Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 60 of 100 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 80 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Jul 18, 2018 12:16 am

Astfel trec la runda doi. După asta, argintia e mai sigura ca rămâne însărcinată și acum se odihnește pe umărul lui.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Jul 18, 2018 12:20 am

Bărbatul o ține în brațe și se acoperă cu un cearceaf pentru amândoi. Închide ochii și se odihnește și el.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Jul 18, 2018 12:59 am

Oficial, toate cuplurile din aceasta generație au copii, făcuți la vârste destul de mici ale părinților, dar asta e când uniî "lansează trend-ul" și ceilalți nu se pot abține. Trec patru ani și familiile se mai consolidează.
Julietta a rămas însărcinată cu încă o fetiță, botezată mai apoi Hope. Următorii trei ani nu a mai născut ca sa se poată și antrena. Acum ea cu Eden erau la același nivel. Deci, cei doi au doua fetite: Raven (4ani) și Hope (3ani)
Celia și Klaus nu au mai avut discuții pe subiectul acesta și au rămas cu un singur copil deja născut, Ragnar (4ani)
Bella i-a oferit lui Allan un baietel foarte frumos si puternic pe nume Bakugo (3ani)
Aurora a avut o sarcina mai ușoară, cu un singur copil, o fetiță rozalie frumoasa, pe nume Lorelai (3ani), porecla Lolo.
Cecilia l-a născut la scurt timp pe Damian, băiețelul ei alături de Akame. Damian (4ani)
Ultima dar nu cea din urma este regina noastră, Shirley, care a avut o singura data o sarcina cu mai puțin de doi copii. Dacă a avut fete gemene, un singur baiat, băieți gemeni, acum oare ce are?? Un alt băiat, ha, țeapă! Vi-l prezint pe Kaneki (3ani)
În ultimii ani au crescut toți în pace, pentru ca intre răufăcători au fost nișe dispute după ce Celia le-a scăpat de sub nas. CC s-a certat cu Lelouch care voia în continuare răzbunare și nu au mai reușit sa conceapă nici un plan singuri. În mai puțin de o saptamana, îngerii noștri urmau sa se întoarcă pe Pământ, pentru ca timpul lui Raven expira. Fetiței îi plăcea acolo și se înțelegea și cu surioara ei care nu era altceva decât o alintata incredibil de mare.


Last edited by Dede on Wed Jul 18, 2018 1:52 pm; edited 1 time in total
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Jul 18, 2018 1:32 am

Ei bine. Eden nu stă prea mult pe pământ. Deși s-a antrenat și a respectat cum trebuie ordinele de când a venit Julietta, comportamentul lui de atunci nu a fost uitat. Divinitatea ca să aibă un războinic curat îl trimite pe Eden înapoi în rai în sala purificării. Nu știe exact când se întoarce, dar nu va avea acces deloc la exterior iar Julietta a fost înștințată. Pe pământ în schimb, Klaus, fiind primul băiat al lui Jimin, își dorește să crească în rang. Jimin cu Serena au rang de regi ai vampirilor. Totuși, aceste titluri regale nu se moștenesc , ci se câștigă. Acum Klaus era la vârsta potrivită în care e trimis să-și câștige titlul de Conte în Roma, Italia. Vampirii tineri din mai toată lumea se vor aduna aici și abia așteaptă competiția. În schimb, la Akame și Cecilia povestea e mai complicată decât pare. Băiețelul lor, Damian, în acte e trecut drept copilul lui Levi, dar în realitate copilul își are unele dubii legate de tatăl lui. În plus, de la 4 ani își manifestă energia peste nivelul normal iar chestia asta îi dă de gândit lui Levi. În rest, celelate familii nu au cunoscut evenimente majore ce merită să fie puse aici.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Jul 18, 2018 1:47 am

Cecilia a tot insistat în discuțiile cu Levi ca băiețelul ei sigur s-a aruncat în neam și a moștenit puterile ei și ale părinților ei. De aici se explica toată energia. În timpul ăsta, Julietta își face griji pentru soțul ei, dar știe ca nu o sa moara. Era acasă pe Pământ cu fetițele ei și părinții care deja erau bătrâni, dar tot se bucurau sa își ajute fata cu îngrijirea nepoților. Dacă Serena și Jimin si-au încurajat băiatul sa meargă la Roma, atunci la fel a făcut și Celia, ba chiar a cumpărat bilete ca ea și băiețelul lor sa fie spectatori.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Jul 18, 2018 1:55 am

Poate că acum e momentul ca Julietta să fie alături de părinții ei și nepoatele lor. Dacă Raven seamănă fizic cu Eden, adică are părul mov spre negru , Hope seamănă fix cu mama și bunica ei. Levi își pusese speranțe în Damian, că o să fie ca el. Dar a acceptat rapid că el face parte din neamul celor puternic. A îmbătrânit și el și nu poate să se mai lupte. Klaus avea puterea și mintea antrenată pentru acest moment. Concursul ăsta are mai multe etape. În prima se adună toți vampirii la coloseum pentru o luptă royal rumble. Trec mai departe doar cei ce rămân în picioare.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Jul 18, 2018 9:34 am

În dimineața dinaintea concursului, familia lui Ragnar era în avion spre Roma. Mama lui le pregătise haine frumoase, reprezentative și luase bilete în loja special pentru rudele candidaților. Știa ca o sa se lase cu sânge și nu ar fi vrut ca Ragnar sa vadă așa ceva, dar asta este cruda viața și e bine sa fii conștient de ea. Sa nu Îți pierzi concentrarea. Îți ținem pumnii. îi ureaza si ea în calitate de iubita buna.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Jul 18, 2018 9:44 am

Mulțumesc. O să am grijă. și o sărută scurt pe buze. După care il ia pe Ragnar în brațe să se joace puțin și cu el. În Roma erau vampiri tineri dornici de afirmare din toată lumea. Unii dintre ei deja își făceau aliați. Iar revenind la prezent, Klaus își analizează fiecare oponent. Dar datorită înfățișării lui nu poate să nu iasă în evidență. Așa că în acest moment, Klaus ia o postură defensivă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Jul 18, 2018 9:49 am

Avionul ajunge la destinație și cei trei coboară. Celia îl sărută pentru ultima oară înainte de lupte și merge cu Ragnar în loja. Mai mult sau mai puțin surprinzător este faptul ca deasupra lojei respective era un special făcută pentru regii vampirilor, Jimin și Serena, ca doar nu puteau lipsi. Erau bine păziți și curioși în legătură cu luptele.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Jul 18, 2018 9:52 am

Ei bine, locuri mai sunt. Blonzii au anunțat dinainte cunoscuții ce fac și să nu ii caute câteva zile. Locul este deschis și spectatorilor de altă specie.Crezi că Klaus va termina cu bine, dragă? întreba Jimin cu paharul de sânge în mână.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 60 of 100 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 80 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum