Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 15 of 100 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 57 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue May 12, 2020 8:54 pm

Fata tresare puţin şi se uită la Ragnar zâmbind. Da. Am defectul de a empatiza prea mult şi situaţia asta cu Raven şi Damian m-a afectat puţin. Dar sunt bine per total. răspunde politicos. Era sinceră şi prietenoasă cu Ragnar.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue May 12, 2020 8:57 pm

Ragnar îi zâmbește și se uită la Bakugo. Nu vreau să pierd în fața lor. și aici se refera la colegii lor. Să nu fie doar pe pace.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue May 12, 2020 9:00 pm

Hope îi simte seriozitatea şi răsuflă. Eu zic că important e să trecem doar de prima luptă. Dar cred în tine, mai ales după ce ţi-am văzut puterile. Ai şanse mari.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue May 12, 2020 9:08 pm

Să sperăm. și tăcerea iar apare. Bakugo se bate cu un mage mai slăbuț și termină repede. Bakugo nu pierde prea mult timpul și se întoarce la colegii lui. Dar nici bine nu ajunge că se aude În următoarea rundă avem Omul de Oțel, Ragnar contra lui Superboy, Damian. Vă rog veniti pe scenă. se strigă din megafoane. Kaneki chicotește deja.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue May 12, 2020 9:12 pm

Raven era inafara arenei dar a auzit. Nu terminase țigara deci se ridica în aer și plutește pe loc cât se uita la ecranul cel Mare. Oh, e rândul tău, Ragnar-san. zice Hope puțin surprinsa. Damian nu era încă de găsit, dar totuși ea ii urează lui Ragnar înainte sa plece în ring: Mult succes. Îți țin pumnii!
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue May 12, 2020 9:27 pm

Ragnar îi zâmbește, știe că are un adversar cu stil de luptă opus lui și că va fi dificil. Ajunge în arenă și lumea era împărțită, Ragnar era foarte cunoscut în școala lui , iar adulții așteaptă ce se va întâmpla. Arbitrul așteaptă 30 de secunde și anunță. Superboy este elim... și nici nu termină propoziția că o rază de lumină apare în mijlocul lor și când se risipește apar Damian cu Akame, spate în spate. Fizicul lui Damian nu mai era așa slăbuț, a pus câteva kilograme de mușchi pe el în lunile din acel spațiu. Costumul era unul negru total dar de vară. Un tricou negru mulat cu scutul în formă de S argintiu, brațele erau înconjurate de bandaje ce aveau sigilii pentru arme, purta o curea cu diverse bombe și accesorii împreună cu pantaloni negrii scurți și încălțăminte specială de erou , mult mai rezistentă. Părul îi era mult mai lung și în coadă.
Imi pare rau de intarziere. E traficul aglomerat. glumeste Akame cu arbitrul. Ii se permite să lupte așa că pleacă la adulți. Kaneki si Bakugo strâmbă din nas, dar Ragnar îl examinează, e usor schimbat în ochii lui. De unde vii? îl întreabă serios. Pot spune că mi-a luat mai mult timp să mă pregătesc... Doar vreau să fiu în formă maximă . îi răspunde neutru.
Spoiler:
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue May 12, 2020 11:03 pm

Raven ''beleşte'' ochii şi se teleportează la loja spectatorilor, de unde putea să-l vadă din lateral, mai de aproape. Pentru numele lui Dumnezeu. A lipsit două zile, nu doi ani. îşi zice în gând. Nu poţi spune că nu îi place cum arată, doar că în capul ei e mai importantă logica decât aspectul şi cum nu prea găsea logica acum, era puţin în ceaţă şi supărată. Shirley însă!! Shirley era deja fană. Bă ce bunoc l-ai făcut. Zgârietura aia de pe faţă de la ce e? De fapt nu-mi spune! Important e să nu se regenereze, că arată mai badass aşa. şi îşi uneşte mâinile de bucurie. Cecilia însă nu scoate nici un sunet. Simţea că cu asta a pierdut complet influenţa ei asupra creşterii lui Damian şi nu îi place, că doar are spiritul matern ca al lui Shirley... I-a crescut nivelul de putere.. Sper să se descurce Ragnar-san.. îşi zice şi Hope în gând. Se bucura pentru că Damian e bine, dar acum că nu ştia ce poate face, îşi făcea griji în legătură cu lupta şi nu ştia cu cine să ţină. Celia se uită la Damian şi apoi la Klaus. Ea bineînţeles că ţine cu fiul ei, deşi e într-o relaţie bună cu fratele ei vitreg.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue May 12, 2020 11:20 pm

Si cand incepe runda, Damian dispare din fața ochilor și apare în spatele lui Ragnar să îl lovească. Dar și el are așii lui, un perete de nisip îl protejează la timp. Damian cum moștenește lumina de la mine, l-am antrenat într-o sală specială din rai. Dacă aici au trecut două zile, acolo a trecut aproape un an. L-am forțat să stăpânească ce știe și încă câteva chestii noi. iar în timpul ăla, în jurul lui Ragnar se formeaza un cerc negru. Era Damian ce alerga foarte rapid și cauta un punct mort. Viteza aia...E aproape la fel ca a noastră. răspunde și Jimin ce examinează. Kaneki se uită cu ochii mari Ce dracu ai facut??! Ai lipsit două zile și ești de nerecunoscut. și se mușcă de limbă de nervi. Ragnar gândește rațional și formează un perete de nisip în direcția lui. De văzut nu il vede, dar se folosește de urmele pașilor ca să își dea seama unde e. Damian sare și îl atacă în aer cu niste cuțite, Ragnar se apără. Ofensiva și defensiva extremă. O să fie interesant. și fumează un trabuc. Izaya se uită și el.Nu îi cunosc forța ca să îmi dau seama. Dar e mai rapid ca mine la vârsta lui. și își folosește și Sharinganul ca să îl vadă, că ochiul uman nu il recunoaște decât ca o lumină neagră, gen Flash. Adulții nu ar avea probleme , nici juriul sau unii elevi. Dar oamenii simpli nu il văd deloc.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue May 12, 2020 11:27 pm

Raven îşi pune coatele pe balustrada care era între spectatori şi ringul de bătaie şi oftează. Se uită la amândoi foarte atentă. Ochii ei devin albi şi îl vede pe Damian normal acum. Hope se uită la Kaneki, că doar el mai rămăsese cu ea printre cei care încă nu s-au bătut. Cum ţi se pare Damian? îl întreabă uşor curios, că simte o mică invidie.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed May 13, 2020 12:05 am

Il urăsc din suflet și vreau să îl bat. Dar nu pot să nu recunosc că nu a muncit din greu. Stilul lui de luptă e foarte diferit de ce am invatat noi la școală. Se apropie mai mult de stilul asasinilor,  cum era Papa si Akame-san. și se uită neutru la luptă.  
Damian se ferește de nisipul lui Ragnar si îl prinde de haine,  îi dă câțiva genunchi în stomac și îl aruncă departe. Apare în spatele lui și îi dă un șut în spate. De nu faci ceva o să ajungi sacul meu de box. spune el șmecher. Ragnar râde,  a scuipat niște sânge, dar pielea lui era protejată de un strat gros de nisip și metal.
Esti interesant, o recunosc. După multă vreme voi lupta serios. și își unește palmele. Toate particulele de metal și praf se adună la el și formează un glob impenetrabil de nisip și metal. Ragnar esti cu capul. Asta e doar de urgență.. comentează pe margine Bakugo.
Damian vede ce s-a întâmplat și se apropie de el cu viteza lui uriașă.  Globul reacționa mereu cu tepi când se apropia de el. Nici armele nu ajuta aici. Astfel Damian se distanțează.
Bine. Rămâi în carapace. Și eu am ceva ce imi necesită timp. și își activează Sharinganul, având o intenție mult mai serioasă. Astfel face mai multe backflypuri spre zidul de la margine,  sare foarte înalt și stă la capătul lui în genunchi. Face mai multe semne cu palmele și le așează pe zid. Motivul pentru care insist cu Damian,  este pentru că seamănă cu mine. spune Akame ce se uită la el acum. În palmă se face un nucleu foarte dur de energie ce rămâne constant,  își adaugă elementul și apar multe fulgere ce scot sunetul de păsări de vrabie. Tehnica aia credeam că e uitată. spune Jimin. Dar am inteles acum de ce ai insistat cu fizicul lui. și se uită la Akame. Da, e o altfel de abordare. spune și Izaya atent. Damian astfel își ia avânt și cât ține palma în jos, topește o parte din zid cu fulgerele din palmă. Îmi aduc aminte cum ai inventat tehnica asta ca să mă ucizi,  Izaya. si chicotește și urmărește.  Este totuși remarcabil ca la varsta lui să cunoască tehnici de rang S. Fără îndoială, ce are Damian este.... iar în timpul ăsta Damian cu viteza și Sharinganul vede și se ferește de toate atacurile lui Ragnar. Chidorii! și sparge bariera lui Ragnar. La lovit în stomac foarte nasol și ia stricat tot ritualul. Acesta țipă foarte tare că pe lângă rană, și celelalte organe ale lui sunt rănite de la fulger. Kaneki e mut,  nu are cuvinte. Bakugo este surprins. Moștenirea familiei Kanie,  huh spune neutru
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 15 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 100 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 57 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum