Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 2 of 100 Previous  1, 2, 3 ... 51 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 18, 2020 10:58 pm

Da, dar hai sa nu fim observabili. Sa vedem ce se intampla acolo. zice Jimin cand observa activitatea din apropriere. Dar cine esti tu? De ce vrei sa ma corupi? Ce vrei de la mine? intreaba Damian catre cusca unde se auzeau voci. Well. Tu esti rezultatul unui pacat, iar eu, un zeu atot puternic, mi-am trimis o parte din spirit in tine cat sa te distrug pe interior. spune vocea din interior. Da-mi drumul sa te scap de firmitura asta, muritorule. Esti unul dintre alesii mei. Deja iti cunosti destinul. spune Bishu care pentru prima oara actioneaza. Jimin ii aude de la distanta si urmareste conversatia.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 18, 2020 11:08 pm

Cei doi pot vedea prin ușa aia ce se petrece și ce se zice. Raven e atenta pentru ca una dintre acele voci e a zeului din el și vrea sa știe la ce sa se aștepte când o sa aibă ea problema asta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 18, 2020 11:19 pm

Si daca nu va dau drumul ce o sa imi faceti? se uita la ambele custi. Daca nu ai un echilibru, o sa mori in lupta cu mine. Va trebuii sa elimini partea intunecata pusa in tine artificial. spune zeul distrugerii. Partea aceea se simte amenintata si isi amplifica prezenta mai tare. Asta pana cand apare Jimin in fata si ii prinde mana de om. Deci pana la urma tu esti ala care introduce raca in Damian, Black. si se uita neutru in ochii lui.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 18, 2020 11:22 pm

Vine și Raven din urma, dar menține o distanta safe de Damian. Îl privește fix în ochi ceva vreme, apoi se uita la cușca în care e zeul Bishu. Eu nu înțeleg. Voi cei care ne-ați ales ca ne vreți răul sau binele?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 18, 2020 11:25 pm

In fiecare univers exista descendenti ce au legatura spirituala cu noi. Tot ce vrem este ca urmasii nostrii sa fie compatbili cu noi ca sa continue mai departe ce am facut noi. Daca nu este demn de noi, o sa fie ucis. explica neutru, in acelasi timp Damian doar asculta.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 18, 2020 11:34 pm

Raven îl crede când zice asta dar o chestie tot nu ii convine. E nedrept sa moara. Poate cineva nici nu vrea destinul asta. Ar trebui sa va retrageți puterile și sa alegeți pe altcineva în cazul asta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Nov 19, 2020 9:38 pm

Nu se poate. Odata ales, participantii trebuie sa se pregateasca de la nastere pana cand o sa aparam noi. Parintii fiecaruia primesc semnale ca o sa venim odata in viata lor. Universul e prea mare pentru mofturile cuiva. spune Bishu foarte serios, dar fara sa actioneze.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Nov 19, 2020 9:43 pm

Well, se pare ca nu pot face nimic împotriva zeilor. Sau ar putea încerca, dar e o prea mare bătaie de cap și au alte probleme acum. Sa înțeleg ca tu nu încerci sa îl corupi și sa fii dăunător pentru alesul tău, nu? Spre deosebire de cel din cușca cealaltă. și arata cu degetul în spate, dar fără sa își ia privirea de la zeu.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Nov 19, 2020 9:45 pm

Singurul lucru pe care il fac este sa ii maresc pofta de a creste in putere si a imi urma menirea. zice pe scurt Bishu, foarte intelegator pentru un zeu al distrugerii totusi.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Nov 19, 2020 9:52 pm

Raven gândește puțin situația. Păcat ca cuvântul "distrugere" nu îmi suna pozitiv. Dar apreciez sinceritatea. și zâmbește politicos. Apoi merge la Jimin care era la partea din Black din cușca. Primul de care vreau sa scăpăm e ăsta. Bishu poate aștepta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 2 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 100 Previous  1, 2, 3 ... 51 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum