Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 75 of 100 Previous  1 ... 39 ... 74, 75, 76 ... 87 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 02, 2021 2:41 pm

Pot sa te duc undeva de unde sa înveți singur cum sa o recapeți pe Raven. Iar în procesul tău, o sa mai ajuți pe cineva în aceeași situație. spune calm. Du-te la baie. continua pentru ca acolo în fata tuturor nu poate deschide un portal, în schimb îl deschide în baie care e un loc privat.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 02, 2021 2:55 pm

Damian nu pune întrebări și face ce se spune. De precauție își încarcă energia luminii în caz de un atac și intră în portal. Intre timp, Eden era la discuții cu vocea lui Akame care era altfel evident. Poți să îmi spui și mie de ce trebuie să cunosc persoana respectivă? și se uită în jur. Erau pe o mini planetă doar cu roci și cu puțină lumină,dar a fost modificata ca să poți respira. De aici se vede și în televizorul copiilor. Hope, e tatăl tău acum la televizor. Doar că arată tânăr... și o ciupește puțin de umăr. Am nevoie de tine ca să inspiri pe cineva din viitor. Este fratele tău mai mic care e într-o situație asemănătoare doar că miza e soarta planetei. Iubita lui a fost răpită când e însărcinată iar el este afectat emoțional. la care Eden.Și vrei să vin în timpul tău ca să te ajut ? răspunde repede neutru. Nu. Asa ceva este interzis. Scopul e să vă înțelegeți și să vă treziți inspirația. și între timp ajunge și Damian care era în spatele lui Eden. Brunetul nefiind inger, nu recunoaștea energia luminii și se uită repede. Dar Damian când îl recunoaște revine la normal. Observă și el că Eden e de aceeași vârstă cu el și nu e inger.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 02, 2021 3:25 pm

Hope se da pisicește langa Ragnar și se pune pe el, apoi deschide ochii sa vadă la televizor. Oh. Dar ce face acolo? Shirley și-a terminat treaba și e mulțumită. Mult succes. Sunt sigura ca o sa reușiți amândoi. Dacă ai nevoie de mine, voi fi aici. spune de final ca o voce misterioasa bună ce e.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 02, 2021 4:23 pm

Eden tânăr și Damian aici pe teren neutru..
Cineva e interesat de ei , prin magie.
comentează și Kaneki. Domnilor,  dacă simțiți nevoia să vă luptați dați tot ce aveți. Eventualele răni vor fii vindecate instant. aud amândoi. Doar că nici unul nu vrea să lupte acum. Am înțeles că ești fratele meu din alt timp. Ce s-a întâmplat? Am vrut să imi feresc iubita de pericol chit că e mai puternică ca mine. Din păcate a fost răpită când vouă să ne ajute. Dacă eram amândoi împreună nu se mai întâmpla asta. zice Damian ofticat. Și ce ai de gând să faci ca să o salvezi? Nu am idee deloc. Am încercat multe metode dar mereu au dat greș. la care Eden supărat  pe pierderea iubitei lui ii dă un pumn în față. Nu există nu știu. Există doar că nu vrei și că renunți. Mi-e și rușine cu un așa ,,frate" iar adevarul e ca Eden in perioada aia era mult mai uman. Comportament cu care nu la avut in preajma lui Hope.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 02, 2021 5:03 pm

Aww. Shirley deja e fericita ca a luat decizia asta ca Eden ii baga mințile în cap lui Damian care e prea negativist. Hope se uita curioasa la ei, la fel făcând și Estelle care analiza toată treaba. Cam atât și cu comedia noastră.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 02, 2021 5:14 pm

Acum avem un film de acțiune. zise Ragnar neutru. Damian își activează ochii și il contra atacă. Ce știi tu despre mine? Prietena mea e răpită, nu moartă. iar lucrul ăsta îl face pe Eden să ii dea un genunchi în stomac și să îl arunce într-o stâncă. Ești cam fraier și laș. Se pare că va trebui să te învăț ceva. iar energia lui normală crește simțitor, o aură mică la înconjurat. Damian simte cum puterea de bază a lui Eden e mai mare așa că luptă prudent. Își folosește ochii ca să ii citească mișcările. Iar când eu mă cert cu el sunt făcut ofticat.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 02, 2021 5:17 pm

Hope se emoționează puțin ca își vede tatăl atât de motivat sa o salveze pe mama ei. Raven e răpită, cu atât mai mult ar trebui sa fie motivat sa o salveze, pentru ca e în viață. În cazul lui Papa, speranțele ar fi aproape de zero dar el nu se da bătut. și da, a prins-o povestea.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 02, 2021 5:29 pm

Damian ca să prindă diferența dintre ei se folosește de umbre ca sursă de energie și ii atacă punctele vitale ale lui Eden. Brunetul în schimb se ferește de Damian și își folosește Byakugan ca să ii închidă câteva puncte de energie. Când ai ajuns ai avut energia complet opusă. De de folosești acum magia neagră? la care Damian. E vorba de un ritual. Posesorii de o astfel de energie sunt conectați de rai și îngeri. Doar că la mine e ceva mai complicat. și ridică din umeri.Cine ar fii crezut ca unul din rudele mele ajunge să folosească puterea cerească..Mă simt mândru. Totuși, nu e vorba doar de sânge aici. Și anumite persoane ce se dovedesc cu potențial pot să o obțină. Iar energia asta face și mai decât lupte. Ești așa de înzestrat din naștere și tot am senzația că vrei să renunti. Vino încoa, nu mă lua cu frumosul. iar Eden îl atacă pe Damian de mai multe ori lupta se duce în aer unde Eden îl atacă din două poziții iar Damian e nevoit să se acopere cu o sferă de lumina. Nu încă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 02, 2021 5:43 pm

Asta e o bună ocazie ca Estelle să afle mai multe despre Damian şi puterile lui aşa se mai concentrată decât până acum.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 02, 2021 6:04 pm

Eden simte cum energia aia este complet altceva decât ce stia el în momentul de față așa că se luptă serios cu Damian. Argintiul se ferește de palmele lui și il contra atacă de la distanță cu lame din umbre venite de jos. Brunetul se ferește și ii observa sursa de energie întunecată. Astfel trece pe lângă atacurile lui și il lovește odată acolo. Damian simte că rămâne fără energie și trebuie să apeleze la ce are el mai serios. Damian își înconjoară trupul cu energie alba și il înconjoară pe Eden cu o viteză foarte mare și il aruncă în aer.Nu simt nici o energie de acolo, dar puterea lui a crescut brusc. și il ia și el mai în serios. Se luptă în aer iar pentru o secundă Damian este lovit mai puternic de Eden. S-a schimbat ceva și la el.. Dar nu comentează prea mult că își folosește energia luminii cât să il lovească frontal pe Eden cu o rază de lumină. Doar că Eden nu e înfrânt. Acesta s-a transformat în prima lui transformare. Adică tot într-un argintiu cu ochii strălucitori ca luna. Își folosește Byakuganul evoluat, tenseigan. Eden era in gardă. Okey, acum este ceva serios. Te avertizez că ce urmează o să fie foarte urât, crede-mă. zice într-o postură impunătoare. Damian simte că are dreptate într-un fel. Kaneki e surprins că Eden s a transformat. Iar Ragnar cu Bakugo apreciază filmul.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 75 of 100 Previous  1 ... 39 ... 74, 75, 76 ... 87 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum