Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 68 of 100 Previous  1 ... 35 ... 67, 68, 69 ... 84 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 68 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 13, 2019 1:23 am

Da? Şi unde o să-l ţinem? Sau dacă nu e la colosseum şi i-au dat drumul? Nu l-am căutat şi, în cazul ăsta, sigur ar fi plecat. zice devenind puţin tristă şi supărată pe ea însăşi că a ignorat animalul ei pentru o iubire falsă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 68 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 13, 2019 1:27 am

De un animal mare precum tigrul tău ar fi fost eliberat aflam până acum. Sunt niște legi aici. Trebuie respectată o ordine socială. zice mai mult ca un adult aici. Pot ordona să ii se creeze o curte unde să se miște liber și un adăpost unde să doarmă. Animalul tău nu poate sta lângă cele domestice și știi și tu asta.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 68 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 13, 2019 1:32 am

Mă gândeam că a fost eliberat înafara oraşului. Dar merită să încercăm la colosseum. apoi îi dă pisica şi zâmbeşte, ca să se poată schimba şi ea. E foarte bine crescut. În el şi Hope am cea mai mare bază când e vorba de luptă. Nu mişcă dacă nu-i ordon eu. Dar sunt de acord că nu poate umbla liber pe oriunde. spune şi ea, uşor realist. Na... Nu vreau să-mi fac speranţe, că poate nu e aşa şi nu îl găsim. încheie după subiectul. Îşi ia o rochie lungă neagră, cu podoabe pe ea şi îşi pune bijuteriile, că aşa se poată la ea în trib şi nu pot lipsi din ţinută, deşi aici a observat că femeile nu se împopoţonează cu atâtea accesorii.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 68 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 13, 2019 1:45 am

Astfel aceștia sunt conduși către o caleașcă normală unde in interior se află mai mulți saci. Damian era cel ce conducea caleașca, avea fața acoperită de o glugă. Merg normal prin oraș ca niște cetățeni normali și ajung în cele din urmă la casa de copii a orașului. Se știa că în războaie se află și copii ai căror părinți mor sau nu ii mai pot crește. Damian a făcut tot posibilul ca aceasta să aibă condiții cât mai bune. Dar chiar și așa, sunt unele chestii care le lipsesc. Acesta coboară jos și lasă caleașca in spate, ca angajații să ia marfa. Hai înăuntru. și intră acolo. Ajunși în interior Damian își dă jos gluga și copii il recunosc. Aceștia țipă de bucurie și se adună la el. Damian nii-san, mă bucur că ai venit. spune cel mai curajos dintre ei.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 68 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 13, 2019 1:52 am

Abia acum îşi dă şi bruneta seama unde e şi se simte puţin prost. Nu i-a zis cum să se îmbrace, ci doar să se schimbe şi ea era obişnuită cu ţinutele elegante. Stă puţin mai în spate şi priveşte tot, tăcută. Vede că copiii îl ştiu şi plac pe Damian, ceea ce e important, pentru că demonstrează că nu e prima sau a doua oară aici şi o bucură.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 68 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 13, 2019 1:57 am

Oamenii ce au luat marfa ajung unde sunt ei și le împarte copiilor dulciuri și jucării. Normal că toți se bucură și țipă din joacă cu noile jucării. Unul din ei ii zice la ureche : Drăguță domnișoara, cine e? întreba un puști la ureche. Pot spune că e femeia cea mai frumoasă și serioasă pe care am cunoscut-o. îi zice încet și el și îl mângâie pe cap. Damian are o slăbiciune pentru copii și pentru animale, ii consideră neajutorați. O altă fetiță își face curaj și merge la Raven Ești așa de frumoasăă ii zice din admirație
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 68 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 13, 2019 2:04 am

Fata se pune pe ciuci ca să-i vorbească de la egal la egal şi zâmbeşte. Da? Puteam să jur că tu eşti mai frumoasă. îi zice în joacă şi îi mângâie chipul. Am o curiozitate.. Este cineva în casa asta care mai are părinţi sau care mai e vizitat de părinţi? o întreabă mai încet şi se uită cu coada ochiului la Damian, ca să nu le audă mica discuţie.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 68 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 13, 2019 2:06 am

Uhm, majoritatea suntem orfani. Cel mai des ne vizitează Damian să ne dea chestii și să stea cu noi. se referă la argintiu ca un fel de frate mai mare, nu ca prințul atât de bogat.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 68 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 13, 2019 2:10 am

Ea era curioasă dacă copiii ştiu că Damian e prinţul, că îi ştiu numele dar el nu vine îmbrăcat regal şi era o mică confuzie în capul ei, însă o să-l întrebe în privat când termină. Ştiu. Azi m-a adus şi pe mine să stau cu voi. îi zice simplu şi destins şi o ridică în braţe şi se apropie de Damian. Era uşor emoţionată de situaţie. Ăsta chiar nu cred că e un gest făcut de faţadă. Ştiam că nu merită omorât. îşi zice în gând. Inima îi bătea puţin mai rapid acum.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 68 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 13, 2019 2:14 am

Argintiul se întoarce cu fața la Raven: Poți sta aici cu ei te rog? Mai sus sunt copii bolnavi la pat și vreau să vorbesc cu ei câteva minute singur. spune foarte serios. Că în casa asta se află tot felul de copii, inclusiv cei a căror soartă a fost nemiloasă cu ei.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 68 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 68 of 100 Previous  1 ... 35 ... 67, 68, 69 ... 84 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum