Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 7 of 100 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 53 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jan 26, 2019 4:24 am

În timpul acela Akame a terminat actele pt Damian semnând în jurul orei 10. Având în vedere că e elev foarte nou ca să zic așa nu e înregistrat în concurs. Totuși, ca să nu se plictisească s-au înțeles ca Damian să participe ca învitat voluntar. Majoritatea luptelor se prezentau de pe o scenă. Doamnelor și domnilor, în această zi îl avem invitat pe băiatul minune, Superboy. iar reflectoarele sunt pe argintiu. Acesta purta un tricou cu sigla clasică S, o geacă de piele, blugi rupți și niște ghete. E uniforma lui de erou și preferă să nu fie clasicul erou.Plutea deasupra arenei și aterizează pe scenă. Recent m-am transferat la școala voastră datorită mamei mele ce ia fost dor de orașul ăsta. Așa că dacă dorește cineva o luptă cu mine, sunt chiar aici. spune cu tupeu, ca să distreze și publicul.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jan 26, 2019 4:30 am

Raven nu se băga în bătăi cu copii noi pentru a nu-i speria. Nu era impresionata nici de "titlurile mărețe". În asentimentul ei mai erau câțiva care se oferă sa se bata cu el, pentru a nu rămâne băiatul fără adversar.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jan 26, 2019 4:33 am

Argintiul se uită la ei și nu e mulțumit. Poate o să sune arogant. Dar ar fi mai amuzant dacă mă bat cu toți participanții deodată. zice cu voce tare la microfon, ca o provocare
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jan 26, 2019 4:36 am

Movalia se încrunta puțin și își trimite vicepreședinta în arena. Bună și bine ai venit. Eu sunt vicepreședinta liceului și îți urez ședere plăcută. zice politicos dar fără sa ii pese de cuvinte. Întinde totuși mana către el pentru a se saluta cât mai frumos.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jan 26, 2019 4:39 am

Damian simțea că nu e o simplă urare. Așa că nu o atinge. Se pare că am supărat pe cine trebuie de a venit însăși vicepreședinta. Nu sunt naiv. și își arată direct Sharinganul, moștenirea de la Akame.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jan 26, 2019 4:49 am

Raven avea deja dosarul lui în poală și e foarte confuza când vede numele tatălui fiind al lui Akame. Ce face aici? își zice și simte cum o mica palpitație ii trece prin stomac. O interesau doar detaliile generale din dosar, ca să știe cine e, și acum ca e aproape sigura ca e el, încearcă sa se abțină sa nu meargă în arena. Vicepreședinta da din cap și face doar o plecăciune. Înțeleg. Trebuie sa te anunț ca jignirile și comportamentul superior aici nu sunt bine primite și o sa te rog sa părăsești arena pentru a ne putea desfășura preselecțiile. Cu pretenții de mai mulți adversari se vine doar dacă ai demonstrat ca reziști și dacă ești membru oficial al scolii. ii explica apoi face un semn politicos cu mana către ieșirea din arena. Copiii încep sa împartă păreri, unii zicând ca e îngâmfat, alții ca au auzit de el, unele fete zicând ca arata bine și alții ca e doar un anonim ce își încearca norocul.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jan 26, 2019 4:57 am

Ok, nu mă voi lupta. Doar voi face un mic spectacol înainte să plec. și face cu ochiul. Trimite in cer o minge mare de foc ca să se adune norii și să producă electricitate. Acesta trimite un fulger mic iar din nori iese un dragon electric ce înconjoară arena fără a rânii pe cineva în schimb, creatura aceea este o masă densă și puternică de electricitate la mâna lui Damian. După ce vede toată lumea creatura o trimite spre cer și o face să explodeze creând un mare spectacol de artificii. Eu sunt deja erou, nu elev. spune cu superioritate și pleacă de acolo cum îi s-a cerut. Da, era nevoie și de un tip carismatic cu nasul pe sus. Nu numai de o curvă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jan 26, 2019 5:04 am

Raven ii arunca dosarul într-o gaura neagră și își cheamă vicepreședinta înapoi. Dacă se considera erou și nu elev, sa nu se înscrie la școală. zice simplu, mai mult pentru ea, desi și cei de lângă o aud. Era puțin mai recalcitranta azi, se pare. Încep luptele normale și țin pana la ora 16.00 când se face un clasament din care doar primii 10 reușesc sa între în liceu. Raven acum trebuie sa coboare la ei sa le ofere insigne speciale pentru școala lor și e ajutata și de vicepreședinta. Era un eveniment special, dar fata noastră care oricum e nonconformista, era îmbrăcată lejer, cu o mica tenta de emo kid, desi la exterior nu arăta asta.
Spoiler:
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jan 26, 2019 5:10 am

Damian era prin oraș. Având în vedere că a atras foarte multă atenție și are abilități foarte înalte, directorul va face o excepție pentru Damian. Chit că argintiului nu prea îi convine colectivul momentan. Nu o înțeleg pe mama. Sunt major și sunt recunoscut de Liga Dreptății drept un erou de sine stătător. De ce vrea să stau cu oamenii de genul ăsta? își comentează printre gânduri.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jan 26, 2019 5:13 am

Trebuia sa fie atent la vorbele ei și înțelegea. Se termina și evenimentul și lumea se retrage la casele lor. Raven și restul studenților din consiliu hotărăsc sa iasă în oraș la un suc sa povestească despre ziua de azi. Erau pe o terasa în mijlocul orașului.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 7 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 100 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 53 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum