Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 59 of 100 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 79 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Mar 03, 2018 5:14 pm

Bella aude şi ea discuţia şi fuge să se bată şi ea, că tot îi plăcea. Julietta face şi ea câteva clone. Nu voia să se obosească pentru că ştia sigur că Black are mulţi aşi în mânecă.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Mar 03, 2018 6:31 pm

Și încă câți. Voia să termine cu ei odată pentru totdeauna așa că are mai multe planuri. Chiar dacă viermii ăia au fost distruși, organele lor ce au rămas intacte ce sunt împrăștiate peste tot sunt ca bombele, adică explodează. Instinctul primal al băieților este să protejeze fetele. Eden o ia în brațe pe Julietta și își fac repede o barieră de lumină, în timp ce Hans face o barieră întunecată la care sunt și Klaus cu Celia. Iar Allan face un Susanoo mai puternic asupra lui și Bella. Totul era distrus. Monstrule, de ce ai face așa ceva?! țipa Allan plin de durere sufletească. Voi muritorilor ați distrus planeta. Eu doar o readuc la frumusețea ei. Iar pentru asta voi trebuie să pieriți. spuse Black supărat și aruncă cu mai multe sfere de energie asupra lui Allan. Klaus cu Eden și Hans vor să atace și ei. Dar sunt blocați de Lelouch și ceilalți aliați. Lelouch, de ce ai creat o clonă a mea care distruge totul? striga Eden nervos , față în față cu lelouch. Black râde. Nu e nevoie să te obosești Lelouch. Îi zic eu totul. Măcar asta merită să știe înainte să moară! și râde malefic. Dragul meu Eden-kun. Ăsta e corpul tău în carne și oase. Dar inima corpului este a mea. Lelouch. Sătul ca voi să mă tot bateți m-am dus la zeul dragonilor și am pus o dorință. Aceea e de a schimba corpurile. și râde malefic. Și cel din fața mea? Și ce ai făcut cu corpul meu și familia mea? spune Eden ceva mai panicat. Hmm. Lelouch pe care îl ai aici este cel din prezent, ca să zic așa. Eu sunt din alt univers. Am îndeplinit ce voiaum iar acum am venit în universul vostru ca să îmi ajut varianta de aici.Am fost căutat și vizitat iar amândoi îndeplinim aceleași idealuri. Din păcate pentru Lelouch tu ai devenit prea puternic mental ca să îți mai fure corpul. Totuși,acum am venit aici și cu ajutorul tău am devenit mai puternic. Totul se datorează ție, Eden-kun! și râde malefic. E vina mea... De nu existam eu nu mai îmi fura corpul și nu  mai făcea ce făcea... iar acum Eden suferă de crize de sine. Dă vina la toate nenorocire pe existența s-a. Da, a început drama!
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Mar 03, 2018 9:26 pm

Cam ciudată drama asta. Dar Julietta n-o să stea degeaba când ei aberează acolo. Se teleportează lângă Eden şi îl ia mai în spate, că Lelouch e periculos. L-ai auzit. Aici eşti mai puternic. În universul ăsta nu o să pierdem! îi zice serioasă şi îl priveşte în ochi. Ceilalţi sunt şi ei miraţi de toată povestea, dar trebuiau să se concentreze.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Mar 03, 2018 9:33 pm

Da, o să-i învingem, împreună. și o privește în ochi revenind cu picioarele pe pământ. Allan cu toată puterea lui începe să se bată cu Black. Se descurcă mult mai bine decât data trecută. Vrea să îi facă spații libere ca să îl atace Bella. Klaus îl ajută pe Hans în lupta cu adversarul lor. În timp ce Eden face o sabie de lumină și se luptă iar cu Lelouch. Știți ce e amuzant cu corpul ăsta? Tu Eden-kun trebuia să fi cel mai slab copil dintre toți. Dar Dumnezeu te-a ales pe tine să-i porți puterea ca să mă învingi. Iar eu am cucerit un univers întreg fix cu arma care voia să mă distrugă. și râde malefic. Eu nu-s Eden, fi atent la mine. spune Allan supărăcios că doar Eden e în centrul atenției. Scuze Allan-kun. Doar că corpul ăsta îl dorește pe el. Sper că nu ești gelos. și își face o seceră din Susanoo. Allan știe să facă și el armă așa că-și face o sabie cu care se bat fiecare parte în parte.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Mar 03, 2018 10:25 pm

Bella merge după Allan şi îl atacă pe Black ca să nu-l lase să meargă la Eden, însă îşi face şi CC prezenţa. După cum s-a mai observat, când vine CC, se termină distracţia. Julietta încă avea o oroare faţă de femeia asta, că era peste puterile lor şi a omorât-o cam de două ori. Vai, de cât timp nu v-am mai văzut! exclamă ea fericită şi se uită în special la cuplul pe care i-a terorizat. Când vă învăţaţi minte şi plecaţi din ţară? iar acum capătă un ton foarte serios.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Mar 03, 2018 10:40 pm

N-am de gând să joc planurile voastre. Am pierdut destul de multe pentru viața pe care o vreau. spune Eden și mai serios. O ia de mână. Inițial voia ca Julietta să nu se bată iar. Dar cum sunt pe front n-au altceva să facă. Ești puternică. Împreună putem să câștigăm. și o îmbărbătează pe argintie. Eden momentan nu își dezlănțuie întreaga putere pentru că nu știe să o controleze de tot și încă îi e frică să nu aibă victime colaterale. Black îi oprește pe amândoi și îi aruncă pe jos. Nu v-ați învățat de data trecută copilași? și trimite o lumină la Allan acuma că n-are Susanoo și îl ridică în aer. Oare ce să fac cu tine Allan-kun? Să te sufoc? spune Black ce se joacă cu Allan în aer de parcă era o păpușă. Ceilalți văd vor să-l ajute pe colegul lor. Oprește-te Black! Pe mine mă vrei! Lasă-i pe Allan și ceilalți în pace! striga Eden mai speriat. Hmm. Cred că te voi exploda. și îl ridică deasupra lor iar lumina din Allan explodează. Corpul brunetului este ars și cade în gol. Încă nu e mort. Dar nici mult nu mai trăiește. Cu tine ce voi face? și se referă la Bella. Klaus cu instinctul lui de frate se teleportează la spate și îl mușcă pe Black , astfel îi ia sângele și încearcă să îl paralizeze. Pleacă one-chan! îi strigă Klaus disperat în gând. Black îl prinde la timp să nu îi ia prea mult sânge și îl aruncă și pe el. Hans era în stare de șoc legat de fratele lui. Dar nu o putea lăsa singură pe Aurora! Eden în schimb e furios. Știți ce? Nu mai îmi pasă. iar furia lui  se tranformă în putere. O aură albă îi înconjoară corpul iar când rage de durere își ia forma de zeu. Julietta. Îmi pare rău. Dar asta e doar lupta mea. Pe mine m-au vrut de la bun început. Ia-o pe Bella să îl salvați pe Allan și să fugiți cu toții cum a spus Klaus. Black cu Lelouch în schimb dau din palme. Ești gata să renunți la ultima ta limită de muritor, Eden Kun? continua Black. Da, sunt gata să vă fac praf. Pe amândoi. astfel Eden la putere maximă îi atacă pe toți. Scapă de cei slabi cu care se luptau Klaus și Hans și astfel rămân CC, Lelouch și Black. Chiar crezi că ai șanse într-o luptă 1 vs 3? râde și Lelouch malefic. Eden nu mai spune nimic. Îi prinde pe toți de picioare și o aruncă pe CC.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Mar 03, 2018 10:57 pm

Însă traiectoria de aruncare a lui CC se schimbă şi fata zboară spre ceilalţi copii. Îi ia pe Hans şi Aurora că-i vedea că sunt cei mai slabi şi îi aruncă într-un portal, numai ea ştiind unde. Asta era asigurarea ei indirectă că Lelouch n-o să moară, pentru că dacă Eden face asta, nu-şi mai vede prietenii. Julietta încă nu era pregătită psihic să se apere de CC aşa că fuge când se apropie de ea. Ups. Am scăpat doi dintre prietenii tăi în alt univers şi am terorizat-o pe iubita ta. Ce trist. Din păcate, verzulia nu avea de gând să-i lase pe ceilalţi să plece, dar Bella îl prinde pe Allan când cade şi primul instinct e să fugă cât mai departe cu el, ceea ce şi face. Allan, mă auzi? întreabă îngrijorată şi îl pune pe picioarele ei, într-un loc depărtat şi sigur.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Mar 03, 2018 11:11 pm

Allan este incontșient, dar ca să arate că e viu tușește puțin. O să-i salvez. Și cum poți face asta mă rog? și îl oftictă Black. Cred că e prima oară când o să renunț din a mai fi om... și își lasă conștința să dispară. Astfel puterea îi ia controlul mental și explodează pur și simplu. Eden sufeltește plânge pentru ce face, dar pentru prietenii și iubita lui face orice. Astfel starea asta a lui îl face să domine lupta contra lui Lelouch și Black. Pe bune? Cât mai are de gând copilul ăsta să crească? continuă Lelouch destul de supărat. Se teleportează în fața lui CC și o taie în două cu privirea. Da, așa Eden-kun. Renunță la conștința umană și fă-mă mai puternic. râde Black malefic și se bate cu Eden. Klaus se blestemă că e nevoit să fugă ca un laș în momentul ăsta doar ca să o apere pe Celia. Dar se urăște că îl lasă pe Eden să se ocupe singur de toți răufăcătorii ăia. Eden, îți irosești aiurea puterea aia în momentul ăsta. îi dă Klaus un ultim mesaj pe care îl trezește pe brunet. Dar asta îl supără pe Black. Și deja începuse să îmi placă forma de montru scăpat de sub control. Off. O să vă înving pe toți în felul meu. și deschide o sferă specială peste toți patru. De intrat putea să intre oricine, dar de ieșit nu putea nimeni cât timp Eden e în viață. Astfel înăuntru sunt doar Eden, CC, Lelouch și Black. Crezi că dacă ne închizi cu tine e mai bine? E doar pierdere de timp... spune Lelouch ce îl atacă pe Eden. Dar Eden dispare. Nu este o cușcă obișnuită. comenta Eden. Conștința lui face ca acea sferă să îi atace pe toți trei din interior cu foarte multe ace. Pierdere de vreme. și Lelouch se apăra repede. Totuși acesta nu este atent la ce e sub el iar Lelouch este lovit în plin de un Kamehameha. O rază foarte puternică de lumină. Aparent în sfera asta Eden poate dispărea când vrea și să îi atace cu conștința de oriunde vrea el.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Mar 03, 2018 11:21 pm

Bella încearcă să-i dea din sângele ei ca să-l vindece, căci îi era frică de ce vrăji or fi fost pe atacurile alea suferite de el. CC cu Klaus şi Celia ajung într-un alt loc sigur. Argintia avea o stare destul de naşpa. M-am antrenat atâta, ştiu atâtea tehnici, dar mă pierd total în faţa lor la bătaie... Sunt inutilă. CC însă n-avea să-l lase pe Eden să câştige, oricât de bun se credea el. Barierele ei erau pe toţi trei şi îi apăra de atacuri. Puterea ta este limitată, copile. A unui înger însă este nesfârşită. şi cu asta îi întoarce atacurile spre el, că doar cine se crede el să se joace cu răufăcătorii?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Mar 03, 2018 11:34 pm

Eden întoarce și el atacul întors asupra lor. Eden este conștient că lupta lor normală nu va duce nicăieri. Simte că degeaba se bate normal cu cei trei că nu duce nicăieri. Dumnezeule, dacă exiști. Dă-mi un semn cum pot să-i înving pe cei trei. Că am putere. zice disperat în gând. Acesta aude cuvântul Hakai care înseamnă distrugere în Japoneză. Ești al meu!! striga Black. Eden din reflex își duce palma în fața lui Black și repetă cuvântul auzit de la devreme. Hakai. iar Black se descopune și țipă. Nu înțelege de ce. Era ceva peste înțelegerea lui. NSper că glumești. Aia era puterea zeului distrugerii. spune Lelouch ceva mai serios. Știe că dacă folosește aia pe el e cam nasol. Eden văzând că merge atacul ăsta pe zei se îndreaptă spre CC ca să o salveze pe Julietta. Totuși Lelouch disperat ca nu cumva să dispară CC îl atacă de la spate când nu e atent foarte puternic la umăr și Eden leșină instant. Nu te las să folosești puterea aia pe noi! Ai auzit! strigă disperat. Allan în schimb ia sângele și se așează mai bine pe Bella, chiar dacă nu era refăcut complet. Observa totul și îi se părea foarte trist.Mereu am fost gelos pe Eden pentru puterile lui...Dar pare că suferă cel mai mult... spune încet, că nu era recuperat complet.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 59 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 59 of 100 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 79 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum