Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 98 of 100 Previous  1 ... 50 ... 97, 98, 99, 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Nov 12, 2020 11:51 pm

Well, au și ei dreptatea lor. Raven a jucat murdar pentru ca voia sa câștige și nu a apucat sa îl vadă pe noul Damian în toată puterea lui asa ca își ia un mar dintr-un copac, se pune cu fundul pe un bolovan și se uita la cei doi. Succes atunci. le zice și zâmbește.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 13, 2020 12:05 am

Se face distanta iar Damian incepe sa se bata cu Jimin foarte repede. Vampirul ii citeste miscarile. Sunt cea mai rapida fiinta din univers, chiar ai pretentia sa te lupti cu mine fizic? murmura el si il loveste in stomac cu piciorul ca sa il dea la o parte. Argintiul nu sta pe ganduri si isi activeaza ochii. Isi invoca sabia escalibur si il inconjoara cu clone din umbre. Cand sa faca atacul simultan, vampirul sare si il loveste cu piciorul. Scuteste-ma. Nu ma lua cu incalzirea. si il arunca intr-un copac. Bine. Atunci o iau personal. iar ochii lui Sharingan se schimba, unul lumineaza alb iar celalat seamana cu un ochi de ghoul. Energia intunecata imi necesita un control extrem, iar cea a ingerilor cere concentratie maxima. zice scurt iar o aura grii foarte densa ii acopera corpul, semnul straluceste si se simte ca aura lui nu este ceva ce a mai avut pana acum. Animalele din jur sunt deranjate si pleaca de acolo. La modul asta de lupta a lucrat Akame cu el. Pot spune ca acum sunt SuperBoy! si intr-o secunda ajunge la Jimin.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 13, 2020 12:11 am

Fata ridica o sprânceană și analizează lupta cu ochii ei magici care reușeau sa prindă toate mișcările rapide. Nu l-am mai auzit de mult zicând de Superboy. Ma bucur totuși ca nu a uitat de el.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 13, 2020 12:18 am

Jimin momentan nu ataca, ci il analizeaza si el. Damian isi arata o tehnica noua, isi face clona la spirit de 4 ori ce il inconjoara din vampir iar raze de lumina si il intuneric il ataca simultan din toate partile. Asta e periculoasa. si se teleporteaza deasupra lor. Dar nici bine nu il lasa ca sa fantomele vin dupa el si il tot ataca. Jimin isi invoca unul din spiritele lui, o pisica mare de foc albastru ce le vede si le distruge. Damian mormaie pe dinauntru. Astfel monstrul felina , cu Jimin pe capul ei, il ataca pe Damian cu ghiarele.Hei,asta nu e corect! se plange Damian. Oh. Atunci ce zici de astea? da din degete si apar toate bestiile cu cozi in jur. Toate cele noua aveau sfere de energie gata sa il atace simultan. Recunoaste infrangerea, ori mori aici. spune Jimin crud cu bestiile inconjurand.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 13, 2020 12:25 am

Clonele spiritului sunt ca împărțirea mea de personalități, oarecum. Hmm. Însă atacul de lumina și întuneric e nașpa. își zice și ea ca o analiza și rezumat. Deja se gândea la o cale de a scăpa de atacul ala când va fi rândul ei. Și în același timp se uita și la animalele lui Jimin și cum sa le contraatace și pe alea. Poți numi asta avantajul celui de-al treilea.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 13, 2020 12:40 am

Oarecum, dar nu prea, ca el isi multiplica spiritul care nu se vede. Revenind. Damian avand orgoliul ranit, isi concentreaza aura pana este una foarte mare, dupa dispare. Asta e tot ce poti? Damian se uita in jos si rade putin. Nu. Doar ca chestia asta am pregatit-o doar in cazuri exceptionale. Tehnica invatata de la Eden-sensei. E timpul sa iti arat Kaioken! iar aura lui revine, doar ca de data asta, este incojurata de una rosie ce ii multiplica puterea. Jimin simte asta si e mai serios acum. Si tehnica asta, ce face mai exact? si sta in garda. Kaioken la baza este o energie multiplicatoare. Combinand energia asta calma cu concentratia si controlul formei mele de lupta, nimic nu ma mai poate oprii! si este in extaz. Energia lui creste la un nivel alarmant ce il panicheaza pana si pe blond. Este dublu, nu, triplu, ba nu, de patru ori.... simte Jimin cand pamantul se cutremura in jurul lui. Trupul lui Damian se contracta, sangele ii pompeaza foarte mult la care el tipa. Kaioken ori zece!!! iar aura rosie este foarte mare. Pana si bestiile se retrag. Dar nici bine nu fac nimic ca argintiul la putere maxima le ia de cozi si le arunca in diverse locuri, fiind foarte puternic si acum. Jimin deranjat, se duce dupa el. Dar nici bine ca Damian e in spatele lui si il ataca cu sabia de ii lasa o cicatrice urata. Cum dracu esti mai rapid ca mine? si se enerveaza Jimin si se lupta serios. Isi face arme din sangele lui ce il sigileaza pe Damian, dar le rupe imediat si in nici o secunda il strapunge cu un Chidori. Nimic nu mai ma poate oprii acum. si il arunca si pe Jimin. Rana in sine il doare, dar se regenereaza rapid. Cheama inapoi bestiile si impreuna cu ele face o sfera mare din mai multe energii, sa vada cat timp poata sa se mentina Damian asa. De o mai mentin mult o sa imi cedeze trupul. Trebuie sa o termin acum. si intre timp, Eden simte ca el foloseste tehnica asta. Deja?! I-am spus sa fie prudent! isi zice in gand, gata de plecare daca se intampla ceva. Dar nu o mai tine mult, ca Damian sta in garda cu mainile impreunate. Cunosc atacul asta... se uita la Damian ce vede umbra lui Eden langa el, e vorba de miscarea lui cea mai puternica, semnatura lui. Kamehameha! iar din palmele lui Damian o raza uriasa de energie ce poate distruge orice se ciogneste de sfera lui Jimin. In momentul asta, padurea este incojurata de un vant foarte puternic ce distruge copacii, norii se strang iar animelele fug de rup pamantul ca pentru ele e foarte periculos. Amandoi fiind orgoliosi, nu se lasa. Au si uitat de prezenta lui Raven.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 13, 2020 9:03 am

Raven s-a băgat într-o sfera de energie neutră când a simțit ca Damian își multiplica puterea. Fiind energie neutră, adică amestec de toate elementele, nu e afectata sau mișcata de atacurile lor de energie combinata. Se ridica în sfera aceea pe lateralul locului în care ei se bat și ii privește de acolo în timp ce plutește. Deci forma asta nu poate fi oprita de sigilii.. Sigur nu poate sa o folosească de mai multe ori sau prea mult timp. De ce l-ai învăța asa ceva totuși? In cazul de fata nu își făcea griji ca o sa moara băiatul, ca erau cu Jimin care e din familie și îl salvau ei cumva.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 13, 2020 6:44 pm

Jimin amplifica puterea bestiilor ca sa il impinga limitele lui Damian. Argintul simte si isi uneste palmele. Kaioken ori 14. aura se face si mai mare impreuna cu atacul lui care creste si el. De data asta Damian este in avantaj. Jimin isi teleporteaza animalutele si lasa raza sa distruga o buna parte din locul prezent. Damian ramane fara nici o aura si cade pe jos extenuat. Blondul ii da o pastila. Ia-o repede ca sa iti revii instant. E un drog ce are capacitatea sa te vindece ca un vampir. ii zice repede. Jimin isi pune mainile in cap. Care dracu ma pus sa te fortez la maxim? Ai distrus padurea bunicii! si se uita in zare. Dar ma rog. Asta se repara repede. o sfera iese din palmele blondului ce formeaza o ploaie care intoarce in timp tot ce era in spatiul distrus ca sa fie ca inainte.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri Nov 13, 2020 6:49 pm

Raven face ca bula ei sa dispară și vine lângă cei doi. E un atac de viteza mica dar puternic. Bănuiesc ca e periculos pentru corp. și se apleacă spre Damian ca să vadă dacă corpul lui pare afectat de lupta. Shirley a învățat-o ca în lupta sa fie mereu obiectiva ca să analizeze corect adversarul ei. De asta nu e asa dramatica ca Damian s-a forțat și vai Doamne. Asta e treaba altor fete mai dramatice.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 13, 2020 6:52 pm

Ideea este ca tehnicile astea doua sunt folosite cand adversarul este pe cale sa cedeze. Ca un ultimul impuls. explica Damian ce si-a revenit rapid datorita drogului. Oricum in cap am auzit iar o gramada de voci.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 98 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 98 of 100 Previous  1 ... 50 ... 97, 98, 99, 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum