Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 17 of 100 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 58 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jun 30, 2018 1:01 am

Săraca fata se obișnuise așa de-a lungul timpului. Lelouch nu a apucat sa simtă ce e cu adevărat iubirea și familia, iar CC era foarte rațională și știa ca nu poate avea așteptările astea de la el. Pleacă astfel prin portaluri diferite și așa își încep misiunea de recrutare a aliaților. După 3 luni, Bella și Aurora sunt deja vizibil însărcinate și foarte grijulii. Celia se ocupa de creșterea armonioasa a lui Ragnar în timp de Julietta deja își învață fetița sa meargă în picioare, pentru ca avea deja 7 luni.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jun 30, 2018 9:22 am

Dacă ceilalți băieți au grijă de familia lor,iar Akame are mare grijă ca Cecilia să nu facă un efort mare din cauza sarcinii. Eden nu a mai dat un semn de viață de când a plecat pentru că e foarte ocupat în rai. Acesta muncește intens pentru statutul de înger complet și din păcate nu are timp pentru familie. Lelouch în schimb la găsit pe Black, nu a murit, dar era blocat într-un spațiu gol și nu știa cum să se întoarcă fără Lelouch. Are o dorință mai mare de răzbunare acum.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jun 30, 2018 11:30 am

Am așteptat destul. Ești pregătit? Cu cine sa începem? spune CC care parcă voia sa termine mai repede treaba asta pentru ca îi se părea oricum nasoală.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jun 30, 2018 11:35 am

Cu cea mai slabă mămică, cu Celia. Sunt momente când nu stă cu familia vampirilor și am putea acționa atunci. propune Lelouch o primă victimă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jun 30, 2018 11:40 am

Fata e de acord. De o perioada de vreme, Celia s-a mai antrenat și a deschis calea la încă doua puteri ale sale, dar nu a apucat sa le perfecționeze pentru ca prefera sa nu îl lase pe Ragnar singur mult timp cu Klaus. Se obișnuise cu viața alături de el, ca o adevărată familie, dar tot nu putea uita perioada când a fost însărcinată și singura, așa ca nu îi lăsa copilul prea multe ore pe zi singur. Acum ieșise la o plimbare în parc cu căruciorul și copilul, spre ghinionul lor, fiind o țintă sigura.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jun 30, 2018 11:47 am

Lelouch voia să termine treaba rapid, fără să aibă timp Celia să ii rețină mirosul sângelui lui. Așa că pentru a acționa, Lelouch își invocă un câine. Acesta arăta ca unul normal și se comporta ca unul. Dar are o zgardă specială în interiorul blănii lui. Trece pe lângă femeie și căruț, zgarda ii simte și eliberează un nor de fum. Câinele ia copilul și se teleportează de acolo.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jun 30, 2018 11:50 am

Celia își ia o panica gigantica când vede asta și începe sa țipe. Unde mi-e copilul?! Cineva mi-a furat copilul! Dar pentru ca CC considera ca n-are rost sa o chinuie prea mult, apare în spatele ei și o lovește în cap ca sa adoarmă, apoi o ia și pe ea. Ajung toți la baza și îi baga pe cei doi capturați intr-o celula. Celia are cătușe care îi rețin puterile pentru a nu face nimic nepotrivit.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jun 30, 2018 12:15 pm

Momentan ii lasă pe cei doi în celulele lor,fără să intervină momentan. Următorii cine să fie? Că mai e nevoie de ostatici ca să se panicheze. Că de sunt doar doi ne vor învinge.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Jun 30, 2018 12:21 pm

Cele însărcinate? Bella de exemplu nu sta mereu cu Allan pentru ca el se antrenează. Acum e în camera sa și părinții intr-o camera antifonica, făcând sex. și ridica din umeri. Ragnar simte energia negativa așa ca începe sa plângă și o trezește pe mama sa. Voi iar? Pe bune?! spune nervoasa și își ia copilul în brațe. Măcar nu erau în celule diferite.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jun 30, 2018 12:25 pm

Lelouch zâmbește malefic când ii pomenește Celia. După care revine la CC. Bine. Ea și Aurora mai sunt ținte ușoare. Te ocupi tu de Bella, CC?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 17 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 100 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 58 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum