Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 75 of 100 Previous  1 ... 39 ... 74, 75, 76 ... 87 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 17, 2016 12:08 am

Şi o găseşte! O vrajă de a pleca într-un univers paralel, orice univers paralel! Condiţia de a merge acolo era de a nu îşi aminti nimic din celelalte universuri şi de a exista un scop anume, iar ca să fiu mai explicită, ea alege universul trecut, cel în care s-a întâlnit cu Izaya pentru prima oară, înainte să se întâlnească chiar. Voia să vadă cum era el înainte. Şi scopul era de a o face cu el; după asta, îşi amintea şi ea şi el cine sunt şi de unde sunt, adică îşi aminteau tot. Mai aveau după 2 ore la dispoziţie şi Shirley se reîntorcea în universul actual, în care Izaya nu păţeşte nimic, dar îşi aminteşte şi el de asta. Închide uşa în cameră şi începe să facă vraja, concentrându-se. Luminile încep să se aprindă şi să se stingă ca nişte nebune, până se sparg becurile.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 17, 2016 12:18 am

Brunetul se întoarce acasă cu mâncarea. Oare unde e? se întreba curios. Dar momentan face de mâncare. Akame deși era fericită, e și supărată. Pe jumătate îmbrăcată se pune peste el, explicit cu picioarele depărtate deasupra feței lui. Eu ți-am zis să o iei mai încet. Tu nu, tu nu.. Acum sunt udă și murdară din cauza ta. Până nu cureți tot, nu pleci de aici îi spune autoritar, strâmbându-se.
Spoiler:
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 17, 2016 12:30 am

Târziu! Bruneta termină de făcut vraja şi timpul practic se opreşte în loc în universul ăsta iar ea e teleportată în celălalt, cel trecut. Era la o cafenea cu o fată care se pare că îi era prietenă. Am luat bilete pentru Arctic Monkeys, însfârşit! Am stat trează până la 4 dimineaţa ca să le prind. Avem locuri în primul rând, pe mijloc chiar! Nu pot să cred că am reuşit să le iau. zicea fata foarte fericită, arătându-i cele două bilete. Shirley era şi ea fericită şi nu îşi mai amintea nimic. Eşti genială! Însfârşit o să îi vedem în realitate. Da, ştiu! Seara asta este seara vieţii noastre.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 17, 2016 12:48 am

Deci. Ca să fie totul cât mai detaliat. Ne aflăm în perioada când frații Orihara erau în jurul clasei a 12-a. Încă erau la liceu . Dacă pe gemeni și Inaho îi interesa examenul de BAC, pe Kazuya mai puțin. E mai tocilar, memorează repede.Iar Izaya? O, deloc. Vine la liceu doar pentru distracție. Totuși, încă nu a cunoscut mafia în acest timp. Dar tot făcea câteva șmecherii cu benzi de cartier . Împreună cu Inaho și Kazuya au hotărât să își facă o trupă. Un fel de Remake al trupei americane Arctic Monkeys. Le-au preluat numele mai mult din cauza lipsei de inspirație( dar nu au voie de exemplu să facă comerț de albume pe numele ăsta) . Au promovat relativ rapid, au început cu liceul. După pe internet. Au deschis și câteva concerte ale unor trupe mari.Au participat la concursuri de talente televizate. Și de ce cântă într-o cafenea? Având în vedere că părinții lor sunt plecați cu munca în străinătate de mai mult timp...mătușa lor are grijă de ei. Au o mătușă? Și care e treaba cu mătușa? Păi mătușa asta este patroana cafenelei și ia întrebat pe băieți dacă pot cânta în seara asta aici. Și cum erau liberi, au zis de ce nu? Gemenii se ocupă mai mult cu servirea clienților ca ospătari .Din păcate ei nu le au cu muzica. Inaho e la chitară, Kazuya la tobe și Izaya la voce. Pentru ochelarist și brunet muzica e doar un hobby, nu se vor ține după. Pentru Izaya să zicem că e imporant că vrea să obțină foloase. Recent a fost părăsit de cineva că ,, e prea violent ,, și da. Se gândea să cucerească o tipă cu care să se distreze o noapte. Acum băieții intră pe scenă, în față find Izaya. Bună seara prieteni! spune acesta o replică celebră din Rock.
Și da, trebuie să pun o poză. Că nu mai găsesc poze cu restul băieților..
Izaya:
Spoiler:
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 17, 2016 10:25 am

Deşi în universul trecut Shirley nu avea forme, a hotărât că acum, la întoarcere, vrea să aibă, deci alege un corp foarte bine dotat.
Spoiler:
Ajunse la concert, cele două fete văd că era plină cafeneaua şi abia mai aveai loc să arunci un ac, dar nu renunţă! Aveau locuri în faţă (că era o chestie stabilită şi importantă) şi trebuiau să ajungă în faţă. Iar roşcata căreia mi-e lene să îi dau măcar nume, împinge cu coatele şi face loc acolo, până ce amândouă ajung unde trebuia. Shirley se uită la trupă zâmbind. Însfârşit îi vedea în realitate.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 17, 2016 10:40 am

În rândul puștilor erau populari cei trei frați. Mai ales că concertul se face la cafeneaua din orășelul lor natal. E normal ca aici să fie cei mai iubiți. Totuși, se hotărăsc ca mai întâi să cânte la început două piese nelansate. Prima e ceva mai hard, voia să vadă în primul rând brunetul de ce public are parte. Dacă pentru Kazuya și Inaho e doar distracție, Izaya vrea ceva mai mult.
( La prima voce e Izaya, a doua ar fi Inaho ce cântă ocazional și el. Că doar și el are voce, right? ) Brunetul se plimbă pe scenă și se uită la toată lumea. Bine, nu doar se plimbă. Și gesticulează cu mâna liberă să cânte și publicul la refren. Ba chiar se aproprie de public și le face semn să se aproprie mai mult de el. Că da, tratează concertul ca o petrecere, nu ca un spectacol unde oamenii să stea ca la teatru.
Spoiler:
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 17, 2016 10:46 am

Şi toată lumea se apropie şi începe să cânte cu ei, ocazional auzindu-se ţipete ale fetelor, în special ale roşcatei.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 17, 2016 11:11 am

Iar cântecul se termină. Acum Izaya ia o pauză de apă. Și cum Izaya e mai șmecher de fel , vorbește liber înainte să cânte. Piesa următoare e diferită de ceea ce a fost .  E mai mult pentru fetele de aici. Da fetelor, recent sunt liber. Iar piesa asta e a voastră. spune plin de sine și le face semn băieților. Așa că încep, iar Izaya cântă cu mai multă pasiune. Și la refren face ceva foarte drăguț... pentru fete.Mai mult ca să se examineze, cântă în fața lor refrenul și le privește în ochi. Asta e doar cu fetele din față, că doar acolo avea loc. Și nu, încă nu a terminat piesa și nu a ajuns la Shirley. Era încă la colțul opus.
Spoiler:
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Apr 17, 2016 12:09 pm

Shirley şi prietena ei erau nerăbdătoare şi încep să ţipe şi ele, fredonând odată cu el la refren. Prinsese la public total.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Apr 17, 2016 12:23 pm

Iar în cele din urmă ajung și la cele două fete. Prima oară îi cântă refrenul roșcatei, dar bruneta de lângă îi se pare interesantă. Așa că o privește în ochi, spune refrenul mai lent și ține palma pe bărbia ei, privind în ochi.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 75 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 75 of 100 Previous  1 ... 39 ... 74, 75, 76 ... 87 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum