Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 67 of 100 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68 ... 83 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Mar 11, 2018 3:46 am

La masă încep discuţiile normale şi Bella se mândreşte puţin cu inelul ei. Julietta ar fi vrut să fie prima în orice domeniu, dar ştia că şi-a făcut-o cu mâna ei când a luat anticoncepţionale deşi Eden nu voia asta. Acum însă că s-a pus pacea, nici nu îşi făcea griji că el o să o refuze. Aurora considera că toate lucrurile vin la timpul lor în orice relaţie, deci nu avea să-l preseze pe Hans. Totuşi, Celia era cam incomodă că aparent sora vampir era foarte bucuroasă când venea vorba de subiectul ăsta, dar însuşi fratele ei geamăn era fix de părere opusă şi îi zisese mai devreme ''să nu ne grăbim''. Adică ce însemna asta din partea lui? Că n-o vrea încă complet? Că îi e teamă? Că o ţine mai mult pentru sex? Căci ştim toţi cât şi-au tot tras-o de ceva vreme încoace. Ea era sigură că nu e o altă fată în viaţa lui Klaus, dar prin acel ''eu zic să nu ne grăbim'', ea nu se simţea destul de bună şi deja începea să-şi facă planuri să nu-i mai dea atâta sex şi să se axeze pe gătit şi alte chestii casnice ca să-i arate că poate sta cu ea, că se descurcă. Acum era prinsă în gândurile acestea, în timp ce Julietta îl ia de mână pe Eden când termină de mâncat şi îi face semn să plece amândoi în altă cameră.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Mar 11, 2018 5:56 am

Acestea find spuse, Eden pleacă cu Julietta în altă cameră și închid ușa. După privirea ei și ce s-a întâmplat la masă părea că o să urmeze o discuție foarte serioasă. Ai ceva foarte important să îmi spui dacă m-ai adus aici,nu? și o privește în ochi foarte atent.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Mar 11, 2018 11:50 am

Eh, ea mai mult ar fi sărit direct pe el sa treacă la treaba, dar dacă el prefera discuțiile... Se apropie mult de el, își pune mâinile pe umerii lui și îl privește în ochi zâmbind Vreau sa întemeiem o familie. Acum ca s-a restaurat pacea și nu știm cât sta, cel mai bine ar fi sa profitam de asta așa cum ti-ai dorit și tu. Mai știi când ziceai ca vrei sa plecam din tara la momentul potrivit și sa trăim liniștit?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Mar 11, 2018 12:00 pm

Când vine vorba de chestii serioase trebuie să și discute puțin nu? Oh, da, îmi amintesc. și acuma înțelege și ce vrea să înțelege prin construirea unei familii. Chiar îți dorești un copil în momentul acesta? Eu n-aș avea nimic împotrivă. Dar nu vreau să faci un copil doar de dragul meu..Când am vrut să îl facem atunci a fost din egoism. Voiam să te feresc de riscul de a te pierde iar..Și în plus ai doar foarte puțin timp de când te-ai întors pe pământ... spune Eden foarte sincer. Era momentul ca cei doi să spună doar adevărul cu privire la relația lor. Dacă Julietta își dorește el n-are nimic împotrivă. Doar că are niște temeri. În sufletul lui îi era frică ca nu cumva în viitor copii lor să fie vânați de Lelouch și CC și de alți răufăcători. Datoria asta de erou cere foarte multe sacrificii iar Eden știe foarte bine asta.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Mar 11, 2018 12:11 pm

Eden, eu nu am uitat nimic din ce ai zis ca îți dorești și vreau sa ți le îndeplinesc. Stii de ce? Pentru ca fără tine nu existam în momentul acesta pe pământ. Tu te-ai sacrificat pentru mine și acum eu vreau sa îți mulțumesc cum se poate mai bine. Un copil făcut din dragoste ar completa totul. continua sa îi explice pe același ton calm și cald.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Mar 11, 2018 12:18 pm

Adică practic renunți la a mai fi o eroină cel puțin un an? o întreba serios. Că știe cât de mult ține Julietta la statutul acesta și la antrenamente. Voia să fie sigur că n-are iubita lui nici un regret în legătuă cu asta. O strânge în brațe și o privește insistent în ochi. Simțea că ziua de azi o să fie specială. Mai că voia să sară pe ea acum. Dar mai așteaptă ultimul ei răspuns.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Mar 11, 2018 12:26 pm

În ultima vreme devenise foarte puternică şi îşi potolise nevoia aceasta insistentă de a demonstra cine e şi ce poate. Pe lângă asta, probabil nici nu mai erau inamici cu care să aibă de-a face. Prin urmare, să rămână eroină în momentul acesta ar fi fost plictisitor, deci mai bine să profite acum de timpul lor liber. Dar lui n-are rost să-i enumere toate acestea, aşa că doar răspunde simplu: Da, Eden, renunţ. Şi simte şi ea că l-a convins acum, aşa că e mult mai fericită.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Mar 11, 2018 12:32 pm

Astfel Eden zâmbește că totul e pus la punct. Pune 2 vrăji, una ca nu cumva să intre cineva peste ei. Iar celalată ca nu cumva ce se aude aici să fie și înafara camerei. O sărută pe buze pasional și îi lipește spatele de perete. Hmm. Vrei să fiu și varianta mea cu părul lung? Că știu că-ți place. o întreabă când începe să o dezbrace.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Mar 11, 2018 1:08 pm

De data asta nu. Argintiul mă excită foarte tare, dar eu de brunet m-am îndrăgostit de când eram mici şi aveai nişte jurnale ciudate scrise în alte limbi. Acum vreau să rămâi aşa, pentru că aşa eşti adevăratul tu. îi răspunde şi îl dezbracă şi ea. Parcă a trecut ceva vreme de când n-a mai făcut-o cu el cel adevărat, nu cu formele celelalte suplimentare.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Mar 11, 2018 5:06 pm

El se schimba mai mult de dragul ei. Totuși apreciază și se bucură de asta. O sărută pasional și o strânge tare de piept.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 67 of 100 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68 ... 83 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum