Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 27 of 100 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 63 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jul 14, 2017 9:29 am

Intr-Un fel tot a făcut bine, ca acum coridoarele erau libere și ceilalți puteau merge mai repede către Klaus cât timp îi distragea Julietta. Ea face susanoo și începe sa îi ardă și zdrobească pe soldați. Fetele primesc mesajul și fug cu Allan intr-acolo. Din păcate, în fata celulei lui se mai afla niște paznici. Bella cu Allan se bat cu ei, ca tot fac echipa buna, iar Celia intra printre gratii sub forma unei arme, apoi se transforma la normal. Klaus, ești bine? era foarte întuneric acolo. Putea auzii ca băiatul abia mai respira și ca pe jos era ud, dar nu știa ca e sânge. Se apropie de el repede și se așează jos.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jul 14, 2017 9:43 am

Klaus din păcare nu avea puterea de a mai vorbi. Așa de obosit și torturat este. Gâfâie și mormăie că vrea sânge. Nu o vede deloc pe Celia. Dar îi recunoaște vocea. Știind că trebuie să rămână în viață cu ultimele puteri ale lui se pune deasupra ei și o mușcă de gât ca să-i sugă sângele. Că asta îl salva acum și știe asta. Allan cu Bella se înțeleg bine și bat soldații ăia.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jul 14, 2017 9:47 am

Bruneta e mirata și acum își da seama ca e întinsă pe jos înconjurată de sânge. Se sperie dar nici nu se mișca. Știa ca dacă băiatul nu bea sânge acum, probabil avea sa moara și prefera sa se chinuie ea puțin acum. Încearcă sa nu facă mult zgomot, deși geme puțin și se încordează.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jul 14, 2017 9:58 am

Și cât timp Klaus îi bea sângele, corpul lui începe să se regenereze puțin câte puțin și să se transforme într-un vampir complet. Cum e foarte rănit transformarea asta e ceva mai lentă decât era normal, că nah. Logică. O aude cum geme și e atent la respirația ei. Da, vrea să trăiască. Dar nu vrea să o omoare pe ea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jul 14, 2017 10:06 am

Acum devenea ea slăbită, dar voia sa îl lase sa bea cât are nevoie. Își pune o mana pe capul lui și îl mangaie încet. Bine ca nu îi vedea nimeni.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jul 14, 2017 10:16 am

Când observă că respirația ei e mai lentă decât normal se oprește. Ia fost de ajung. Se ridică în genunchi și o ține în brațele lui. Îi zice un „mersi” destul de încet ca să nu fie auziți de pașnici.Ar vi vrut să o vadă la lumină, dar asta e.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jul 14, 2017 10:24 am

Celia zambeste și sta cuminte acolo ca sa își mai revină puțin. Intre timp, toți termina cu toate bătăile și vin la locul respectiv. Julietta îi arătase lui Izaya ce mai învățase intre timp și acum era mandra. Bella aprinde luminile în sala și așa se luminează și cușca. Aww, ce drăguți sunt! zice repede argintia, ignorandu-l faptul ca erau plini de sânge amândoi și tot contextul în care se aflau.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jul 14, 2017 10:37 am

Mai bine i-am ajuta să se vindece. Că-s obosiți amândoi,mai ales Celia. comenta și Eden repede, dar normal fără să se certe. Espeon cu Leafeon se duc la ei să îi vindece de răni ca să aibă puterea de a sta în picioare și să plece pe propriile puteri. Copilul lui Joker nu-i mulțumit, așa că pleacă ...pentru moment.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jul 14, 2017 10:43 am

Bruneta se simţea foarte liniştită în braţele lui Klaus şi nu se ridică de acolo până nu termină pisicile să îi vindece. Atunci ridică privirea la Klaus şi îl priveşte în ochi. Mă bucur că eşti în regulă. Bella era cam geloasă că fratele ei s-a transformat complet înaintea ei, dar o să discute cu el când ajung acasă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jul 14, 2017 10:48 am

Mersi...Fără tine eram mort acum. și îi zâmbește cald în timp ce o privește în ochi. Oh. S-a mai făcut un cuplu. comenta lângă Bella urâcios. Se simțea ca într-un film romance și nu-i plăcea deloc. Eden cu Hans nu comentează și când cei doi au puterea să se ridice pleacă toți. Dar se observă foarte clar cum Klaus cu Celia stau mai apropriați decât deobicei. Klaus nu simte până acum o schimbare neapărat.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 27 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 100 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 63 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum