Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 67 of 100 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68 ... 83 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Feb 03, 2019 1:58 am

Poți să închizi camerele cu energia ta? întreba normal.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Feb 03, 2019 2:01 am

Da. îi zice simplu. Nu se plânge de faptul că probabil putea să-l facă şi Cheie, că aşa nu stătea ea degeaba. Pune mâna pe perete şi închide ochii. Aşa simte toate firele de electricitate care duc spre colţuri de ziduri şi le opreşte. Alea sunt fix camerele. Firele care duc spre tavan erau becurile şi aşa le diferenţiază şi ştie pe care să le oprească şi pe care nu. Dar dacă cineva supraveghează camerele, o să vadă şi o să anunţe paznicii.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Feb 03, 2019 2:06 am

Știu. De-aia e o misiune contra timp. îi spune normal. Argintiul iese din cameră și prinde toți soldații de pe hol în controlul minții lui. Aceștia intră în fiecare încăpere și omoară pe toată lumea după care se sinucid cu pistoalele. Totul e liber, hai afară.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Feb 03, 2019 2:07 am

Afară? întreabă confuz. De ce s-au străduit să intre dacă acum ies? Îşi ţine gluga pe cap şi merge după el.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Feb 03, 2019 2:10 am

Afară din cameră. și își dă ochii peste cap, trebuia să fie mai atent. Urmărește ceasul și Raven cu Damian urcă într-un lift. Din controlul soldaților a văzut amintirile lor și știe unde e bomba aia. Așa că selectează ultimul etaj. Ajung în cele din urmă în depozitul armelor nucleare unde erau și ceilalți membrii ai echipei.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Feb 03, 2019 2:13 am

Fata răsuflă şi stă aproape de ei. A fost cam uşor, dar cine e ea să se plângă?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Feb 03, 2019 2:20 am

A fost ușor că au fost bine organizați. Aici e beleaua mare. Sunt într-un depozit de arme nucleare cu 50 de soldați iar unii dintre ei au super puteri. Se pregăteau să lanseze o rachetă de test. O să trebuiască să rezolvăm totul repede. Sunt prea mulți ca să le controlez mintea iar locul e prea plin de arme periculoase ca să atacăm haotic. Singura noastră șansă e ca să îi împărțim și să dezactivez eu sau cheie bomba cea mare. Eu cu Raven rămânem în sud. Restul vă împărțiți în celelalte semne ale busolei. le spune normal. Astfel se despart iar. Ești gata de bătaie? și se uită la Raven zâmbind.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Feb 03, 2019 2:23 am

Tot aşteptam momentul. îi răspunde şi zâmbeşte şi ea. Pot înveli armele periculoase într-o haină de oţel ca să nu se declanşeze şi îmi pot folosi umbrele la maxim. îi spune dinainte, că doar nu degeaba are toate elementele.. ca să le folosească!
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Feb 03, 2019 2:27 am

Ok. Te las să te distrezi cu ăia. Eu mă ocup de cei mai mari fără arme și fug către bombă. astfel se încrede în Raven și Damian aruncă o bombă cu fum ca să nu vadă ăia nimic. Își scoate sabia și taie capetele celor din drumul.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Feb 03, 2019 2:33 am

Raven îi pune o cioară să zboare în spatele lui, ca dacă cineva îl atacă din spate, să bareze atacul şi să-l protejeze. Îmbracă toate armele mari în oţel şi cu umbrele ori îi sufocă pe oameni, ori le strânge de tot corpul ca să-i imobilizeze. Încerca să se lupte cu cât mai puţine lovituri, să nu declanşeze ceva. Se uită şi la coechipieri şi trimite ciori şi la ei, care de fapt erau doar proiecţia puterii ei şi puteau bara un atac neprevăzut. Şi pentru că are şi rolul de arcaş, zboară în vârful unei rachete şi de acolo trage din palme săgeţi de foc negru în inamici. Îi vedea perfect pe toţi. Dacă nu loveau ţinta, se evaporau. Şi dacă o loveau, îl omorau instant.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 67 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 67 of 100 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68 ... 83 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum