Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 22 of 100 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 61 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 22 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jan 28, 2019 4:03 am

Bine. îi răspunde scurt și politicos. Se aștepta ca ea să fie mai retrasă și ezitantă după cele întâmplate, așa că o înțelege
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 22 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jan 28, 2019 11:28 am

Fata îl sărută pe obraz și pleacă. Deocamdata a scăpat de discutie. Se face seara și Raven cu Kaneki sunt pe punctul de a iesi în club. Fata purta niște ochelari rotunzi, o fustă, un maiou și botine. Deasupra avea pe ea un hanorac mare, de băiat, de când l-a convins pe Kaneki sa i-l dea ei. (nu ești într-o relație cu o fata dacă nu îți ia din haine, duuh)
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 22 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jan 28, 2019 11:38 am

Damian încă avea niște lucruri de rezolvat, astfel, seara îl urmărește pe Electro. Acesta era deja într-o centrală din oraș și absoarbe electricitate. Astfel o parte din oraș intră într-o pană de curent iar semafoarele nu mai funcționează și e un ușor haos. Totuși, Damian îl găsește, îl prinde de braț și îl aruncă înspre cer deasupra orașului. Acum ești singur, puștiule? Poate cu colegii tăi aveai o șansă, dar singur nu mă învingi în veci. și trimite fulgere spre Damian. Argintiul se ferește. Colegii mai mult mă încurcă. Cel mai bine mă descurc solo. îi răspunde și îl lovește tare cu pumnii după. Nu își folosește toate puterile că deși sunt deasupra orașului, tot sunt multe vietăți în preajmă și să nu le rănească. Jurnaliștii filmează bătălia cu elicopterul. Kaneki era puțin băut că na, sunt în club, dar tot il recunoaște pe argintiu. Ce dracu face Damian? Nu își ia și el o pauză?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 22 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jan 28, 2019 11:43 am

Movalia îl vede și ea și nu știe cum sa reacționeze. Toată lumea era atenta la bătaie și se cam stricase atmosfera de dans. Dacă el considera ca poate singur, asta e.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 22 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jan 28, 2019 11:59 am

Kaneki oftează și ii piere cheful și lui. Damian în aer se ferește de atacurile lui. Doar asta poți, marele răufăcător Electro? îi spune cu nasul pe sus. Nu te mai crede superior pustiule! și eliberează o rafală de fulgere. Damian își face un scut din umbre ca să se protejeze. Când se termină și Electro încetează se teleportează în fața lui și îl lovește foarte tare în stomac de e propulsat până jos la șosea. Pentru un răufăcător puternic ai o minte de copil. spune serios. Iar până vine poliția îl învelește în cabluri de cauciuc ca să nu mai atace pe nimeni. Când vede poliția și media argintiul pleacă zburând. Tensiunea a dispărut, dar cei din club vorbesc de argintiu. Iar Kaneki se strânge de pumn și are niște îndoieli.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 22 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jan 28, 2019 12:04 pm

Trebuia sa fie o seara în care se distrau, dar cam eșuează. Raven îl ia pe Kaneki la bar sa mai bea ceva amândoi, în speranța că poate se reface atmosfera. Acum ca s-a terminat spectacolul, putem reveni.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 22 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jan 28, 2019 12:12 pm

Subiectul argintiului s-a risipit și el și lumea revine la dans. Kaneki mai bea ceva și își lasă atenția spre Raven. Ok, hai să dansăm. și ii zâmbește mai bine dispus. Să nu fie seara stricată de tot. Damian se întoarce acasă, la Akame și Cecilia. Bună treabă. Dar ești tânăr și trebuie să te distrezi și tu. ii zice Akame mai relaxat așa. Uhm, de era vreun hoț sau un om cu putere mică nu făceam nimic. Dar l-am considerat prea periculos, iar până alegea liceul altă echipă erau mulți răniți nevinovați. spune mai serios și se pune pe canapea. Bine, ăsta era un motiv, dar celalalt motiv era ca să se descarce, vestea că Lolo ia ascuns ce ia ascuns nu ia prins bine și voia să se descarce constructiv
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 22 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jan 28, 2019 12:18 pm

Akame are dreptate. Sunt mulți eroi aici, ești în ultimul semestru de adolescență, vreau sa fii mai liber acum și sa profiți de timpul asta. ii zice și Cecilia ca o mama care tine la spiritul lui și după îl sărută pe frunte. Raven între timp merge pe ringul de dans cu Kaneki și începe sa se învârtă pe acolo.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 22 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Jan 28, 2019 12:24 pm

Uhm, desigur. Mă distrez cât pot. și le face pe plac. Akame e mulțumit de răspuns, dar trage un ochi în amintirile lui. Și când vede de ce a făcut asta chicotește. Damian a făcut ce a făcut pentru că a aflat că prietena lui de acum are un site unde face videochat și voia să se descarce. Bine că nu a făcut ca tata atunci când a abuzat de mama și era să se despartă.... ii zice Ceciliei. În club predomină alcoolul, distracția și muzica. Măcar un cuplu are o seară bună, chiar dacă au avut un moment care ia deranjat.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 22 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon Jan 28, 2019 12:28 pm

Raven face videochat? întreabă mama ca o blunduță mică. Încă nu a apucat sa afle despre cupluri și toate detaliile copiilor. Abia și-a vizitat părinții.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 22 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 22 of 100 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 61 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum