Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 34 of 100 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 67 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat May 23, 2020 9:20 pm

Raven se conformează şi se mulţumeşte că nu a scăpat de sub control în luptă. Iese de pe teren împreună cu Kaneki şi urcă la ceilalţi. Hope merge să o îmbrăţişeze. Raven-chan, am descoperit lucruri noi despre tine azi! Nu ştiam că poţi controla lumina! Fata zâmbeşte şi îşi îmbrăţişează sora şi ea. Well, e elementul pe care îl pot folosi cel mai puţin dar nu aveam cu ce altceva să îl înving pe Kaneki.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat May 23, 2020 10:38 pm

Ai luptat grozav, bravo. și o felicită sincer din toată inima. Da,are ce are cu Kaneki , dar nu zice de rău. Totusi, Damian nu sta prea mult că vine pe scenă. Aparent luptă cu persoana din afara anturajului lor. Stăm de vorbă după.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat May 23, 2020 11:59 pm

Baftă. îi urează şi ea repede şi îl sărută pe obraz, apoi îl lasă să plece. Acum era şansa ei să îl prindă pe Damian în acţiune mai mult, că a avut numai lupte uşoare cu excepţia celei cu Ragnar, dar nu a fost destul ca să descopere ce are nou acum.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 24, 2020 9:22 am

Astfel Damian intră în arenă și se uită după adversar. Acesta întârzie, dar sosește într-un final. Imi pare bine că avem runda a doua, Damian-kun. era...Black deghizat. A rămas în turneu că voia să testeze copii , dar a stat la nivelul lor ca să nu iasă în evidență. Akame recunoaște aura, dar nu are ce să facă. Gata cu turneul, trebuie să îl opresc. și se uită la el. Altfel când se dă startul, cei doi se ciocnesc cu coatele.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 24, 2020 9:30 am

Și Raven bănuiește ca e tipul ala. Hope, du-te în loja spectatorilor și vezi dacă poți afla ceva despre energia lui. ii spune serios, ca îngerii puteau citi foarte ușor asta, spre deosebire de ceilalți. Fata o asculta și pleacă din încăpere. Se duce pana la poarta de ieșire/întrare pe teren, ca ala e cel mai apropiat loc de Black.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 24, 2020 9:37 am

Damian menține lupta într-una fizică, se folosește de degetele lui ca să facă semnele tehnicilor. Astfel când sare si stă în aer, eliberează un foc foarte dens ce îl lovește direct. Black absoarbe atacul în timp ce pământul era plin de foc. Cât timp Damian era în aer, crează niște tornade foarte tăioase.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 24, 2020 9:49 am

Hope simte energia tipului și nu ii ia mult timp ca să îl citească. E un fel de varianta negativa a lui Papa, dar nu e din lumea asta. E venit de altundeva. le transmite tuturor prin gând, ca să știe cu cine au de-a face. E foarte puternic și nu a folosit aproape nimic din energia lui in bătăile de pana acum. Dar trebuie oprit, Damian-nii-chan.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 24, 2020 10:08 am

O să îi găsesc punctul slab. si în timpul acela, Damian se ferește de tornade. Publicul nu pateste nimic pentru că există o barieră. Damian ajunge pe pământ și își scoate sabia. Atât Damian cât și Black sunt foarte rapizi și își ciocnesc armele. Argintiul se uită în ochii lui în special. Te miști ceva mai bine. spune liniștit fără efort. Astfel Black se dă la o parte și invocă foarte multe păsări ale morții de mărimea ciorilor. Argintiul se gândea că poate e ceva ascuns. Asa că în mână îi apare Chidorii, flutură mână iar din ea ies sute de ace din fulger ce lovesc in capul fiecărui animal. După care Black se pregătește să încarce o sferă din mai multe elemente gata să îl distrugă. Damian face Chidorii în același timp și aleargă foarte rapid înspre el. Black era gata și eliberează explozia de energie în fața lui Damian. E gata. iar când își lasă garda jos, stomacul lui iese mâna lui Damian cu Chidorii. Dar...cum ? Nu era nici o clonă?! și scuipă sânge. Ai fost într-o iluzie în tot acest timp. Și nici nu ai fost conștient de asta. spune Damian neutru. Oh. De mult nu am vazut un utilizator de iluzii. comentează pentru el. Își aduce aminte ce iluzii urâte ia facut lui Shirley în tinerețe, urât.
Spoiler:
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 24, 2020 10:26 am

Tocmai de aia lui Izaya ii este interzis sa mai folosească iluzii sau sa învețe pe altul sa le folosească, hăhă. Raven e neutră. Asta nu e adevărata lui putere. Cum sa pară atât de smecher dar sa nu se prindă de o iluzie? murmura pentru ea. Între timp se întoarce și Hope la ceilalți.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 24, 2020 12:29 pm

Well, Black nu e in trupul lui și e foarte limitat în asta. În plus , nu vrea să se dea în spectacol. Totusi, nu este ceva fatal. Astfel , din spatele lui Black ies mai mulți șerpi iar Damian se retrage. Ok, m-ai păcălit. Dar o să ți-o dau inapoi. și invocă un șarpe uriaș. Incepe să se regenereze unde a fost lovit, dar e limitat de trupul care nu e al lui. Șarpele dă cu coada în pământ după Damian iar argintiul se ferește. Argintiul face mai multe semne cu palmele și în direcția lui Black aruncă cu mai multe mingi uriașe de foc.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 34 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 34 of 100 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 67 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum