Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 84 of 100 Previous  1 ... 43 ... 83, 84, 85 ... 92 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 84 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 26, 2018 10:42 pm

Ea își întinde aripile care de asemenea au necesitat regenerare după atacul lui și zboară printre mingii. Ajunsa la el, îl prinde de gat și împinge în spate cu tot cu ea vreo 10 metrii, pana ce da de un bloc. Julietta nu voia sa cauzeze daune mari orașului așa ca acolo se oprește. Face un cuțit in mana si i-l înfige în piept. Acesta era vrăjit și odată ce îi străpunge carnea, se adâncește singur pana mai rămâne foarte puțin din mâner afară. Începe sa emane o soluție ce îi amorțește toți mușchii și îi dezactivează puterile. Am terminat cu tine.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 84 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 26, 2018 10:52 pm

Well, nu de tot. Black mai avea energia necesară pentru un ultim as în mânecă. Black își schimbă corpul cu cel al Juliettei când aceștia au contact vizual. În sensul că el s-a teleportat de unde era ea și acum ea era în locul lui. Acum nu il interesa să o onoare sau să facă altceva. Ci cheamă rapid un soldat ce il teleportează înapoi la bază. A ieșit bătut nasol și trebuia să se vindece. Bănuia că arma aia nu merge pe îngeri, așa că s-a grăbit până nu scotea ea arma.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 84 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 26, 2018 11:03 pm

De fapt era un cuţit ce mergea pe oricine, mai puţin pe Divinitate şi Satana, logic. Dar ea ştie să-i anuleze puterea când vede că se teleportează în locul lui şi îl scoate după cu uşurinţă. Măcar l-am eliminat din joc.. îşi zice şi îşi trage puţin sufletul. Hope e fericită pentru mama ei că l-a bătut pe tipul care îl imită pe Papa!
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 84 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jul 27, 2018 12:19 am

În momentul ăsta da. Dar nu a dispărut de tot. E la recuperare în bază și o să revină. Klaus și ceilalți nu erau așa de norocoși. Soldații ăia sunt prea mulți și oboseala începe să ii apese și pe ei.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 84 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jul 27, 2018 12:24 am

Din păcate, Julietta ştie că n-are mult timp şi nu-şi permite să-i atace pe CC şi Lelouch, pentru că trebuie să vadă ce fac ceilalţi. Pierduse şi ea din energie, dar avea mult mai multă în forma asta, deci nu se simţea încă obosită. Se întoarce la ei şi vede că nu o duc prea bine, aşa că trebuie să-i ajute. Raven se simte prost că n-a putut sta mai mult, pentru că simte că cele două fete ar fi fost de ajutor acolo.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 84 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jul 27, 2018 12:37 am

Ele sunt mici. N-au experienta și asta s ar fi văzut. Lelouch era ocupat cu planurile lui asupra unei vrăji cât timp ceilalți se băteau. Se evită pe cât de mult posibil distrugerea clădirilor și bunurilor. Klaus observa că Lelouch era al naibii de tăcut în fața lor. Grijă mare și la Lelouch. Nu cred că stă tăcut degeaba.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 84 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jul 27, 2018 12:44 am

Julietta face o vraja de recunoaștere. Simte energia care pleacă de la el și se răspândește ușor în jur, dar nu știe ce înseamnă. Trebuie sa ne grăbim. Face o vraja și mai bine ar fi sa nu aflam Cum se sfârșește. iar după ce spune asta, face o gaura neagra mare în cer. Nu trebuie sa-i batem pe toți, ci sa îi aruncam acolo. Celia are o metoda mai nefolosita de a face asta. Produce mulți magneți puternici și lipicioși ce se atașează de infractorii pe care îi nimeresc și după un magnet pe care îl arunca în gaura aia, astfel ei zburând acolo fără vreo alta cale. Bella face multe explozii în pământ și aer, care îi împing către acel loc și după Julietta îi preia cu biciul ei și îi arunca. Așa consumau mai putina energie și economiseau timp.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 84 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jul 27, 2018 9:43 am

Și cât timp ei se băteau acolo, Lelouch termină vraja. Din pământ ies lanțurile iadului ce ii prind pe eroi. Acestea au abilitatea de a absorbi energia și puterile lor cât timp sunt captivi. Acesta se uită dacă a uitat pe cineva fără să știe.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 84 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jul 27, 2018 11:06 am

Fetele sunt prinse și văd ca nu pot rupe lanțurile. Asta nu e de bine.. își zice în gând și își ia forma de om ca sa nu consume energia așa repede. Nu avea destula energie ca sa rupă magia neagra de pe ele și încerca să găsească un plan dar nu reușea.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 84 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jul 27, 2018 11:29 am

Lelouch zâmbește satisfăcut. Putem zice că suntem chit acum. iar răufăcătorii rămași își adună energia in mai multe sfere mari. Aproape termină cu ei. Asta până când pământul cutremură și în aer se simte o energie nouă. Ăsta nu e cumva cine știm noi cine? întreba Allan către Julietta.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 84 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 84 of 100 Previous  1 ... 43 ... 83, 84, 85 ... 92 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum