Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 76 of 100 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 88 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 76 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 02, 2021 6:30 pm

Hope oftează. Cât timp nu se omoară, e bine. Că altfel eu cu Raven riscăm să nu mai existăm.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 76 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 02, 2021 6:42 pm

Damian își sincronizează energiile ca să le folosească în același timp. Eden cu Damian se luptă și observă cum al doilea deși e mai puternic decât el ii scade din stamina mereu. Uitate la tine. Încerci să combini prea multe stiluri. Urmezi calea unor două societății diferite iar corpul tău plătește pentru asta. Eu în schimb urmez o singură cale. Mi-am dezvoltat genele iar eu nu am dezavantajele tale. Asta a rezultat prin transformarea mea. Tu în schimb ramai în urma. și se ciondănesc iar. Damian se folosește de cele mai puternice tehnici ale lui ca să ii vadă slăbiciunea, doar că Eden se apără bine de atacurile lui. Astfel timpul trece și Damian este cel care e leșinat și cade dintr-o stâncă în gol. Energia aia trebuie să o am și eu. Doar așa o pot salva pe Julietta. și se întoarce. Simte o prezenta ciudată, era Damian stand pe loc. Era cu privirea în jos și cu părul roșcat. Asta o sperie pe Akame instant. Nu știu ce puteri mai ai, dar ai rămas fără nici o energie. și are dreptate. Nu face prea mult Damian că cade leșinat înapoi la normal. Kaneki, Ragnar și Bakugo erau interesați.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 76 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 02, 2021 7:04 pm

Ce mă-sa e aia?! se întreabă Estelle făcând ochiii mari. Hope e şi ea surprinsă, dar cum nu au apucat să îl analizeze bine şi să vadă cum se comportă, nu zice nimic despre forma aia încă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 76 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 02, 2021 7:12 pm

Akame nu mai sta la discutii ca ii modifica mintea lui Eden sa creada ca a fost un vis foarte vag si ca ramane la el doar cu dorinta stapanirii luminii pentru intoarcerea Juliettei ( ce a facut de fapt ) iar Damian nu simtise nimic. Ia ramas in cap ca daca vrea sa faca ceva, sa renunte si la el pentru persoana iubita. In schimb, Akame voia sa stie si ea ce s-a intamplat mai devreme cu el. Era cu Shirley. Argintiul era la somn sa se recupereze, iar Eden in lumea lui.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 76 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 02, 2021 7:43 pm

Estelle e curioasă de situaţie şi se ridică în picioare. Hai să vedem unde e Damian, dacă e bine. îi spune lui Kaneki. Hope se ridică şi ea. Da! Vin şi eu! se bagă imediat, că e îngrijorată de frăţiorul ei. Shirley îl pune pe Damian pe insula lui şi stă cu mâinile în sân să îl privească. Ce înseamnă forma aia? O nouă evoluţie?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 76 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 02, 2021 7:48 pm

Cred că subconștientul lui a accesat energia zeului lui. Că mintea nu ia fost afectată deloc. zise ea, alături și de Cecilia că era important. Dar fiind subconștient, nu cred că are cum să folosească chestia aia că să știm ce și cum. între timp copiii il caută pe Damian. Dacă a accesat aia acum, să ne așteptăm la ceva și mai rău decât Levi. Vedem ce a aflat tata, căutăm și în mintea lui Bakugo iar de mâine mergem peste el.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 76 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 02, 2021 8:05 pm

Da, trebuie să ne grăbim. zice şi ea serioasă. Cecilia îl mângâie pe copil pe cap, ca o adevărată mamă şi tace. Hope le simte pe femei şi ajung şi copiii pe insulă. Abia ce deschide uşa de la intrare, că le întâmpină Shirley. E înapoi la normal şi e adormit. Nu o să mai ţină minte nimic din ce s-a întâmplat așa că nu îl forțați. Vorbim mâine. le-o taie ea repede. Estelle însă se încruntă și nu îi convine.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 76 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 02, 2021 8:11 pm

Rahatul ăla de om mi-o ia înainte din nou
spune Kaneki cu voce tare. Akame rade. Știm doar că nu e posedat. Dacă vă simțiți amenințați vă puteți antrena ca să aveți un avans înaintea lui. zice rațional. Pe Ragnar nu il interesa de puteri. Voia să știe dacă e ok. Cum a primit ce a vrut e subiect închis.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 76 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 02, 2021 8:22 pm

Estelle ii da peste mana lui Kaneki când îl aude ca jignește. Bine, hai sa plecam. zice direct și se întoarce cu spatele la casă. Hope e puțin confuza, dar îl ia de mana pe Ragnar și se lasă condusa de el. Mbine. Sper sa fie ok în continuare.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 76 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 02, 2021 8:25 pm

După tevatura asta toți rămân pe plajă. Doar că Kaneki o ia pe Estelle ca să rămână singuri. Ce crezi că a fost chestia aia ? o întreabă pe Hope. Că dacă ea are forma de înger pur, crede ca poate se prinde.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 76 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 76 of 100 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 88 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum