Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 98 of 100 Previous  1 ... 50 ... 97, 98, 99, 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Feb 05, 2019 4:20 pm

Dacă la chemat, se teleportează unde e ea și o privește. S-a întâmplat ceva? întreba serios și îngrijorat.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Feb 05, 2019 4:22 pm

Movalia îl sărută repede pe buze, foarte apăsat. Mi-am visat familia. Au zis ca ma veghează și ca o sa se întoarcă curând. ii spune fericita. Și am visat și familia pe care o sa o am. zice apoi mai încetișor. Ii pune o mana pe frunte și ii transmite și lui imaginile cu copilul și el venind din zare. Tremura puțin, ori de la plans, ori de la emoții și bucurie.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Feb 05, 2019 4:25 pm

Damian când ii vede visul are reacția : Doamne cât de frumos ne e băiețelul și cât de bucuroasă e familia ta cu el. spune fericit și zâmbitor și o ia în brațe.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Feb 05, 2019 4:29 pm

Raven se bucura de reacția lui și îl strange și ea în brațe. Abia aștept ca ei sa ajungă.. Și ca noi sa fim împreună. adaugă sincer.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Feb 05, 2019 4:31 pm

Da, toate la timpul lor. și o mângâie. Își revine din emoții și simte că nu e la ea acasă, ci în insulă. Eu cam trebuie să plec. Nu vreau să vină peste noi cineva și să se facă un scandal...
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Feb 05, 2019 4:34 pm

Când aude asta, înghite in sec și ii piere toată fericirea. Rupe îmbrățișarea și se da un pas mai în spate. Bine, pleacă. zice sec și se uita în alta parte.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Feb 05, 2019 4:37 pm

Ne auzim. și revine în bucătăria lui de acasă. Nu îi place că a lăsat-o așa, dar cum nu era la ea era prea periculos pentru ei. Kaneki se trezește și se ridică din pat
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Feb 05, 2019 4:43 pm

Puteau sa se teleporteze oriunde altundeva, dar dacă el a ales sa plece, atunci asa sa fie. Raven se simte ca ultima proasta și mai bine nu ii arăta decât sa aiba reacția aia. Pentru ea, care nu a avut parte de familie atâția ani, e ceva foarte intens. A ajuns și Raven-san aseară dar nu a deranjat-o pe fata. Dacă o simte ca s-a trezit și ca e bine, vine și ea la casa brunetilor și se pune la masa lângă ea când mănâncă singura. O sa trecem la următorul nivel cu puterile tale. Trebuie sa fii mai puternica. ii zice direct. Cred ca ar trebui sa învăț și spiritismul. Dacă nebunia aia nu intra in mine, nu mai eram asa rănită la sfârșit. ii spune sec in timp ce musca din pâinea prăjită. Chiar dacă era la 19 ani, nu era prea târziu sa se schimbe comportamental din cauza evenimentelor din ultimele 24 de ore.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Feb 05, 2019 4:57 pm

Damian nu a fost rău cu ea, doar a preferat să o protejeze. Știe și el cât este de importantă pentru ea familia și se va revanșa. De-aia îi lasă la ea acasă o poză cu o moșie asemănătoare cu cea din vis ce o deținea la munte cât a stat cu părinții lui și scrisoarea că : Scuze că am plecat repede după ce mi-ai arătat o parte importantă din sufletul tău. Visul tău mi-a amintit de locul ăsta foarte pașnic. Vreau să mergem împreună un weekend atunci când îți trece și supărarea. Vreau să te ascult mai mult fără teama de a intervenii cineva. iar scrisoarea și poza o lasă pe patul ei, să fie la vedere. După care e înapoi acasă și așteaptă să se trezească și restul.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Feb 05, 2019 8:09 pm

Cele doua Raven merg la apartament după masa ca să își facă niște bagaje pentru a pleca undeva câteva zile sa ii trezească restul puterilor. Când Raven cea mica intra in dormitor, vede scrisoarea și poza. După ce citește tot, e mult mai fericita și inspira lung în suflet, cu drag. Ii plăcea la nebunie priveliștea. Le pune pe cele doua într-un loc special și ascuns, acolo unde a păstrat toate scrisorile de la Damian, inclusiv bilețelul cu numărul lui atunci când a venit și scrisoarea de când i-a lăsat cafeneaua. Era o cutie neagra cu un lacăt, foarte speciala pentru ea. Își împachetează strictul necesar într-o geanta de umăr și după puțin timp pleacă cu Raven-san. Dar nu pleacă pur și simplu! Lasă o cioara sa îl supravegheze pe Damian, ca ii era frica sa nu fie atacat când nu e și ea. Nu o sa stea după el sa îl spioneze în casa, ci o sa stea doar sa păzească dacă vine careva sa se bata cu el. În casa cealaltă, se trezește și Lolo și e bucuroasa ca băiatul a rămas cu ea toată seara și nu a mers la Raven. Neața, dragule.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 98 of 100 Previous  1 ... 50 ... 97, 98, 99, 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum