Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 28 of 100 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 64 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Feb 08, 2019 1:09 am

Raven cască ochii şi forţează mâzga să stea afară. Dacă reuşea să rupă o monstră, o puteau analiza în laboratoarele eroilor.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Feb 08, 2019 1:13 am

Damian își face o sabie din lumina și taie mâzga aia, cea din pământ intră cu totul acolo și o parte e la Raven in energia ei. Ai făcut bine. Întunericul poate îi dădea putere. Dar lumina ta sigur îl taie. spune rațional. Acum hai la laborator să vedem ce e chestia asta. Chestia asta a plecat deja și sigur se va muta în altă parte.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Feb 08, 2019 1:19 am

Fata se uită la cei doi şi chiar e puţin surprinsă că Kaneki l-a felicitat indirect pe Damian. Ţine mâzga în telepatie şi astupă crăpătura din pământ. Nu ştiu de voi, dar mă gândesc la ce e mai rău cu mâzga asta care poate lua orice formă şi intra în oameni să-i posede sau omoare.. zice pe drum, puţin îngrijorată.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Feb 08, 2019 1:22 am

Mă intrigă faptul dacă chestia are conștiință sau nu. spune pe drum. Este posibil. Dar poate să fie și un experiment eșuat ce a scăpat de sub control.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Feb 08, 2019 1:30 am

Ce știm pana acum e ca e sensibila la zgomote puternice, cum a fost clopotul ala și ca cel mai eficient o combați cu lumina. spune ca o concluzie. Se gândea la faptul ca ea avea numai atacuri de baza din lumina moștenită de la tatăl ei pentru ca era greu sa aibă și lumina și întuneric, asa ca pe una trebuia sa o mențină la o putere sub 5% ca să co-existe in același om. Bine, cazul excepțional al lui Akame se exclude, ca Raven e încă micuță. Și ca tot s-a adus vorba, i-ar prinde bine niște lecții de la Akame pentru dezvoltarea luminii într-un viitor apropiat sau depărtat. Ajung deci toți trei la laboratoare și Raven întreabă de niște colegi de-ai lui Raven-san pe care ii mai știa și ea ca să o ajute.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Feb 08, 2019 1:43 am

Damian e cam ca Akame din punctul ăsta de vedere. Nucleul lui este format 50/50 încă din naștere iar Akame îl menține așa. Partea mai proastă ca să zicem așa. Le controlează bine pe ambele dar nu excelează la nici una. Iar de vrea să treacă de un anumit nivel cam trebuie să se forțeze foarte tare că latura opusă încearcă să îl oprească. De-asta Akame îl chinuie cel mai tare pe Damian, trebuie să aibă grijă de talentul lui altfel o să iasă de sub control. Norocul lui Damian e că are o combinație de gene de la mai mulți și poate să fie stabil, asemănător cu energiile multora când Raven era în burta mămicii. Doar că unul e o corcitură de gene, iar celălalt de energii. Poate de-aia se atrag, cine știe. Totuși ajung într-un laborator iar un medic în ale geneticii ia mostra. Le spune copiilor că ziua următoare le poate zice exact ce e.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Feb 08, 2019 1:47 am

Cei trei nu au decât sa ii mulțumească și sa plece. Sper sa nu iasă de sub control acolo. Maine o sa merg devreme sa o verific. le spune celor doi și revine la hainele de om. Pana atunci ne putem relaxa.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Feb 08, 2019 1:54 am

Cum nu mai sunt obligat să îi accept prezența, eu mă retrag. Vrei să vi cu mine Raven? spune destul de clar. Damian îl privește neutru. Cred că cel mai bine mă întorc acasă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Feb 08, 2019 10:48 am

Fata se mulțumește și cu atâta tolerare. Eu ma bucur ca ati colaborat și atât. E un început. le spune blând și după îl ia de mana pe Kaneki. I-a spus ca ultimele luni o sa le facă frumoase pentru amandoi deci trebuia sa stea cu el. Ii face cu mana lui Damian și după pleacă cu Kaneki.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Feb 08, 2019 10:53 am

Damian se teleportează acasă. Îi dă mesaj și lui Lolo că e cam bolnav și că dacă poate să ii dea și ea cursurile la care a fost ca să nu rămână în urmă. Cafeneaua cum merge? întreabă pașnic, acum că sunt doar ei doi acum.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 28 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 28 of 100 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 64 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum