Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 93 of 100 Previous  1 ... 48 ... 92, 93, 94 ... 96 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 93 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Feb 05, 2019 2:49 am

Inamicul se aștepta și la asta, apasă pe butonul mic din palmă iar arma eliberează foarte mulți țepi exact ca la un arici. Damian vede și se supără rău. Se ridică din mașina lovită și se teleportează în fața lui și îi dă un picior în cap și o ia pe Raven până nu îi face un rău mai mare. Îi o predă lui Kaneki să aibă grijă de ea. Chiar nu voiam să îmi arăt partea mea întunecată în mijlocul orașului. spune Damian ce făcea întinderi la spate și articulații. Kaneki nu il înțelege dar își folosește umbrele să o scape de zecile de ace.
Spoiler:
A devenit personal. spune pe un ton foarte serios și rece iar energia lui întunecată îi acoperă tot corpul.
Spoiler:
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 93 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Feb 05, 2019 2:56 am

Fata era bulversata și nu pricepe cum au ajuns toți tepii pe ea, dar știe ca trebuie sa scape de ei repede. În jurul ei, lângă umbrele lui Kaneki, se strâng o tona de ciori, fiecare trăgând de țepi. Astfel scăpa de ei în câteva momente. Totuși, ii cursese puțin sânge din obraji și brate și hainele ii erau zgâriate sau găurite. Mersi. ii zice scurt lui Kaneki și sa pune încet in fund, pentru ca trebuia sa se regenereze puțin și sa vadă ce are de gând Damian, ca să nu îl încurce. Cum s-a menționat acum ceva timp, Lolo era cu Damian in oraș și a fost în mașina când s-a început bătaia. Între timp s-a ascuns, ca nu avea cu ce sa atace, dar acum e puțin folositoare. Merge la Raven și începe sa o vindece. Movalia se uita ciudat la ea. Te ajut doar pentru ca tu îl poți ajuta pe Damian sa îl bata pe tip. ii zice sec și repede. Ascunde-te după, dar stai prin preajma, pentru ca se poate lăsa urat și ar prinde bine un erou cu puteri de vindecare. ii spune și ea la fel de scurt și neutru. Numai de o cearta între ele nu era momentul acum și știau amândouă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 93 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Feb 05, 2019 3:10 am

Să înceapă valsul. și are o față de maniac gata să ucidă. Asasinul e înconjurat de ziduri din asfalt și pământ iar asfaltul pe care stătea se topește și se întinde pe inamic ca un parazit. Asasinului ii se descompune câteva părți din armura de jos și sare. Dar nu apucă să iasă că Damian râde ca un nebun și cu ajutorul unui nucleu gravitațional făcut de el atrage pământul, sticla, asfaltul, metalul și alte elemente fizice din oraș se adună într-o sferă de dimensiuni mari ce lovește zidul unde era înăuntru inamicul de mai multe ori. Băiatul pașnic știut de toți a dat drumul întunericului din el și atacă mult mai sadic. Nu și-a pierdut controlul, că se uită la ceilalți uneori să vadă dacă sunt bine. Doar a eliberat partea lui mai urâtă. Da.. Chiar zici că e un diavol...
Spoiler:
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 93 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Feb 05, 2019 3:13 am

Lolo termina și fuge in cafenea, caci Raven a pus o vraja de protecție pe ea și orice o atinge se reflecta. Acum ca e mai bine, se ridica și merge încet lângă Damian. Ochii ei erau normali acum, căci nu reușea sa vadă oricum energia asasinului. Spera ca asta sa fie tot și sa nu trebuiască sa se solicite mai mult nici unul dintre ei.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 93 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Feb 05, 2019 3:17 am

Asasinul s-a făcut fantomă și a mers sub pământ până când s-au apropiat iar Damian cu Raven. Astfel apare în spatele lor și îi prinde de gât cu palmele și îi ridică ca să îi sufoce. Kaneki eliberează mai multe săgeți dar degeaba că se apără cu o barieră. Damian se mișcă și se agită dar asasinul rămâne ferm și îl strânge mai tare.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 93 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Feb 05, 2019 8:37 am

Raven pune repede mâinile peste ale lui și se zbate și ea. Se uita la Damian și știe ca trebuie sa facă ceva repede, asa ca primul lucru care ii trece prin minte e sa se prelinga in smoala ca să scape din strânsoare. Ii arde și lui palma in acest proces. Ia iar forma de om în fata asasinului și îl prinde ea de gat. Ochii I se fac roși, ca de vampir, și puterea fizica ii crește. Ii cresc și unghiile de la mana pe care i le înfige în pielea de la gat. Vede ca la încheietura mâinii e un spațiu mic liber, fără armura, ca să poată învârti mana în voie și o taie instant cu privirea. Astfel Damian cade pe jos cu mana asasinului tăiată. O sa las doar cenușa din tine. Promit. zice pe un ton rece in timp ce înfige unghiile ei mai tare în gatul asasinului și îl ridica în aer cu ura.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 93 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Feb 05, 2019 11:25 am

Asasinul nu răspunde la provocările ei. Ci își scoate un cuțit din buzunar și o înjunghie de mai multe ori în partea frontală a corpului, adică pe la stomac, rinichi, pancreas, ficat, să îi provoace daune. Kaneki știe că el nu poate ajuta acuma, așa că fuge din acțiune și caută alți eroi plus că sună și la școală. Damian tușește puțin și se ridică în picioare. Își ia forma de la lupta cu Kaneki și îl taie cu sabia în două de la spate și o ia pe Raven la timp până când nu o înjunghia in inimă. Hai că am scăpat. spune obosit. Ghinion. Că dintr-un asasin acesta își regenerează partea lipsă și devin doi acum. Căcat.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 93 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Feb 05, 2019 11:57 am

Raven are toate organele vitale protejate cu vrăji pentru cazuri de genul. Își pune mana pe răni și oprește sângele care voia sa iasă. Trebuie sa aibă un nucleu de putere pe undeva. Ca om nu e. ii zice și așteaptă puțin sa se regenereze.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 93 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Feb 05, 2019 12:02 pm

Pare mutant, că nu respiră și nu gândește. zice gânditor și Damian. Nici prea mult timp nu trece că cei doi inamici își scot mitralierele și dă drumul gloanțelor. Damian face rapid o barieră ca să se protejeze el și Raven.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 93 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Feb 05, 2019 12:10 pm

Atunci o sa ii ștergem complet de pe planeta asta. ii spune supărată și își retrezeste pentru prima oara după aproape 10 ani forma de monstru pe care a avut-o doar pe insula. Raven-san a lucrat mult cu fata pentru a o putea controla următoarea data. Un ochi i se face negru cu pupila roșie și celalalt e acoperit de păr. Ii apar aripi de foc negru și ii cresc toate puterile. Se teleporteaza în spatele clonelor și le taie mktralierele cu privirea, apoi ii arunca în direcții diferite cu aripile și pune câte un blestem pe fiecare sa ardă veșnic cu focul ala. Îl ia pe cel din dreapta și ii scoate ochii, moment în care are acces la tot sangele lui și ii explodează corpul în trilioane de particule de praf. Rămâne doar cu câteva pete pe ea. Mai e unul. zice hotărâtă și se întoarce spre respectivul.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 93 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 93 of 100 Previous  1 ... 48 ... 92, 93, 94 ... 96 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum