Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 66 of 100 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 83 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Feb 03, 2019 1:08 am

Damian nu se aștepta ca Raven să omoare pe cineva atât de rapid. E o bilă albă pentru el. Îi fură hainele și le pune pe el. Ii ia inclusiv telefonul și legitimația. Acum nu mai purta mască, evident și conduce mașina spre bază. Poți să devi umbra mea. Iar de vezi ceva suspect să mă protejezi. îi spune normal. Radioul îl sună și e întrebat de ce se întoarce, Damian îi copiază vocea mortului și vorbește în rusă că mașina a făcut probleme la motor și că se întoarce să o repare.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Feb 03, 2019 1:12 am

Raven mai degrabă se transformă în ceva mic, adică un păianjen (putere de la Izaya) şi se pune pe umărul lui. O să îţi explic cu altă ocazie de ce nu mă pot face umbra cuiva într-un loc mic. îi zice scurt. Era o întreagă filozofie bazată pe fizică, lumină, umbrele din jur şi alte nebunii, dar nu are rost să se ia acum la discuţii despre asta. E bine şi păianjen.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Feb 03, 2019 1:16 am

E în regulă. Merge și asta. Doar să nu mă muști. și chicotește. Până la bază mai vorbește la radio cu diverși oameni și mai trimite locația celorlalți din echipa lor. Damian pune cagula pe cap ca să nu îl recunoască camerele de supraveghere și folosește sharinganul ca să păcălească oamenii de la poartă că e persoana care e acum moartă. Totul bine până aici.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Feb 03, 2019 1:24 am

Promit că nu te muşc acum, dar te muşc cu alte ocazii. zice uşor glumeţ şi pervers, apoi se ascunde aproape de părul lui şi aşteaptă să-i spună el ce are nevoie ca ea să facă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Feb 03, 2019 1:28 am

Damian ajunge în cele din urmă într-o zonă fără oameni sau paznici cu intrare spre gaura de aerisire. Să îți folosești puterile acum ca să vezi dacă sunt alte persoane sau animale în aerisire. Cheie îmi va confirma când le dezactivează capcanele.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Feb 03, 2019 1:34 am

Raven revine la forma de om și sta lângă el. Se uita cu ochii albi de-a lungul aerisirii. Patrulează câte doi paznici la capătul aerisirii. În rest, doar câteva insecte neimportante.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Feb 03, 2019 1:37 am

Mă voi ocupa eu de ăia. și e primul ce intră in aerisire. Cheie dezactivează capcanele din laptopul lui și au în brățară locul unde se vor întâlni toți. Astfel Damian se mișcă pe acolo normal. Evident că s-a dezbrăcat de uniforma mortului și are iar masca și echipamentul negru pe el.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Feb 03, 2019 1:49 am

Raven merge în spatele lui şi se uită împrejur după energiile altora, dar nu simte nimic nou aşa că îşi reface ochii normal. În costumul ăsta, neacoperit cu vreo pelerină, se vedea corpul slăbuţ, înalt şi format al lui Damian, care îi dă iar gânduri. Se muşcă de buză şi îşi face iar ochii albi ca să se concentreze. Era distrasă în perioada asta cel mai probabil din cauza neactivităţii şi dorinţei de a fi cu el chiar dacă nu îşi permite.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Feb 03, 2019 1:54 am

Argintiul e concentrat și vede cei doi paznici din capăt. Din curea scoate un pistol mic cu amortizor și îi împușcă cu ace otrăvitoare în frunțile lor și îi omoară instant. Deschide aerisirea și coboară când vede și simte că nu e nimeni. Sunt într-un laborator gol și o așteaptă și pe Raven.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Feb 03, 2019 1:56 am

Raven iese şi ea din aerisire şi se uită după alte energii. Sunt paznici în toate încăperile şi pe toate coridoarele. Cel mai probabil şi camere de filmat pe hol. îi spune, aici nevăzând nici o cameră.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 66 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 66 of 100 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 83 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum