Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 58 of 100 Previous  1 ... 30 ... 57, 58, 59 ... 79 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 58 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Mar 03, 2018 12:57 am

Eu cu Eden putem să îl distragem în timp ce voi evacuaţi civilii. După ce sunteţi siguri că nu mai rămâne nici unul, veniţi după noi. Mai întâi trebuie să asigurăm viaţa lor, deci cu cât sunteţi mai mulţi, cu atât terminaţi mai repede. le propune argintia. Avea un sentiment nasol că lupta asta o să fie grea.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 58 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Mar 03, 2018 9:04 am

Așa și fac. Eden ia prima formă de argintiu ca să aibă suficientă putere. Atacă monștrii ce voiau să distrugă oamenii din blocuri sau piețe iar ceilalți băieți ii evacuează. Dar nu e chiar așa simplu. Că sunt mulți oameni, dar la fel de mulți monștrii.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 58 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Mar 03, 2018 10:38 am

Aurora își folosește puterile ca sa creeze un fel de tunel de plante prin care oamenii sa meargă în siguranță afară din oraș. Își lasă o clona la capătul tunelului ca sa știe dacă e sigur acolo și se ocupa de vindecarea celor grav răniți înainte sa intre în tunel. Bella încă se menține în forma și e energica: ia câte doi oameni deodată și îi duce spre tunel, fiind și rapida căci e vampir. As putea face o întrecere cu voi toți: cine evacuează cei mai mulți oameni. As fi clar pe locul 1. zice încrezătoare. Din păcate, ea nu lua atât de în serios bătaia. Julietta îl urmează pe Eden și se bate cu monștrii care vor sa atace tunelul sau capătul prin care intrau oamenii.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 58 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Mar 03, 2018 10:45 am

Asta nu e o întrecere dragă. îi zice Allan mai mult ca să o aducă pe picioarele pe pământ. O apreciază pentru ce face, dar să nu transforme salvatul oamenilor în întreceri. Klaus sparge unele ziduri în care sunt blocați oamenii în timp ce Hans crează diferite animale întunecate care cară în spate oamenii. Mă întreb unde e Black totuși. Nu cred că vrea doar să atace orașul așa simplu...
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 58 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Mar 03, 2018 1:00 pm

Julietta se uita împrejur și nu știe ce sa îi răspundă. Mă întorc repede. Singurul loc care mai putea fi atacat era capătul tunelului. Acolo, clona Aurorei se asigura ca toți sunt în viața. Dar ce simte argintia este o bomba ce suna de sub pământ din ce în ce mai repede și, cum nu are timp sa-i evacueze, face repede o bula în jurul lor. Explozia arunca bula în aer și după pe pământ mai departe. Nici periferia orașului nu e sigura...
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 58 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Mar 03, 2018 1:56 pm

Atunci trebuie să ducem lumea într-o altă dimensiune. Într-un loc care pare mai mult vid... iar ca să nu piardă timp deschide un portal. Toată lumea. Am făcut diverse portale unde să trimiteți civilii ca să fie în siguranță. Ar trebui să ne grăbim. le zice tuturor prin telepatie iar primii oameni sunt deja trimiși acolo. Eden ca să se asigure că monștrii îi lasă în pace se face într-o sursă mare de lumină ce îi atrage pe majoritatea după el. Prostul ăla... se uită Allan la ce se petrece, dar n-are timp de gândire că urmărește planul.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 58 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Mar 03, 2018 2:10 pm

Să duci oamenii într-un nou univers şi să-i aduci după bătaie e o modalitate nouă. Oamenii sunt cam speriaţi, dar decât să moară acolo, mai bine au încredere în eroi. Julietta se bate cu monştrii care n-au fost distraşi de lumină şi vor să atace oamenii sau să intre în portal. Aurora îndrumă oamenii până când toţi intră şi sunt în siguranţă, apoi Bella merge să se asigure că în zonă nu mai sunt civili lăsaţi în urmă. De la abilităţile folosite, degetele Juliettei încep să capete o înfăţişare aşa, ca de piele arsă, doar că acum era în costumul de eroină care presupunea şi mânuşi, deci nu vede.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 58 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Mar 03, 2018 2:45 pm

În vremuri noi se folosesc altfel de metode. Black simte că nu mai sunt civili și se arată. Era în mijlocul cerului și aplauda. Ce metodă minunată de a salva muritorii. Acuma nici nu știu unde sunt. Asta e o treabă bună. spune Black râzând mândru. După ce vă bat cu siguranță nu o să mai fie înapoi. și râde malefic, cu un semnal ordonă monștrilor să fie mult mai agresivi. Astfel aceștia scuipă cu acid ca să distrugă tot ce e în jur. Hans se protejează de acestea cu o umbră mare de întuneric ce e scut pentru el și Klaus. Allan face un Susanoo ce îl apără pe el și Bella în timp ce Eden o ia de mână pe Julietta ca să fie împreună. Tsk. E periculos. Trebuia cumva să scăpăm de ei dar fără cumva să distrugem complet orașul.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 58 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Mar 03, 2018 3:52 pm

Fără monștrii ăștia, sigur ar fi mai puține distrugeri. zice Julietta. Ai văzut ca mai mereu el pune alte chestii sa se bata cu noi..
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 58 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Mar 03, 2018 4:00 pm

Probabil face asta pentru că e singur și noi suntem mai mulți. și ridică din umeri. Allan, poți vedea viitorul să știm cum să omorâm ăștia? îi dă mesaj pletosului. Da...Cred că pot încerca asta. îi răspunde repede. Își duce mintea într-un stadiu de meditație și vede un viitor cum pot fi bătuți ăștia. Fiecare vierme are un nucleu care odată spart este mort. Doar că trebuie făcută repede că ei se regenerează. le zice tuturor. Deci trebuie să fim mulți ăh? spune Eden repede și face sute de clone ce încep să taie viermii în două și să distrugă nucleele, una câte una.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 58 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 58 of 100 Previous  1 ... 30 ... 57, 58, 59 ... 79 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum