Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 15 of 100 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 57 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 27, 2019 1:18 am

Damian își dă ochii peste cap. E un evadat ce se hrănește cu electricitate ca să trăiască. Foarte greu îmi e să sparg sistemul firmei de electricitate și să văd unde sunt descărcări forțate sau să verific plângerile de căderi de curent. spune puțin cu nasul pe sus. Că da, Akame la învățat pe Damian și cum se lucrează pe calculator. Kaneki nu prea îi convine tonul, dar ideea era logică. E președinta consiliului și ar trebui să nu vorbești pe tonul ăla. și pune mâna pe umărul lui. Damian însă râde puțin. În loc să mă aburești cu aceste non sensuri te rog să îmi zici o idee mai bună ca a mea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 27, 2019 1:27 am

Știm deja din detalii zona și suntem trei oameni. Ne împărțim și cine îl găsește, ii anunță pe telefon pe ceilalți. Nu ne permitem sa pierdem timp ca să cautam pe internet ce ai zis. ii zice logic și se pune între cei doi. In misiuni trebuie sa lucrezi în echipa și sa alegi planul cel mai rapid de înfăptuit, altfel eșuăm și, din contra, nu o sa primim puncte, ba chiar o sa pierdem.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 27, 2019 1:50 am

Bine, ne împărțim și cine îl găsește primul îi anunță pe ceilalți. și astfel zboară de acolo. O să fie complicat cu el prin preajmă.. și pleacă și Kaneki plictisit. Kaneki caută urme de electricitate prin parcuri. Că se gândește că e un loc bun de ascuns pt un evadat. Damian își teleportează laptopul la el, se afla pe un acoperiș și începe să își facă treaba din a sparge sistemul. Vede că sunt câteva plângeri și își notează pe un carnețel adresele unde erau problemele și zboară. Primele locații nu aveau nimic, asta până când dă de o centrală de bloc foarte zgâriată și împrăștiată. Daar nu ii anunță pe ceilalți. Face câteva poze și caută camere de vederi prin împrejurimi.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 27, 2019 1:57 am

Nici fata nu e încântată de situaţie, dar n-are ce face. Ea ia partea nordică a zonei în care se bănuia că o să fie infractorul şi îşi cheamă ciorile să cerceteze peste tot. Pune două să zboare şi după băieţi, nu ca să spioneze, ci ca să îi supravegheze să fie bine. După, plimbându-se destul, merge la un stâlp şi pune mâna pe el. Îi simţea electricitatea şi îşi forma în cap un traseu cu toţi stâlpii şi curentul. Totuşi, într-un loc, se circulă mai mult curent decât ar fi necesar, ceea ce înseamnă că cineva îl forţează. Acolo decide să meargă prima oară şi le trimite locaţia pe telefon la amândoi. Se poate să fie acolo. Mă duc acum să cercetez. le scrie ataşat la mesaj.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 27, 2019 2:05 am

Damian în timpul ăla spărgea camerele de supraveghere și vede o statură ciudată ce mânca electricitate acum jumătate de oră. Damian în cele din urmă trimite imaginile camerelor cu ora acestora și câteva poze. Vin acum. Am aflat că acum jumătate de oră acesta s-a aflat aici și a mâncat ceva curent. Să fim încordați pentru atacuri surprize.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 27, 2019 2:07 am

Deci dacă amândoi au descoperit în două feluri diferite aceeaşi locaţie, înseamnă că e clar. Raven îl cheamă şi pe Kaneki repede şi pune ciori pe marginile acoperişului clădirii şi în copacii din jur. Ce vedeau ciorile, vedea şi ea în cap, aşa că putea supraveghea dacă cineva iese sau nu, plus că ciorile anunţau. Intră în clădire în formă de umbră ca să nu facă vreun zgomot şi începe să-l caute pe infractor.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 27, 2019 2:17 am

Kaneki era o umbră ascunsă în pădure căutând infractorul. Damian în schimb era in aer, deasupra, acesta își folosește ochii pentru a vedea numai energia, un fel de raze X. Îl vede pe Kaneki, pe Raven, ciorile ei și alte animale. Acesta vede că infractorul nu era în aer sau la sol , ci era sub pământ în canale ca să mănânce niște electricitate din cablurile subterane. Nu anunță pe nimeni și se teleportează acolo. Bună Electro. zâmbește șmecherește și îl lovește în față. Electro încă flămând aruncă cu fulgere spre Damian. Acestea lovesc niște țevi ce eliberează gaze, gaze ce împing capacele de canalizare afară din zonă. Argintiul e lovit de un fulger intenționat în brațe, îl prinde de încheietură și il aruncă afară din canalizare cât se poate de repede ca să nu dea foc la gaze și să explodeze tot subteranul din cauza lui. Kaneki il vede pe argintiu și fuge spre el.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 27, 2019 2:23 am

Ciorile încep să facă gălăgie şi să dea din aripi, iar Raven tresare şi iese repede din clădire. Merge după ciori în parc şi îi vede pe cei doi băieţi. Trebuie să astupăm conductele sparte repede! zice tare şi îl bagă pe infractor într-o bulă neagră, total izolată, apoi se apropie de canal.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 27, 2019 2:31 am

Mai degrabă trebuie să oprim gazele. Sunt prea multe fisuri ca să folosim toți umbrele. spune părerea lui rațională. Ca să le acopere definitiv trebuia să le sudeze ceea ce cerea căldură.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 27, 2019 2:33 am

Te poţi ocupa? îl întreabă după şi bagă totuşi o umbră mare în canal ca să mai astupe din fisuri cu gândul că mai ameliorează situaţia.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 100 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 57 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum