Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 42 of 100 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 71 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 42 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jan 10, 2019 12:55 am

Shirley îl supraveghează și pe Damian, sa vadă acum dacă și el a adormit, pentru a pune vraja în același timp pe cei doi și a-i trimite în celalalt univers.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 42 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jan 10, 2019 1:06 am

Damian ajunge în universul acela. Nu pricepea ce se petrece momentan așa că se mișcă puțin. Vede că e întreg și se uită la cameră, era una foarte mare și bogată în lucruri orientale și de lux. Se ridică din pat și se uită în oglindă mai mult timp.
Spoiler:
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 42 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jan 10, 2019 1:23 am

Și Raven la fel. Doar ca ea percepe totul ca pe un vis. Se afla în Israel, în desertul Neveg și vorbea o limba pe care în realitate nu o știa. Era cu un trib de luptători musculoși și ea se simțea conducătoare. Problema era ca tatăl ei făcuse niște negocieri si acum o chemase în camera lui. Miha, știi ca tribul nostru nu o duce bine. Avem mulți dușmani. Am găsit un pretendent pentru tine, un fiu de rege din Egipt. Au o armata foarte mare și ne oferă sprijin împotriva celorlalte triburi dacă va căsătoriți. În doua zile o sa mergi cu cei mai buni oameni ai noștri acolo, sa-l întâlnești. ii explica blând toată situația. Aici, Raven era cunoscuta drept una dintre cele mai frumoase fete. Multi au curtat-o, dar nimeni nu a reușit. Ea nu credea în dragostea adevărată, asa ca a decis cu tatăl ei sa se căsătorească cu oricine arata bine dar ii poate ajuta și proteja tribul. Bine, papa. Dar nu uita de înțelegerea noastră: dacă nu îmi place, plec și dacă ne căsătorim, îl omor. zice simplu, după pleacă afara. Avea un tigru feroce și majestic. Era timpul vânătorii, asa ca pleacă cu niște oameni după hrana pentru ziua aceea.
Spoiler:
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 42 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jan 10, 2019 1:32 am

Damian în timpul acela vorbește cu un servitor ca să îi amintească cine e. Află că e prinț și că lumea din jur e la picioarele lui. Astfel în timpul acesta el este plimbat prin castel.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 42 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jan 10, 2019 1:35 am

Raven revine acasă după câteva ore cu o prada destul de mare. Ii lasă pe bărbați sa se ocupe de tăierea animalelor și ea merge sa se spele într-o oaza. Da toate hainele jos și întra singura în apa, apoi închide ochii și se relaxează.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 42 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jan 10, 2019 1:39 am

După turul castelului, Damian decide să se plimbe prin oraș. Lumea îl respecta și îl salută cu respect și îi cam place locul acesta și oamenii din jur. În cele din urmă trece și la coliseum ca să se uite.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 42 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jan 10, 2019 1:44 am

Raven care acum e bruneta iese din oaza după puțin timp și merge iar în casa. Acolo avea o adolescenta pe post de slujitoare, care o ajuta sa se îmbrace și ii pieptănă parul. Sa îmi pregătești hainele de plecare și bijuteriile, apoi sa te pregătești și tu. ii zice simplu și direct. Fata doar da din cap și accepta. Trece timpul și in ziua respectiva sunt adusi oamenii și mai multe cămile. Acestea urmau sa poarte cutiile cu zestrea fetei. Ea își ia la revedere de la tata și urca pe o cămilă, având tigrul credincios lângă ea și slujitoarea pe o alta cămilă, ca doar nu pleca fără ei.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 42 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jan 10, 2019 1:52 am

În mijlocul drumului, fata împreună cu celelalte persoane sunt înconjurate de o bandă mare de hoți mascați. O putem rezolva frumos sau urât. spune șeful lor destul de tare.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 42 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jan 10, 2019 1:54 am

Raven și oamenii ei nu se sperie. Se da frumos de pe cămilă și ia tigrul de lesa (care de fapt era o sfoara pe vremea aia). Vreți zestrea? Luați-o. le spune simplu și le face semn cu mana sa vina sa o ia. Considera nesemnificativ aurul ce nu se afla deja pe ea.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 42 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jan 10, 2019 1:59 am

Nu. Vă vrem pe voi ca să vă vindem la coliseum. și îndreaptă toți armele gata de atac.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 42 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 42 of 100 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 71 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum