Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 35 of 100 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 67 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 24, 2020 12:45 pm

Raven îşi pune capul şi mâinile pe masă şi se uită la bătaie în linişte. Între timp, Hope se uită la cei rămaşi şi îşi dă seama de un lucru: Oh, vai! Noi doi suntem ultimii rămaşi pentru runda asta, deci o să fim unul împotriva celuilalt! şi se uită la Ragnar. Până acum nu a conştientizat. Raven trage cu ochiul la ei şi îi vine să zâmbească, dar se abţine.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 24, 2020 11:24 pm

Ragnar este și el trezit la realitate. Da , acum realizez și eu. Abia astept. și ii zâmbește, dar știe că se vor lupta. În lupta curentă, Black își crește puterea și aruncă cu sfere întunecate ce distrug orice vietate , erau anti materie. Damian le taie de la distanță cu o suliță din lumină. Bine, atunci joc și eu serios. și se uită la șarpe și ii controlează mintea cu o iluzie. Iluziile alea sunt enervante. și ca să nu se piardă cu șarpele, îl teleporteaza în lumea lui. Black astfel e ceva mai serios și îl prinde imediat pe Damian într-o sferă neagră. Sunt miliarde de expozibili de mărimea unui purice. O să termin cu tine. și când să apese tragaciul, din sferă iese Damian fără să pățească nimic. În sferă a văzut cu ochiul lui toate particulele și a scăpat de ele când s-a electrocutat singur. Ok,o să termin cu asta acum. și scuipă sânge. Black nu îi lasă timp liber că sute de sulițe din elemente vin spre el. Damian se ferește și face mai multe semne. Degeaba. și trimite în aer o rază puternică, dar Damian se ferește în aer și când e gata, energia lui albă s-a amplificat. Degeaba. și din pământ ies totemi ce îl înconjoară pe Damian. Argintiul se ferește de atacurile lor și le distruge nucleul. Eroul nostru vrea să mai folosească un as din mânecă. Așa că atunci când Black se retrage, face zeci de clone cu care se bat cu el. Black consideră că sunt inutile și le omoară foarte repede. Dar au tras destul de timp ca Damian să îl paralizeze cu umbra lui, cu tehnica lui Cecilia în special. Cum de nu mă pot mișca ?! și încearcă să iasă. Dar pentru că nu e concentrat, se uită în ochii lui Damian și dintr-o dată se liniștește, la prins cu tehnica lui de adormire instant. O abilitate periculoasă ce paralizează câteva momente trupul și mintea. E gata.
și în timpul ăsta, Damian încarcă semnătura lui Eden, o sferă din lumină foarte pură și concentrată ce necesită multă energie și concentrare. Iar când mintea lui Black dă semne de revenire, nu are timp că își ia o lovitură puternică directă. Că de , și Damian a învățat câte puțin de la fiecare, dar a adăugat și ceva al lui.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon May 25, 2020 10:37 am

O sa fie o semi-finala și finala interesante. își zice și se uita împrejur la cei rămași. Parca acum începea sa simtă mici emoții. Hope înghite în sec. Ea nu ar fi vrut sa se bata cu Ragnar, dar regulile sunt reguli. După ce lupta lui Damian se termina, cei doi sunt chemați pe teren și Raven așteaptă ca Damian sa se întoarcă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon May 25, 2020 10:57 am

Nu prea mai pot sta din păcate...De imi ridic puterea imi pierd deghizarea. Mai bine mă retrag. și se ridică și renunță, chit că mai putea . Damian se miră , dar nu se plânge. Black dispare iar Damian e cu Raven. Bakugo se uită la argintiu neutru .
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon May 25, 2020 11:02 am

Ce lupte interesante avem. zice și îl ia de mana sa se puna jos lângă ea. Hope și Ragnar ajung pe teren. Succes, Ragnar-san. zice politicos.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon May 25, 2020 9:20 pm

La fel. și când începe, Ragnar deja o atacă de la distanță cu nisipul. Damian în schimb se întreba de altceva. O să reapară ăla, dar nu va mai ține garda jos.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon May 25, 2020 9:28 pm

Și Raven se gândea la Black puțin, dar deocamdată știe ca au scăpat și asta nu o agita încă. Hope îndreaptă imediat nisipul în alta parte cu undele sonice care bat în el. După se teleporteaza chiar în fața lui și trimite un val de unde care îl arunca spre un perete.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon May 25, 2020 9:31 pm

Ragnar din start are un strat de nisip transparent ce îi protejează trupul. Își uneste palmele și invocă o mare de nisip ce acoperă aproape tot terenul. Iar prima mișcare e să îi prindă picioarele lui Hope.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Mon May 25, 2020 9:42 pm

Nici o problema. Atunci plutește. Hope știa din lupta lui cu Damian de multitudinea de straturi de nisip... Ragnar e ca un fel de scut uman. Nu mai poate aplica aceeași tehnica ca la adversarii precedenți, pentru ca undele nu sunt destul de puternice, asa ca ii apar aripile de înger. Au multe smecherii aripile alea, una dintre ele fiind ca penele produc un vânt puternic, și altele pe care le v-a afla lumea pe parcursul luptei. Deocamdată zboară foarte sus în aer și împrăștie cu vântul orice nisip încearcă sa ajungă la ea, apoi face o mișcare din aripi și din ele ies pene ascuțite spre Ragnar.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue May 26, 2020 8:29 am

Penele sunt oprite de nisip. Ragnar acum trece pe ofensivă, adună tot nisipul să fie în jurul lui. Astfel o parte din nisip devine o armură, iar marea majoritate se transformă într-un sfinx ,,viu" . Ragnar se propulsează în aer și o lovește direct pe Hope.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 35 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 35 of 100 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 67 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum