Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 85 of 100 Previous  1 ... 44 ... 84, 85, 86 ... 92 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jul 27, 2018 11:36 am

Julietta era întinsă pe pământ și se uita împrejur repede când simte și ea ce se întâmplă. Eden? Imposibil. răspunde către Allan. Nu își pierduse speranța, dar chiar nu credea ca el poate reveni.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jul 27, 2018 12:04 pm

Lelouch ignoră cele întâmplate și când toți sunt gata atacă. În momentul acela timpul se oprește și în mijlocul eroilor și răufăcătorilor apare o rază mare de lumină. Aceasta a distrus toate atacurile iar din interiorul ei se ridică un trup. Lelouch are o față urâtă și se îndreaptă către lumină. Silueta în schimb se ferește foarte rapid și la lovit pe Lelouch in punctele vitale după care e trimis către un perete.
Spoiler:
Akame se uită și il recunoște, dar mai greu Energia aia e atât de curată încât aproape nu te-am recunoscut. Bine ai revenit, Eden.
Iar în momentul acela lumina de pe trup dispare și se transformă în aripi de înger. Eden s-a întors. Lelouch se uită la el cu o ură imensă. Pune toți soldații pe el. Îngerul nostru foarte antrenat e mai rapid ca ei și le țintește inima. Stilul de luptă al lui Eden e foarte curat. Termină inamicii slabi din 2 mișcări fără să facă mizerie în jur. Lelouch e nevoit să pună iar vrăji pe el. Dar îngerul e mult mai rapid ca gândirea lui.
Ți-aș sugera să termini. Am o familie care mă așteaptă și de care mi-a fost dor. și când zice asta se uita în spate, la Julietta.
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jul 27, 2018 12:13 pm

CC simte că nu pot învinge energia aia şi i se face frică. Îl trage pe Lelouch lângă ea şi zice în şoaptă E prea târziu.. Nu mai avem ce-i face. Julietta se uită la Eden şi acum reuşeşte să se ridice în picioare, pentru că lanţurile dispar. Te-ai întors. La televizor Raven şi Hope sunt şi ele foarte fericite. Celei mici îi dau lacrimile şi vrea să se teleporteze acolo, dar ştia că lupta încă nu e gata.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jul 27, 2018 1:10 pm

Refuz să mă predau. tipa Lelouch foarte nervos. Eden, sătul de tot războiul ăsta o ia înainte cu fața la CC. M-am documentat despre tine CC. Ai salvat un om obișnuit pentru că îl iubești necondiționat. În schimb acesta a devenit un monstru nemilos. Actele sale au omorât foarte mulți nevinovați. Mulți dintre aceștia se aflau în pântecele mamelor lor fără să apuce să se nască în lumea asta. Sper că ești fericită de ce ai creat, CC.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jul 27, 2018 1:24 pm

Asta o deranjează pe fată şi-l aruncă într-un zid. Şi ea avea puteri de înger, chiar foarte mari. Ştia însă că nu poate să-l ucidă şi nici el pe ea din cauza puterilor care interzic efectiv să rănească grav un alt înger. Tot ce ai aflat tu sunt detalii din exterior! Eu am ales drumul ăsta, eu l-am învăţat pe Lelouch să fie aşa. îi răspunde cu răutate. Avea dreptatea lui, dar ea nu se putea lăsa aşa uşor.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jul 27, 2018 1:49 pm

Ție ți-ar conveni ca cine să îți ia pruncul nenăscut din cauza unor idei egoiste? Asta înseamnă că ești fără inimă ca el, CC. ii spune în față după ce se șterge de praf
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jul 27, 2018 2:20 pm

Asta chiar nu ai dreptul să o spui! Ultimii 10 ani am stat şi am înghiţit cum voi toţi vă faceţi câte o familie, în timp ce Lelouch avea planurile lui şi n-am putut face nimic, decât să întârzii momentul bătăliei! zice mai tare şi îl dă acum de pământ. Sarcinile proastelor ăstea au mers bine pentru că eu nu am vrut să le atacăm atunci! Şi copiii au crescut liniştiţi din acelaşi motiv! Mi-aş fi dorit să nu stau toată ziua şi să mă gândesc la asta, după mai bine de 200 de ani să stau şi eu liniştită, dar nu mi-am permis confortul vostru. Şi tot voi vă plângeţi?! iar la criza ei de nervi aruncă cu un bloc spre ceilalţi eroi. Fiind aproape secaţi de puteri, abia se apără. Dar mai dă-i dracu că meritau şi ei.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jul 27, 2018 2:35 pm

Și a cui e vina că n-ai făcut nimic cu el? Nu cumva a ta? Ești invidioasă pe viața celor de aici în loc să te ocupi de a ta. Cine te oprește să îți faci o familie cu Lelouch? pune întrebarea după ce oprește blocul.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Jul 27, 2018 2:43 pm

Planurile lui! şi apasă mai tare pe blocul ăla să-i lovească odată pe ceilalţi.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Jul 27, 2018 3:20 pm

Și i-ai spus vreodată ce îți dorești? iar el apasă de el cel puțin la fel de tare ca CC ca să rămână pe loc.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 85 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 85 of 100 Previous  1 ... 44 ... 84, 85, 86 ... 92 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum