Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 77 of 100 Previous  1 ... 40 ... 76, 77, 78 ... 88 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 77 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Jul 24, 2018 11:36 pm

Restul familiei se uită la televizor. Pentru siguranţa lor, Raven, Hope şi Lolo erau cu Shirley şi Izaya, pe insulă. Ceilalţi copii, cu Jimin şi Serena. Damian acasă cu mămicile lui şi Kaneki tot cu Shirley. Bruneta îl ţinea în braţe pe băieţelul ei cât se uita la tv. În câţiva ani o să mergi şi tu la şcoala de eroi şi o să te baţi cu cei răi. îi explică calm. Deocamdată copiii nu aveau probleme în luptă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 77 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Jul 24, 2018 11:39 pm

Ne obligă cineva să fim buni sau eroi? Oamenii deși au creier, tot animale sunt. Nu sunt dator numelui să îi apăr. vorbește micuțul foarte inteligent pt vârsta lui. În nord Allan și fetele duc o luptă aeriană, în timp ce în sud Klaus și compania se bat în mai multe clădiri
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 77 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Jul 24, 2018 11:44 pm

Nu ne obligă nimeni, dragule. Doar că mi se pare mai bine să fii cu noi, decât împotriva noastră. Înafară de tatăl tău, toţi am fost eroi la vremea noastră. Sau dacă nu vrei, te dăm la o şcoală normală, dar asta înseamnă să nu-ţi foloseşti puterile acolo deloc. îi explică şi ea cât mai realist, dacă băiatul tot vrea să fie serios. Julietta se descurca cu ce învăţase în Rai şi făcea faţă. Bella, fiind de mică competitivă cu ea, nu se lasă mai prejos şi încearcă în capul ei să ţină o numărătoare a infractorilor omorâţi de amândouă. În cealaltă parte, Celia începe să-şi folosească puterile, anume umbrele moştenite de la mama ei şi abilitatea de a crea orice din corpul ei, cum ar fi scuturi, bombe, arme, etc.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 77 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Jul 24, 2018 11:51 pm

Și ar fi ceva rău să fiu împotriva voastră? întreba pe un ton mai inocent. Klaus o lasă pe Celia să atace mai mult ca să se obișnuiască. El mai mult se preocupă de cine ar organiza un atac ca ăsta
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 77 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Jul 25, 2018 12:04 am

Da, ar fi. Nu te-am crescut să mi te împotriveşti. răspunde deja deranjată de subiectul ăsta de discuţie. Nu vrei să-ţi vezi mămica nervoasă, dragule. Alegi ce vrei tu, numai răufăcător nu. şi îl sărută pe frunte de parcă nu e supărată.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 77 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Jul 25, 2018 12:14 am

Kaneki și-a dat seama că a călcat-o pe mămică de coadă, așa că o lasă în pace pentru moment. Ceilalți copii în schimb erau mai degrabă îngrijorați pentru părinți decât să aibă idei malefice.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 77 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Jul 25, 2018 12:41 am

Hope stătea lângă sora ei şi se uita foarte concentrată la momentele când se bătea mama ei. Era atentă la stilul ei şi îngrijorată, în timp ce Raven nu se putea asemăna cu nimic de la părinţii ei, aşa că nu făcea acelaşi lucru. Totul merge bine până când nu mai merge (logic). Un răufăcător aruncă în aer elicopterul celor care filmau partea în care era Julietta şi transmisia de acolo e întreruptă. Hope se sperie şi presimte că o să fie şi mai rău.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 77 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Jul 25, 2018 12:48 am

În timp ce Hans și Celia se bat cu soldații, Klaus simte un miros ciudat. Acesta fuge către zona aceea și vede mai multe bombe la subsol. Vampirul dă alarma și fuge către ceilalți. La subsol sunt bombe. Toată lumea afară, acum!
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 77 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Jul 25, 2018 1:00 am

Celia n-are timp sa explice, dar o ia pe Aurora în brațe și îi face semn și lui Klaus sa facă la fel cu Hans. Viteza lor de vampiri îi poate scoate mai repede de acolo. În timpul ăla Aurora face un scut în jurul lor în caz ca bombele explodează. În cealaltă parte, copiii dau de probleme pentru ca se pare ca vin întăriri de la răufăcători. Se împrăștie în aer un gaz gros și toxic, pentru care răufăcătorii purtau măști.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 77 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Jul 25, 2018 1:05 am

Allan vede gazul ăla cu ochii lui mai speciali și își pune o mască ca să nu fie afectat. Le spune și fetelor să facă la fel. Celia, până acum știm o clădire ce are o bombă. Noi ar trebui să verificăm cu viteza noastră fiecare clădire din zonă dacă mai sunt și altele. Facem cu schimbul? Să nu rămână Hans și Aurora singuri.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 77 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 77 of 100 Previous  1 ... 40 ... 76, 77, 78 ... 88 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum