Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 14 of 100 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 57 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jan 26, 2019 11:48 pm

În vacanța de vară. Dar cam trebuie să renunți la distracție. și se uită atent la cine este profesor fără să mai vorbească.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jan 26, 2019 11:49 pm

Fata da din cap și nu zice nu. Profesorul știa de noul coleg și îl prezintă clasei, apoi își desfășoară normal ora. La pauza, Lolo ii face semn lui Damian sa se ridice. Hai sa îți arat sala aia.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jan 26, 2019 11:56 pm

Ok. și astfel pleacă cu Lolo spre sala respectivă. Damian se uită atent împrejur. Puțin cam trist dacă și în școala asta se lucrează pe pile și cunoștințe.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 27, 2019 12:01 am

Deși nu îmi convine nici mie, oarecum fac bine ce fac. Misiunile normale le dau la toți, dar cele cu grad mare de dificultate nu pot fi oferite unor studenți nepregătiți și de aceea apelează la cei mai puternici. Cum Raven-san e printre conducători, multe misiuni importante și grele sunt oferite grupului lui Raven, adică membrii din consiliul elevilor. Și cum ei sunt în postura aia pentru ca au câștigat printre primii concursurile de bătăi, normal ca sunt cei mai calificați studenți pentru ele. ii răspunde logic și imparțial. Nu știu dacă în cazul asta se poate numi neapărat "pilă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 27, 2019 12:15 am

Damian ridică din umeri neutru. Merg să întreb ce misiuni pot face. După revin. și merge la chișeu. Bună. Sunt noul elev. Cam ce misiuni îmi sunt disponibile? întreba normal. Secretara se uită pe calculator și ii arată lui Damian o listă. Erau misiuni mici spre maxim medii. De la oprirea unui jaf până la paza unor parcuri. Le considera importante. Dar a făcut deja o treabă de genul zilele astea și voia mai mult. Astfel își scoate legitimația de erou. În ea scrie că este Superboy și numele acesta ia fost încredințat de Superman însuși. Numele acestea fie se câștigă ca la Damian de la un erou de rang înalt, fie se înregistrează un nume original ce nu îl are nimeni altcineva. Aceste legitimații sunt făcute ca eroii să se știe între ei și au în ele au anumit cod special ca să se verifice dacă e validă. Secretara verifică legitimația și vede că Damian zice adevărul. Foarte rar se întâmplă ca un erou ce moștenește un nume atât de mare să apară la noi. Având în vedere experiența ta și a realizărilor tale poți participa în orice misiune. Îți dorești una? întreba femeia serioasă. Puteți să îmi trimiteți prin e-mail și să îmi aleg una mai târziu? Sunt grăbit. Se poate rezolva. La revedere. și astfel Damian se întoarce la Lolo. Mi-am prezentat legitimația de erou. Aparent pot participa și în misiunile de rang S ca cei din consiliu. ii spune sincer lui Lolo. Totuși, vestea că cineva a fost aprobat pt acele misiuni ajunge și la membrii consiliului. Că până acum doar ei au cerut și primesc notificări cu ce misiuni cer elevii.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 27, 2019 12:23 am

Raven era pe acoperiș cu câțiva membrii și se uita pe telefon plictisita când primește notificarea. Super... Dacă pica cu vreunul, aveți grija sa urmeze planul. După cum știți deja, se da des în spectacol. le zice dezinteresata. Nu putea opri asta și știe ca nici Raven-san nu poate, deci nu are ce face decât sa fie atenta la activitatea lui și la ce misiuni alege. Pentru misiunea ei s-a trecut pe ea și Kaneki în mod anonim, ca să nu vadă nimeni numele participanților și avea sa fie chiar în acea seara, la ora 00:00. Scria inclusiv locația și punctul de întâlnire al lor.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 27, 2019 12:32 am

Damian astfel se uită la misiuni. Observă una mai interesantă. Un răufăcător ce era la pușcărie a evadat. Ce era interesant e că răufăcătorul ăsta controlează electricitatea iar pseudonimul lui e Electro. Membrii misiunii trebuie să îl prindă înainte ca acesta să fure toată electricitatea din centrală și să creeze haos. Văd că sunt doi anonimi ce mai fac misiunea asta. Nu cred că mă vor deranja prea tare. și dă accept misiunii.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 27, 2019 12:41 am

Abia i-a anunțat pe colegii ei, ca și pățește ea sa fie 'norocoasa' care o sa trebuiască sa colaboreze cu el. Fostul și actualul... Cred ca o sa fie cea mai stresanta misiune.. Ce sa îmi doresc mai mult de la o seara de marți? și închide telefonul. Se termina pauza și merg înapoi la cursuri. Când se face seara, Raven și Kaneki se pregătesc împreună cu costumele de eroi. Raven avea o pelerina mov foarte ușoară, un body și o centura importanta. Încă nu ii zisese brunetului de colegul lor. Se duc la locul de întâlnire și îl așteaptă și pe al treilea om.
Spoiler:
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 27, 2019 12:59 am

Kaneki nu era interesant de modă. Și-a luat doar un trening negru ce nu se strică atunci când își eliberează Kagunele și puterile de Ghoul. Damian ajunge și el la locul de întâlnire cu câteva clipe mai târziu decât ceilalți doi. El e opusul. El poartă o bluză foarte vizibilă cu semnul S din latex cu o pereche de ochelari la frunte, blugi,mănuși, ghete și geaca lui din piele. Kaneki se uită mai mult la argintiu. Nu ii plăcea cum arăta. Bună Raven, Kaneki. Acum că suntem cu toții hai să îl găsim pe Electro.
Kaneki
Spoiler:
Costumul lui Damian
Spoiler:
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 27, 2019 1:07 am

Raven inspira adânc și sta calma. In primul rand, e noapte și ești incredibil de evident cu culorile astea pe tine. În al doilea rand, ne trebuie un plan care ne include pe toti și pe care îl respectam toti. zice foarte evident.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 14 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 100 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 57 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum