Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 81 of 100 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82 ... 90 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Mar 14, 2018 12:00 am

Julietta dă şi ea aprobativ din cap şi duce instinctiv mâna la burtă. O să trebuiască să fie atentă la ce mănâncă şi ce bea, să-şi schimbe dieta într-una mai sănătoasă. Shirley, cum a fost numai singură pe prima perioadă a sarcinii, nu a putut să călătorească, deci era destul de în siguranţă şi nu prea avea ce să o sfătuiască pe Julietta. Oricum ştia de puterea lui Eden şi era sigură că el o să o apere cu tot ce poate. Dacă păţiţi ceva neprielnic sau ciudat, ne anunţaţi. Noi putem ajunge cel mai repede şi ajuta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Mar 14, 2018 12:19 am

O să apelăm la voi, toți, cum am făcut-o mereu. și le zâmbește și o ține de mână pe Julietta. Mulțumim pentru cadouri și sfaturi. Dar noi trebuie să plecăm. și le face o scurtă plecăciune și pleacă. Akame îi privește și zâmbește. Ce repede cresc...Parcă ieri era un bebeluș ce voia să îmi aibe toată atenția. și chicotește. După care Izaya o mângâie pe cap. Acuma știi și tu cum e. Akame, ai timp să stai cu noi ca să petrecem timp împreună? Că pe tine chiar nu te-am mai văzut de multă vreme. Sora ta a rămas prin zonă și are o viață normală cu Levi iar cu ei am ținut mai mult legătura. îi zice normal. Hmm. Sigur. Dar înainte de asta.. se pune în fața lui Alexander și Michelle și face o plecăciune Îmi pare rău dacă am fost o băgăcioasă. Sunt în casa voastră și meritați respect. Mulțumesc că mi-ați acceptat fiul să o ia drept viitoarea lui soție și mamă chiar dacă ei încă sunt niște copii. Julietta la făcut să se facă într-un adevărat bărbat și vă mulțumesc foarte mult pentru asta. Singurul meu dar pentru voi sunt acești bani. și le dă o servietă plină de bani. Totuși i-au primit pe toți și nu putea să îi lase chiar așa cu mâna goală. Te-ai schimbat și tu , Akame. și dă mâna cu ea. Îmi place să mă comport ca la 20 de ani. Dar sunt conștientă de ce fac. Mă ia valul când sunt cu familia. și le face cu mâna și Akame pleacă cu Shirley și Izaya.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Mar 14, 2018 12:31 am

Acum Julietta şi Eden sunt acasă şi fac bagajele. Chiar dacă au toată viaţa înainte, ei se grăbesc să facă cât mai multe lucruri. Aşa zişii cei trei părinţi, chiar dacă arată mai tineri decât copiii, pleacă pe insula bruneţilor să mai stea la taclale.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Mar 14, 2018 12:37 am

Și cât timp Eden cu Julietta își fac bagajele și rezervările pentru biletele de avion. Cei de pe insulă discută: Tu Akame ce-ai mai făcut? De nu te-am mai văzut...Nici nu știu cu ce te ocupi de când ai plecat din oraș acum ceva ani. spune Izaya în timp ce o privea insistent pe Akame. Că deh, Akame a fost crescută de el, helău! E normal să aibă o relație mai specială cu ea. Sunt sănătoasă tată. Lucrez drept spion și mi-am făcut relații cu diferiții oameni puternici din lume pentru informații dar și bani. le răspunde sinceră. Am auzit de la Eden și ceva legat de sugar daddy și sugar mommy, e adevărat? Ști că ești căsătorită nu? și e serios. Meh. De cele mai multe ori merg în baie și în pat se duce o clonă. Mulți au încercat să mă lase gravidă. Dar le-am dat țeapă mereu. În general doar duc acele persoane cu zăhărelul și cam atât. și își ia un pahar de whiskey să se mai calmeze.[/b]
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Mar 14, 2018 12:46 am

Adică îţi înşeli soţul fără să-l înşeli de fapt. complează bruneta. Experienţa fiecărei clone vine în corpul posesorului când termină cu folosinţa ei, deci se poate spune oarecum că îl înşeală pe Jr. indirect. Iar ca să fie o gazdă bună, aduce nişte ceai unde stăteau ei trei.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Mar 14, 2018 12:53 am

Amintirile fiecărei clone vine la ea. Deci e normal că se poate spune că la înșelat indirect. N-am negat niciodată faptul că l-am înșelat. Uneori am făcut sex eu cu alte persoane care mi se păreau interesante de bună voie și de încredere. Dar ultima oară când s-a întâmplat asta a fost acum câțiva ani... Jr în schimb mă înșală în fiecare seară. A îmbătrânit și e în criza vârstei mijlocii și a dat și de un grup prost. Eu și Mona am încercat să-l ducem înapoi la calea dreaptă. Dar cred că o să ajungem cu divorț dacă continuă cu comportamentul ăsta. Eden e deja bărbat și nu mai trebuie să mă abțin pentru el. și oftează. Poți să mă numești curvă mamă dacă vrei. Probabil fac asta și pentru că în viața privată nu stau foarte bine...
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Mar 14, 2018 12:57 am

Eh, Shirley se mai temperase comportamental şi chiar n-avea rost să pună sare pe rană acum când aude ce face Jr. Se vede că-i din gena lui Izaya, dar crescut de Mona.. Dacă l-aţi lăsat aşa libertin.. comentează şi îşi dă ochii peste cap. Ia ceaşca de ceai şi soarbe încet. Dacă-i intră Izaya în cap şi face o viziune urâtă, din aceea la care oricum se pricepe foarte bine? propune apoi, că ne amintim cu toţii probabil pe câţi i-a pedepsit Izaya aşa.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Mar 14, 2018 1:01 am

Am încercat toate viziunile posibile. Inclusiv o bătaie cu el și gașca lui. S-a sfârșit să mă facă un monstru nemuritor... și oftează. Chiar nu avem ce îi face? întreba Izaya. O să mai port o discuție cu el zilele următoare. Ultima. Dar probabil asta se întâmplă când un om simplu ca Jr și cineva evoluat ca noi se cuplează. Se destramă datorită diferenții de fizic și atitudine...
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Mar 14, 2018 1:07 am

Bruneta oftează lung. Nici o mamă nu îşi dorea asta, chiar dacă nu-şi plăcea copilul foarte mult. Îmi pare rău. Să ne ţi la curent. şi lasă cana jos. Drame prea mari n-o să facă, că până la urmă nici ea nu era o fană a lui Jr. pentru că indirect era copilul soţului ei cu o altă femeie, duuh. Noroc cu Aurora, mândria Monei.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Mar 14, 2018 1:11 am

Jr mai mult a fost un experiment decât ceva făcut din iubire. Poate și de asta el nu e capabil de a se menține ca ei. Să lăsăm dramele mele la o parte și să îmi spuneți ce face Cecilia. E fericită, sănătoasă? ii întreba curioasă, încă își iubește sora foarte mult și ii pare rău că nu a mai stat cu ea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 81 of 100 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82 ... 90 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum