Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 17 of 100 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 58 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 27, 2019 3:40 am

Toată aventura asta a fost văzută de consiliul profesoral ce era împărțit. Raven care a fost imparțială și a respectat cerințele nu a pierdut nici un punct. Damian care a fost foarte activ dar individualist a pierdut puține puncte din cauza conflictului cu Kaneki. Dar brunetul a ieșit cel mai prost, în misiune nu a reușit să facă ceva special și a început conflictul, a pierdut o sumă impresionantă de puncte. Argintiul se duce la el în apartament. Își face un duș și iese la balcon in prosop ca să fumeze. Se aștepta ca Lolo să doarmă, așa că nu o sună ci îi scrie experiența lui din prima misiune. Era cam supărat.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 27, 2019 3:50 am

Asta e. O să vadă mesajul dimineaţă. Şi după seara asta, o să fie şi mai urât de acum la şcoală. Când se luminează, copiii sunt nevoiţi să se trezească. Lolo citeşte şi îi răspunde simplu: Vrei să ne vedem la o cafea înainte de ore? Raven şi Kaneki nu mai aduc în discuţie evenimentul şi merg doar la şcoală. Fata nici nu voia să verifice punctajele.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 27, 2019 3:54 am

Damian era treaz, lua micul dejun. Sigur. și se îmbracă în haine de oraș și pleacă cu mașina. Kaneki se uită la punctaje pe telefon, vede că Raven nu a pierdut nimic, Damian a pierdut puține puncte și când se uită la el... Îi se înnegrește fața de supărare.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 27, 2019 3:58 am

Raven vede la ce se uită şi îi pune repede mâna peste telefon. O rezolvăm cumva. E ok. zice simplu şi se pune în faţa lui, că voia să-l ajute. Lolo şi Damian se văd la o cafenea şi, de curiozitate, cât stau la masă, fata se uită şi ea la punctaje. Cum era doar prima misiune, Damian avea 0 puncte iniţial, dar dacă i s-au scăzut, acum era pe minus şi o amuză oarecum. Uite asta păţeşti dacă n-o iei încet. Toţi am început de jos.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 27, 2019 4:02 am

Da, voi face misiuni solo de acum. Ăștia din consiliu sunt niște roboței. Eu fac totul și tot eu sunt devină. se plânge Damian in timp ce bea din cafea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 27, 2019 4:05 am

Roşcata bea cafeaua încet şi îi răspunde calm. Nu prea sunt misiuni solo. Aici se pune accentul pe lucrul în echipă. Dacă reuşeşti în echipă, reuşeşti şi singur, dar dacă reuşeşti singur, nu e garantat că reuşeşti şi în echipă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 27, 2019 4:09 am

Munca în echipă funcționează cu persoane cu care te înțelegi și te știi. Nu cu persoane opuse ție. ii explică argumentul lui Lolo. Chestia asta cu misiunile o rezolv. O să vreau doar punctele așa că pot sparge sistemul ca să fac singur misiunile cu multe puncte.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 27, 2019 4:12 am

Trişatul ăsta o face pe Lolo să se încrunte puţin, involuntar. Munca în echipă trebuie să funcţioneze cu oricine, pentru că nu ştii niciodată unde te duce destinul. De asta se pune accent. Doar nu te agita după prima încercare eşuată. Mai aşteaptă şi mai încearcă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Jan 27, 2019 4:18 am

Damian își dă ochii peste cap, iar. Se prinde că nu poate discuta de asta cu Lolo că ii va tot amintii de ce nu îi place. Mai bine închid subiectul că nu duce nicăieri. și bea cafea iar. În weekend merg la Paris într-un city break. Dacă nu ai alte planuri poți să mergi cu mine. și schimbă subiectul in ceva mai calm și relaxant.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Jan 27, 2019 4:21 am

A fost crescută totuşi de nişte oameni corecţi, deci e în sângele ei, oarecum. Dar dacă schimbă subiectul, e mai bine şi se destind amândoi. Sigur. Nu ar strica un shopping şi nişte poze pe acolo.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 100 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 58 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum