Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 60 of 100 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 80 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Mar 04, 2018 12:34 am

Bella îl mangaie pe frunte când vede ca e în regula și se bucura. Nu vrea sa îl solicite prea tare. Julietta se sperie când îl vede pe Eden bătut. Nu, te rog... șoptește și îl strânge în brațe. CC profita de ocazie și îi ataca pe toți cu foarte multa putere. Asta trebuia sa îi omoare pe toți. L-am pierdut pe Black de tot? Asta nu prea e bine. zice după și oftează. Copiii sunt toți loviți din plin, ceea ce îi seaca aproape de tot de puteri. Bella se trezește totuși și își da seama ca Allan e prea rănit de data asta. Nu apucase sa se vindece atunci și acum sigur era prea mult pe capul lui. Chiar speram sa nu fac asta în astfel de împrejurări...Voiam sa vrem amândoi, sa fim de acord și deciși pe asta când sa întemeiem o familie, of. Dar dacă nu fac asta acum, nu o sa mai avem niciodată șansa de nici unul dintre planurile astea. și în momentul ăsta, blondina decide sa îl facă pe Allan vampir. Procesul o sa fie lung, dar măcar știe ca o sa trăiască. Julietta e luată prin surprindere și amândoi sunt loviți din plin. Ea se trezește și se uita încruntata. Gata, acum chiar m-am enervat. Prea am stat în spate! îl baga pe Eden intr-o bula de protecție și se ridica toată arsa de la atac, privindu-i cu multa ura pe Lelouch și CC.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Mar 04, 2018 12:50 am

Eden se trezește dar încă e tare rănit. Acum e rândul meu să te privesc, huh? spune brunetul obosit. Allan nu zice nimic și doar o strânge de mână semn că totul e ok și că e de acord cu ea. Klaus în schimb s-a ascuns undeva departe cu Celia. Cum e vampir se regenerează repede așa că e în regulă. Ce crezi că poți face tu, copilă? și o ia Lelouch în râs.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Mar 04, 2018 3:42 am

Celia era încă speriata și se face înapoi în om. Bea-mi sângele, Klaus. Ceilalți au nevoie de tine. zice și il privește atent, sa vadă dacă are vreo rana mai adâncă și mai grava. Julietta se apropie fără nici o teama acum de cei doi. Nu le răspunde nimic, pentru ca știi cum e...faptele sunt mai importante decât vorbele. Își activează de mult uitatul colier în care se afla primul ei dragon, acum mare, in toate puterile. Și nu iese doar el, ci ies încă doi la fel de mari. M-am luptat mult pentru ei, dar și mai mult când am aflat ca le pot schimba puterile dacă sunt trei. Ei au magie sfințită, adică asemănătoare cu cea a lui CC, doar ca la puterea a treia. si cu asta îi cheamă lângă ea, ea urcând apoi pe unul. Oriunde ar arunca magie, nu rănesc sau distrug decât ce comand eu. Restul lucrurilor sunt intacte. si cu asta cei trei dragoni o iau spre văzduh de unde încep sa scuipe raze de lumina spre inamici. Dacă ne atinge una, ne-am prăjit. zice serios și îl ia pe Lelouch lângă ea. Face un scut și încearcă sa îi urmărească pe toți trei. Poți scăpa de ei, dragule? Celia vede bătaia și voia sa o ajute și ea pe Julietta, așa ca își descoperă repede gatul. Musca-ma, Klaus. Apoi stai aici sa te refaci și eu promit ca mă întorc. Ai făcut destule azi. îi zice blând și îl ia im brațe, punandu-i capul fix lângă gatul ei. N-avea cum sa refuze.
Spoiler:
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Mar 04, 2018 7:26 am

Ar trebui să fie ușor. și Lelouch face raze largi de lumină ca să-i atace pe dragoni. Le țintește în special capul că ăla este un punct slab. Klaus în schimb o mușcă pe Celia și plânge și el. Îi era teamă , dar nu era teama de moarte. Îi era teamă că e prea slab și că o poate pierde!
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Mar 04, 2018 11:25 am

Julietta îi controlează pe toți trei prin telepatie. N-avea sa îi piardă așa de ușor, clar. Cei trei dragoni formează un triunghi în jurul lui CC și Lelouch, iar cei doi devin prinși acolo prin magie. Triunghiulare avea ca scot setarea lor de puteri. Bella termina de făcut transformarea lui Allan si, cum nu îl putea lăsa acolo, se teleporteazacu el acasă la părinții ei. Știu ca se prea poate sa nu va convină, dar era pe poate și trebuia sa fac ceva. Aveți voi grija de el pana se transforma, va rog. și cu asta pleacă repede de acolo, înapoi la bătaie. O vede pe Julietta și e geloasa ca iar captează ea toată atenția, așa ca merge și ea acolo. Celia îi da lui Klaus cât sânge are nevoie apoi îl sărută cu pofta. Promit ca nu o sa mor. și îi zambeste cu drag, apoi pleacă și ea la fete. CC știa genul ăsta de magie făcut de dragoni: oricine putea intra, nimeni nu putea ieși, triunghiul se stinge dacă unul dintre colturi (dragoni) se mișca sau dacă cel care l-a creat îl oprește. Ca sa nu piardă prea multa putere cei doi, avea un plan: face doua mâini lungi și mari de pământ și le prinde pe Celia și Bella, aducându-le la ea. Ups. Acum și prietenelor tale li se va lua din puteri. zice pe un ton malefic și începe sa le atace pe cele doua, lovindu-le de pereții triunghiului și de pământ. Julietta se panichează și nu știe ce sa facă. Ea, în calitate de creatoare, nu putea intra acolo. Opriti-va! Ele nu au treaba cu bătaia asta! Așa putem spune și de Hans cu Aurora care sunt în alta dimensiune. și continua ce făcea.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Mar 04, 2018 1:43 pm

Ce-ai spus? spune Hans de pe sol. S-a lăsat prins intenționat ca să descopere puterile lui CC și să caute o slăbiciune. Le teleportează pe fete departe din cerc astfel acolo sunt doar CC și Lelouch. Muritorii ăia. spune Lelouch ce își pregătește o vrajă și el. Klaus nu putea să o lase pe Celia singură, așa că merge și el să îi ajute. Insectele ăstea s-au unit împotriva noastră. Eden și-a revenit și e iar la putere maximă că a avut timp să se refacă. Allan încă se făcea în vampir dar transformarea asta forțată îl face să sufere. Jimin observă asta și încearcă să îi limiteze durerile băiatului. Am văzut cât de fericiți erați voi împreună. Să nu îndrăznești să mori, ai auzit?? și strigă la Allan ca să îl îmbărbăteze. Eden apare în spatele Juliettei. Toată lumea. Acum ei sunt mai slabi. E momentul perfect pentru un atac final! spune Eden ce ridică mâinile în aer. Vă rog, fiecare fință vie să-mi ofere o parte mică din energia lui ca să facem împreună bomba spiritului! îi roagă Eden pe toți. Chit că lui Klaus nu îi place ridică mâna și oferă o parte din energia lui.La fel face Hans. Allan în starea lui tot își oferă o parte din energie pentru binele tuturor.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Mar 04, 2018 3:57 pm

Julietta se bucură că toţi sunt bine şi se dă jos de pe dragon, mergând lângă Eden. Ridică şi ea mâinile şi îşi dă o parte din puteri. La fel şi Celia cu Bella, chiar dacă erau rănite, şi Aurora care era sigură că, prin acest atac, o să termine cu toate problemele oraşului.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Mar 04, 2018 4:33 pm

Astfel Eden când are atacul gata ii atacă pe CC și Lelouch și formează o explozie foarte mare ce ii rade de pe fața pământului. Toți sunt extenuati. Bine că i-am omorât. spune Klaus foarte fericit acum.Zeii nu mor Klaus. Mai mult ca sigur o să renască. Dar măcar avem un timp de pauză..
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun Mar 04, 2018 4:53 pm

Celia cade în fund şi oftează. Chiar îmi doresc să nu revină curând... Bella însă nu mai stă la vorbă cu ei. Era şi ea obosită, dar merge acasă să vadă cum e Allan. Intră în sufragerie şi vede că nu o duce cam bine, după aura pe care o emana. Papa, dacă supravieţuieşte următoarele două ore, înseamnă că transformarea e completă, nu? întreabă îngrijorată şi pune o batistă rece pe fruntea brunetului.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Mar 04, 2018 5:54 pm

În general așa ar trebui. Dar cum transformarea este cam forțată nu știu ce să zic.. ii explica cât poate de calm fără să o panicheze.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 60 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 60 of 100 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 80 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum