Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 2 of 100 Previous  1, 2, 3 ... 51 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 30, 2017 9:56 am

Allan îl trimite pe Jimin spre gemene. Ce se întâmplă? își întreba Akame surioara. Dar Allan le aude. Ce stați acolo ca niște momâi? Căcatul ăsta ne-a ucis părinții. striga Allan la ele furios. Jimin nu se lasă bătut așa ușor că își invocă una dintre bestii. Totuși, pe asta nu îl afectează pe Allan prea mult că își invocă și el un dragon. Nu ești din lumea asta, copile. N-ai cum să înțelegi ura asta dintre noi. spune serios. Jimin find alături de Joker. Am și eu un frate pe care îl urăsc din suflet, dar nu-l omor. Ce dracu! și îi aruncă bestia. Akame în schimb nu știe ce se petrece. Acțiunea era prea rapidă pentru ea..
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 30, 2017 10:04 am

Ce?? I-a omorât pe mama și papa? iar Cecilia e nemișcată câteva momente, pana își iese și ea de sub control. Cum dracu sa îi omori când te-au primit în casa lor de atâtea ori, fără nici un gând rău și au vrut sa va imprieteniti??Ești așa un copil! Ai profitat de noi și au luat-o pe Akame ca sa te futi pe ea de imprietenire! striga și ea nervoasa și îi apare pentru prima data un susanoo mare cât al lui Izaya, dar negru, normal. Sare spre Jimin și îl doboară la pământ cu susanoo.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 30, 2017 10:22 am

Jimin însă împinge Susanooul ei la o parte. Oh.Nu mă așteptam să ai și tu din puterile lui Izaya. Se pare că nu e târziu niciodată. Cu plăcere. zise blondul arogant. Akame în schimb avea o aură neagră, ca a lui mă-sa( să fie și reversul medaliei, să aibe ambele fete puteri de la ambii părinți) Aruncă în jurul blondului mai multe pergamente pline de explozibil și cu ajutorul umbrelor acestea îl strâng împreună cu explozibilii. N-am vrut niciodată să avem puterile astea! Dar nu mă mai pot controla! strigă fata și explozibilii explodează.
Spoiler:
Dar nu scap ei așa de ușor, blondul se regenerează instant. În acest timp, Allan își aduna energia. Invocă toți dragonii și bestiile lui și le face într-una singură, cu 9 cozi. Se pune pe capul ei și acoperă bestia cu un susanoo mov. Acum Allan e la putere maximă și asta îl cam sperie pe Jimin.
Spoiler:
Nu o să scapi cu viață! și trimite mai multe fulgere spre el. Jimin se ferește de majoritatea, dar cum erau multe nu putea să se ferească. Cecilia. Ca să ai Susanoo la putere maximă trebuie să dai drumul la toată ura. Puterile tatei se bazează pe ură, cu cât urăști mai mult, cu atât crește puterea. îi zice fetei normal. Ea are experiență în asta și se putea controla. Dar trebuie să aibă grijă și de surioara ei. Îmi pare rău mama. Știu că nu mă recunoști. Dar nu mai pot purta culoarea celui care te-a ucis. își zice mai mult pentru ea. Își crește puterea iar vopseaua de pe păr dispare și e și ea brunetă, iar. Acum toți copii bruneților sunt negrii, ca ura lor pentru blond.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 30, 2017 10:58 am

Aww. Serena decide să stea deoparte şi să-l lase pe Jimin să mănânce bătaie acum, după ce le-a făcut bruneţilor. Oricum, copii trebuiau să se exteriorizeze şi descarce neapărat, altfel nu o să aibă linişte. Susanoo-ul Ceciliei se face şi mai mare şi produce nişte bile mari negre pe care le aruncă înspre Jimin. La impact, explodează.
Spoiler:
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 30, 2017 11:10 am

Iar acesta se ferește. Chit că brațele lui sunt afectate destul de tare. Allan se teleportează în spatele lui și îl prinde. Ști cum poți să mori, căcatule? zise serios, că s-a documentat. Hă? Cum? și încearcă să scape. Îi duce o sabie la gât. Simplu. După ce îți voi tăia capul creierul tău se va regenera. O să ți se șteargă toate amintirile și persoana care ești acum nu va mai exista. zice malefic. Blondul se sperie nițel și îl lovește în burtă cu cotul și scapă. SĂ ÎI TĂIEM GÂTUL! striga fata când aude asta de la fratele lui și face un atac combinat. Pe lângă multe cuțite kunai, fulgere, mingi de foc, mai are în arsenal și o mulțime de umbre tăioase ce se prelungesc ca să îi taie gâtul. În același timp Jokerul vrea să scape. Că pare periculos. Nu scapi nici tu, căcatule. Tu cred că i-ai dat idei proaste lui Jimin de a făcut asta. și trimite o umbră ca să îl prindă. Zici că ești mă-ta. TACI! și țipă la moș. Furia brunetei a făcut ca umbra să îl strângă așa de tare încât începe să moară încet. Cum merită. Mai ales că e bătrân și el și e mai sensibil.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 30, 2017 11:26 am

Raven nu intervine cu oamenii ei. Era mai bine dacă Joker murea. Serena totuși se gândește ca dacă Jimin uita cine e, nu o sa fie în stare sa crească singura copii, dar puterea ei nu se prea compara cu a celor trei bruneți. Cecilia taie capul Joker-ului ca sa fie sigura ca nu mai dau nici de prostul ăla și i-l zdrobește după. Acum, revenind la ucigaș..
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 30, 2017 11:30 am

Să îl chinuim? Nu merită o moarte ușoară. spune blonda către sora ei. Jimin încearcă să fugă, că ei sunt prea mulți. În timpul ăsta Allan fuge după el. Serena mai bune i-ar ruga pe copii să îl cruțe...
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 30, 2017 12:06 pm

Fiți mai blânzi cu el, va rog. Doar ce am născut pentru prima data doi copii și nu m-as descurca fără el... le zice când se apropie, ca doar na, asta e viața dacă ei au puteri mai mari ca ea. Cecilia o înțelegea pe de o parte pe Serena, ca și ea era intr-o situație similara acum, dar vrea sa vadă ce zic și frații ei.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 30, 2017 12:19 pm

Akame are o reacție ca a lui Cecilia, îi părea rău pentru copii blondei și nah. În timp ce Allan se bate în continuare cu blondul. Să își piardă părinții pentru a doua oară e mai greu de suportat. Allan, ajunge. strigă fata către frate-su.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 30, 2017 12:38 pm

Dacă vede că şi Akame e de partea ei, merge şi Cecilia la Allan şi îl prinde de braţ, trăgându-l în spate. Cred că e de ajuns... Ea dezactivează Susanoo şi speră să se oprească şi el. Serena răsuflă uşurată şi aşteaptă să se potolească toţi ca să-l ia pe Jimin şi să plece acasă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 100 Previous  1, 2, 3 ... 51 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum