Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 61 of 100 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 80 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Jul 18, 2018 9:56 am

Mai sunt câțiva de la case puternice. Poate ajunge în cel puțin în semifinale totuși. După vedem. Nu știm ce strategii au ceilalți ca sa bănuim de acum. îi răspunde cât mai rațional. Normal ca ținea cu fiul ei, dar trebuiau sa fie atenți și la adversari. Având în vedere ca aceasta competiție era deschisa pentru oricine, Shirley l-a luat obligatoriu pe Izaya, sa se mai delecteze cu asta și după sa meargă la shopping, logic. Și nu au venit singuri, ci l-au luat pe noul lor băiețel, Kaneki, având aceeasi gândire ca Celia: sa vadă și partea dura/sângeroasă a lumii.


Last edited by Dede on Wed Jul 18, 2018 1:50 pm; edited 2 times in total
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Jul 18, 2018 10:01 am

Să nu își piardă controlul totuși. Se știe că Klaus e foarte temperamental. și chicotește după. Se gândea ce va face Klaus într-o situație periculoasă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Jul 18, 2018 10:06 am

Dacă si-l pierde, e cu atât mai interesant. Ori îi învinge pe toți dintr-o mișcare, ori pierde și o sa aibă asta pe cap pana la următorul concurs. continua și ea și chicoteste. Totuși, dacă o sa piardă mi-e frica ca o sa ignore familia pentru antrenamente și nu o sa mai am mulți nepoței.. Iar ca sa fie familia completa, vin și Bella cu Allan, în aceeași loja cu Celia. Diferența e ca ei lasă copilul la fratele lui Allan, considerând ca nu i-ar face bine sa vadă așa ceva.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Jul 18, 2018 10:13 am

O să vedem ce și cum. și ridică din umeri. În coloseum se dădeau lupte. Cei mai slabi își făceau echipe de câte 7-8 persoane ca să elimine vampirii din familiile mari din punct de vedere al rangului. În cazul lui Klaus, un grup de genul fuge către el ca să-l atace. Klaus nu stătea degeaba în locul lui. Că după ce se teleportează în spatele lor, sub pământ răsar trunchiuri de sânge ce le străpunge corpurile fiecăruia. Asta normal că produce foarte mult sânge. Klaus ia o picătură și gustă, după îl scuipă. Sânge inferior. se plânge el. Atacul ăla nu a fost menit să ucidă, ci să-i facă pe ăia să nu mai poată lupta din cauza daunelor și lipsei de sânge.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Jul 18, 2018 10:17 am

Shirley deja simte adrenalina și îl pune pe micuțul Kaneki pe picioarele ei ca sa vadă mai bine. Fii atent acolo. Vreau sa fii cel mai puternic dintre toți băiețeii mei. Se pare ca bruneta a cam înnebunit și își învață acum copilul la rele.


Last edited by Dede on Wed Jul 18, 2018 1:51 pm; edited 1 time in total
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Jul 18, 2018 10:24 am

Bine mama. spune micuțul Kaneki cu o voce inocentă, că era prea mic ca să știe de rele încă. Izaya o lasă pe brunetă să învețe copilul cum vrea ca să nu iasă scandal. Știe că în primii ani după ce naște bruneta nu e în cele mai bune condiții mentale. Ceilați băieți din clasa superioară rezovă diferit adversarii. Unul dintre ei îi adoarme cu o vrajă, altul deschide o trapă către o altă dimensiune iar celălalt invocă o haită de lupi demoni ce mănâncă părți din corpurile adversarilor. Au mai rămas 20 de vampiri din 100 în arenă. Practic, cei mai puternic. Podeaua e acoperită de sânge, organe și membre ale învișilor. Peisajul era unul sadic, dar Klaus e foarte calm. Se gândește mai mult să-și facă un duș decât la alte chestii.


Last edited by Danu on Wed Jul 18, 2018 1:52 pm; edited 1 time in total
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Jul 18, 2018 10:29 am

Astfel se termina prima runda și se ia o pauza de 20 de minute tocmai pentru a se curata pe jos. Acum Klaus își poate îndeplini dorința de a face dus. Având în vedere puterile lor, Celia e fericita ca el a supraviețuit. Deocamdată nu poate vorbi cu el pentru ca nu vrea sa îl întrerupă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Jul 18, 2018 10:33 am

În timpul ăla fiecare vampir e la duş și vestiar pt a se schimba. În timpul ăla se curăță arena și răniții sunt duși către centrul medical pt tratarea rănilor. Klaus e curios de noua etapă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Jul 18, 2018 10:38 am

Pana la momentul luptelor 1v1, runda a doua consta într-o întrecere cu obstacole, monștrii din alte dimensiuni, schimbări drastice de temperatura, confruntări cu cele mai mari temeri, etcetera etcetera. Cum ar fi ca cea mai mare temere a lui Klaus sa fie o casa mare plina de pruncii lui și Celia însărcinată? zice către soțul ei, mai mult în gluma. Bine ca nu o auzeau blonzii. Se vede ca a luat-o pe arătură.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Jul 18, 2018 10:42 am

Au crescut și ei. Mai degrabă cred că Klaus nu are nici o teamă. și ridică din umeri. Kaneki fiind la suprață un copil cuminte, își mișcă piciorușele puțin. Dar mintea lui de copil e coruptă de nebunia lui Shirley încă de când era în burtă, că pare foarte vesel când vede grămada aia de sânge și trupuri rănite.


Last edited by Danu on Wed Jul 18, 2018 1:53 pm; edited 1 time in total
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 61 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 61 of 100 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 80 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum