Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 14 of 100 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 57 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Dec 02, 2020 12:02 am

Astfel Damian ajunge acasa cu cumparaturile pentru copii. Intre timp se gandeste si cum sa le faca camerele. Revenind la actiunea principala. Putem sa ii intrebam mai incolo, cred. se refera la subiectul Damian. Si in rai ce specializare o practici cel mai mult? Magia? Sau cumva trasul cu arcul? o intreba curios in continuare.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Dec 02, 2020 8:10 am

Pai.. Învățăm de toate ca să ne descurcam în orice situație. Dar specializarea da, e mai mult de atat. Eu sunt pe magie de atac. zice cu chef de vorba. E mult de povestit despre Rai și ii place sa o facă. Exista și magie de defensivă, pentru cei care apară Raiul, exista îngeri împărțiți pe categorii de arme, la fel și ei pe defensiva și ofensivă.. Exista strategi, adică cei care ne coordonează în luptă.. Ar fi foarte greu sa învingi o asemenea armata organizata.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Dec 02, 2020 9:15 pm

Avand in vedere ca se lucreaza la ea de mii de ani, cred si eu. adauga Ragnar foarte logic la explicatia lui Hope. La vampiri desi este o armata, Jimin se lupta singur in bataliile serioase.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Dec 02, 2020 9:21 pm

Am înțeles ca are 9 bestii, dar nu ii e greu? Moștenitorii lui, de exemplu, adică tatăl tău și mătușa ta ar trebui sa fie și ei luptători importanți. și între timp, cât stăteau ei cuminți la discuții normale, Hope comanda o limonada cu mango.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Dec 02, 2020 9:24 pm

Ei sunt. Dar Jimin-san considera ca e mai important sa ne inmultim decat sa ne sacrificam in lupte. De-aia el prefera sa lupte singur. ii ofera explicatia din interior. Mai nou propune ca toti vampirii sa aiba cel putin trei copii. Ca economic stam foarte bine.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Dec 02, 2020 9:38 pm

Hope casca puțin ochiii. Dacă auzeau Raven cu Damian sigur ziceau un "da maaa, și sa ii crească el pe toți". Dar asa, Hope e mai cu bun simt. Pai.. Având în vedere faptul ca sunteți nemuritori, chiar aveți timp sa ii concepeti și sa ii creșteți deci.. apoi ridica din umeri.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Dec 02, 2020 9:48 pm

E putin nemultumit ca majoritatea vampirilor sunt destrabalati dupa ce fac primul copil. Cu masura asta sa faca un copil cand mostenitorul e adult nu e asa de rea. si isi da cu parerea, acum are ceva sens totusi.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Dec 02, 2020 10:51 pm

Hmm, da.. Părinții tăi și unchii te au numai pe tine și pe Bakugo. apoi se gândește puțin.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Dec 03, 2020 7:44 pm

Da, dar sa vedem daca se accepta. Desi Jimin este rege, legile se voteaza intr-un consiliu. Ca nu este o dictatura totusi. si explica mai mult cum functioneaza societatea vampirilor. Tatal meu are drept de vot si ar fii de acord cu ideea.Acum nu stiu de mama daca isi mai doreste un copil. si ridica din umeri. Am auzit ca si tu ai mai multi frati si surori ca asa a impus raiul din cate imi amintesc.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Dec 03, 2020 7:51 pm

Hope pune bratele pe masa și se apropie de Ragnar. La familia mea e alta poveste... Mama era pe moarte, Papa a făcut o înțelegere cu îngerii ca dacă o salvează pe mama, amândoi o sa meargă în rai sa fie luptătorii lor, apoi s-a zis ca e nevoie de mulți îngeri puri și asa i-au pus pe ai mei sa facă mulți copii, pentru ca au gena bună și le-au purificat sângele ca să fie 100% de înger. explica pe un ton mai încet, ca nu e o poveste pe care vrei sa o audă orice muritor de rand când trece pe lângă tine. A început ca o sarcină, nu o dorință. Dar sunt sigura ca mama și papa ne iubesc pe toți. și zâmbește. E cea mai mare dintre frați deci normal ca trebuia sa știe toată povestea.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 100 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 57 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum