Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 43 of 100 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 71 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jan 10, 2019 2:04 am

Raven se uita la slujitoarea ei, Hope, și după la oamenii ei. Asta nu se poate. iar atunci da drumul tigrului care sare nemilos asupra lor și după el toți cei prezenți încep sa se bata. Hope o păzea pe Raven care scoate un cuțit și ucide imediat doi bărbați. Toți din trib știau ca dacă se întâmplă ceva de genul, trebuie sa creeze o cale de scăpare pentru fata, asa ca fix asta fac. Raven își pune gluga în cap și fuge repede, cu Hope în spatele ei, care mai trăgea cu câte o săgeată în spate și mai nimerea pe câte unul.
Hope:
Spoiler:
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jan 10, 2019 2:11 am

Povestea părea bună pentru fete, asta până când fetele sunt prinse în nisipurile mișcătoare. Dintre cei care le urmăreau ajung la fața locului. Fie vă înghite nisipul, fie faceți cum vrem noi. Servitorii tăi sunt buni războinici, dar noi suntem mai mulți și până scapă de toți voi o să muriți înecate de nisip.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jan 10, 2019 2:14 am

Hope atinteste spre ei imediat, dar Raven ii face semn sa nu tragă. Știi cine sunt eu? Ai putea face bani mai buni pe mine dacă m-ai vinde la un rege decât la colosseum. încearcă sa negocieze puțin cu el. De asemenea, păstrezi toate bijuteriile de pe cămile.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jan 10, 2019 2:18 am

De era așa te vindeam direct. Dar noi nu avem acces la rege. Știu că fiul lui vizitează des Colosseum, dar e împotriva vânzărilor de sclavi. ii răspunde calm și rational.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jan 10, 2019 2:21 am

Vorbește despre regele din Egipt. Cel la care trebuie sa ajung. Înseamnă că nu știe de treaba asta, deci pot profita. se gândește fata în sinea ei. Nisipul aproape ca ne ajunge la solduri. Cred ca alta varianta nu avem. spune totuși puțin încruntata și le întinde mana, ca să o scoată. Hope face la fel.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jan 10, 2019 2:27 am

Hoțul le scoate pe amândouă și ca să nu fie probleme le leagă cu mâinile la spate cu o frânghie la fiecare. Nu uita să zici soldaților tăi să se oprească
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jan 10, 2019 2:31 am

Raven se apropie și le da comanda. Atunci toți se opresc. O sa fim duși la colosseumul din Egipt și puși sa luptam pentru viata noastră. Aceasta este decizia mea și nimeni nu o sa se împotrivească. le zice hotărâtor. Inclusiv tigrul mârâie dar se duce lângă ea. Atât oamenii mei cât și ai tai sunt răniți, cei care au supraviețuit, normal. Cer sa facem popas și sa le dai răgaz tuturor sa își curețe rănile. Iar de tigrul meu trebuie sa am eu grija. spune către celalalt lider, într-un mod cat mai rațional.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jan 10, 2019 2:34 am

Foarte bine. Singura chestie pe care o cer e să o faceți pe rând individual. Când o să vină rândul tău te ocupi și de animal. spune serios și clar
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jan 10, 2019 2:40 am

Fata accepta și face semn tigrului sa vina după ea. Era foarte bine antrenat și avea o legătură speciala cu el. Fac popas și ii lasă pe bărbații ei sa se îngrijească, apoi sunt legați la loc. Penultima rămâne Hope, care era foarte tăcută și atenta împrejur. Nu ii plăcea situația, dar nici nu putea sa se plângă cu voce tare. Ești luptătoarea pe care ma bazez cel mai mult. Îți cer doar sa stai lângă mine. ii spune Raven pe un ton serios. După e și ea dezlegata ca să se curețe pe ea și pe tigru. Hope luase pe ascuns un mic cuțit și îl ascunsese în pantaloni, pentru orice eventualitate.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jan 10, 2019 2:55 am

După tot popasul toți sunt legați la spate și conduși până în poarta regatului. Acesta ii conduce la Colosseum unde ii vinde. Cum e prima zi aceștia sunt ținuți în camerele luptătorilor. La plecare hoții au luat și zestrele, că doar sunt hoți lol.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 43 of 100 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 71 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum