cea urâcioasă. Ai vreo dovadă că ea e o,, fufă ușuratică"? Dacă nu te rog să îți ceri scuze. vorbește cu Raven cu același ton neutru și rational. Ceilalți elevi urmăresc scena, iar unele persoane sunt impresionante de imparțialitatea băiatului
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jan 28, 2019 12:06 am

Lolo îşi dă ochii peste cap şi îl ia de braţ, dar Raven nu aşteaptă replica nici unuia. Hai să nu dezgropăm trecutul şi să ne reamintim nenumăratele dispute între mine şi ea doar pentru a explica incidentul ăsta. Şi doar ca să ştii, nu arunc vorbe goale fără însemnătate. apoi scoate din husa telefonului biletul cu numărul lui şi îi trimite în mesaj site-ul ei de videochat. O fată fără puteri trebuie să-şi câştige banii, nu? Lolo se albeşte la faţă şi îi dă drumul la braţ.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jan 28, 2019 12:18 am

Damian se uită și încearcă să fie rațional și încearcă să o înțeleagă. Lolo, să închizi siteul acela. Nu mai trebuie să te înjosești ca să te bucuri de viață. Știu că părinții tăi nu își permit să îți cumpere tot ce îți dorești. Probabil te simți inferioară din cauză că nu ai moștenit puteri impresionante sau vreo familie bogată. ii spune calm și zâmbindui sincer. Iar tu Raven nu mai judeca o persoană pentru ce face, gândește-te și de ce face acel lucru. Dacă întrebi femeile ce fac aceea meserie de ce o fac, majoritatea spun din cauza neajunsurilor. Sunt unele ce o fac pentru că sunt dependente de sex, e adevărat, dar acele persoane sunt foarte puține. și își încheie argumentul. Începe ora curând. Nu vă pot împăca și înțeleg. Dar să încercăm să fim civilizați, ok? și o ia de mână pe Lolo și pleacă spre clasă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jan 28, 2019 12:31 am

Da, sau o face din plăcere. Dar tu ori nu ai vrut să te faci de râs cu ea, ori chiar eşti orb. îşi zice în gând când pleacă şi se duce şi ea în clasă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jan 28, 2019 12:36 am

Damian avea de gând să vorbească și cu Lolo în privat. Că nu e orb sau prost. În clasă nu ii zice de incident și la curs participă la discuție. Se discuta despre cum se salvează animalele de companie în caz de incendiu. Iar Damian s-a oferit să le povestească experiențele lui într-un mod mai lejer și prietenos. Ca să îi arate și lui Lolo că încearcă să se schimbe în latura asta socială.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jan 28, 2019 12:49 am

Lolo nu ar fi vrut să intre în subiect, dar ştie că o să se întâmple. În acest timp, e foarte atentă la el şi zâmbeşte, pentru că îi place că încearcă să aplice sfaturile ei.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jan 28, 2019 12:53 am

Astfel se termină cursul și se sună de pauză. Damian se ridică de pe scaun. Câțiva colegi și colege se bagă în seamă cu Damian iar argintiul e amabil să facă cunoștință cu ei și în modul acela, nu doar formal de la profesori.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jan 28, 2019 1:16 am

Lolo e deranjata de situație și de faptul ca Raven a zis public de site-ul ei pe care oricum nu o sa îl închidă. Sta în banca ei și umbla pe telefon sa se gândească la vreo soluție. În timpul asta, și movalia e supărată pe decizia lui Damian, dar nu arată asta pe exterior ci sta mai mult cu Kaneki ca să îl înveselească.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 20 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 100 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 60 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum