Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 81 of 100 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82 ... 90 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 26, 2018 7:15 pm

Aceeași gândire o are și Shirley care încă era în cada și se delecta cu un vin roșu. Copiii ăstia sunt niște corcituri interesante. zice în gând, atât pentru ea cât și către Izaya. Kaneki al nostru mănâncă oameni. Cred ca o sa devină demon. continua, fără sa se abțină. Voia sa îl prindă odată mâncand, singur, ca sa aibe o discuție, dar asta nu înseamnă sa tina ascuns de Izaya, ca oricum o sa afle și singur dacă nu de la Shirley. Hope e foarte supărată ca Black nu e tatăl ei, deși arata la fel, dar se gândește și ea ca e mai bine sa nu insiste și îl asculta pe Damian. Îl ia de mana și se lasă condusă de el. Puțin mai departe, Raven terminase cu inamicii ei și o cauta pe Hope în zbor.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 26, 2018 7:21 pm

Damian fuge cu ea iar Black se reface mai repede. Fuge după ei, fiind la o distanță de 100 de metrii. Asta până când apare Akame în fața lui. Nu ți-a zis nimeni că e dubios să fugi după niște copii? Poate ai tu un alt suflet. Dar cu corpul ăla ești ca și fiul meu. Iar când îmi pedepsesc fiul... și știm ce urmează. Akame ii dă o palmă peste față ce il face să treacă prin 3 blocuri. Izaya își dă facepalm când o vede. Nebună și Akame. Iar de Kaneki mă așteptam. Amândoi avem trupuri de diavoli acum. Te așteptai să fie vegan cuminte?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 26, 2018 7:27 pm

Shirley chicoteste și mai bea din vin. Nu, drăguțe. Doar ca e primul așa și sunt curioasa de el. Are potențial. răspunde inocent. În același timp se gândea la ce sa facă cu pofta lui de carne umana, pentru ca, în calitate de fost erou, nu îl putea lăsa să omoare oameni inocenți, însă cu infractorii nu era problema asta. Rămâne de văzut. Raven aude zgomotul și merge intr-acolo. Îl vede pe TATĂL EI (părinții ăsta ar trebui sa își informeze fetele în legătură cu detaliile de erou, mai ales dacă au UN GEAMĂN MALEFIC) și după pe Akame. Bunica, ce faci?! striga la ea total derutata.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 26, 2018 7:31 pm

Nu e tatăl tău. E doar un tip ce ia furat trupul din alt univers. Ia zis super rapid concluzie. E inconsistent câteva minute. Ia-o pe sora ta și plecați de aici. E un ordin.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 26, 2018 7:33 pm

Raven se uita iar la tipul ăla și după e mai temătoare. Am venit aici tocmai ca sa o caut, dar nu o găsesc pe Hope. se plânge puțin și se apropie de bunica ei.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 26, 2018 7:38 pm

E cu elevul meu în duba poliției din spate. O găsești acolo. după care o ia în față. Îl simțea pe Black furios și voia să nu fie aproape de Raven.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 26, 2018 7:42 pm

Fetița nu se risca și, dacă știe unde e sora ei, atunci pleacă și ea acolo. Ajunsa lângă dubita, reia forma de om și intra. Hope era concentrata pe mini-televizorul de acolo și se uita la luptă, când aude ușa și o vede pe sora ei așa ca sare în brațele sale. Ce mă bucur ca ești nevătămata. Mama nu trebuie sa afle de asta.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 26, 2018 7:46 pm

Damian o vede pe Raven. Știe că e sora ei și se ridică în picioare. Deci tu ești sora mai mare. Poți să o iei de acum. Eu trebuie să plec, bye. iar astfel se teleportează lângă Akame. Blonda ia venit ideea să își testeze băiatul pe un adversar foarte greu. Așa că Damian e lăsat să se bată cu Black cât timp ea privește. Nebună Akame iar. Să își pună băiatul să se bată cu ăla...
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 26, 2018 7:54 pm

Acum ca domnul "te apar eu, hai cu mine" nu mai este, Hope vrea sa meargă iar după mama ei. Trebuie sa o găsim. E în pericol! zice serioasa și își privește sora. Raven, din păcate, fiind sora mai realista, nu o lasă. O prinde intr-o bila neagra și merge cu ea înapoi la casa brunetilor. Shirley, în tot timpul ăsta așteaptă o mișcare de la kaneki, dar n-are Noroc. Trebuia sa-l creștem și noi așa. Tu ai facut-o pe Akame o luptătoare și ea acum își face la fel copilul. N-o sa-l las pe Kaneki mai prejos. De mâine îl bagi la antrenamente Cum ai antrenat-o pe Akame! spune ușor geloasa. Era conștientă ca dacă e băiat serios, o sa ajungă greu de învins și nu e prea bine dacă devine și malefic. Dar mamele mereu au căile lor speciale de a potoli copilul lor.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 26, 2018 8:14 pm

Eu fac aceleași antrenamente. Dar depinde și de elev. Akame s-a făcut luptătoare pentru că a moștenit o parte din orgoliul tău și ambiția de a nu renuța. și se scuză Izaya repede. Kaneki mai mult vrea să cunoască decât să se bată. Observă cum lumea a luat-o razna și orașul a scăpat de sub control. Nu îi plac nici eroi, nici ăia malefici. Modul lui Lelouch de confruntare îi se pare plictisitor așa că nu era interesat. Da, Kaneki e o combinație dintre mintea inteligentă a lui Mark, potențialul gemelelor dar o minte malefică care să zicem e de la Izaya. Eroii până acum mențin balanța egală și evită pe cât posibil pierderile colaterale. Presimt că o să urmeze ceva interesant cu nepotul nostru Damian. Să-l vedem și vorbim după. iar acum urmează momentul și timpul lui Damian. Black voia să termine rapid așa că face Susanoo din prima , ca să nu piardă timpul cu copilul ăsta. Damian știe că la putere n-are cum să-l bată acum pe Black, așa că trebuie să facă anumite șmecherii. Și uite cum face, dacă în aer sau pe pământ nu poate face nimic, acesta aruncă o grenadă. Crezi că apărarea mea poate fi bătută așa de ușor mucosule? strigă Black din armură. Grenada aia avea însă un alt rol, aceasta a eliberat un fum ce îl făcea pe răufăcător să nu mai vadă nimic din jur. Acesta îi caută energia și nu îi găsește nicăieri. Se uită în stânga , dreapta și sus după un posibil atac. Când de fapt...Damian era sub pământ. Îl trage pe Black sub pământ cât să fie imobilizat. Susanoo dispare iar copilul se teleportează afară. Eliberează tehnica lui de apă și umple gaura cu un val unde era răufăcătorul. Iar la 9 ani, repet, la 9 ani, deja știe să facă Chidori. Coboară cu mâna în față spre gaură și pune mâna cu tehinca lui acolo. Asta îi cauzează lui Black daune foarte mari. Dar care nu-s mortale. Wow. Impresionant. Deja a luat-o în față copilul ăsta. Tehnicile astea trebuia să le știe pe la 14 ani, nu 9. spune cu un zâmbet satisfăcut. Media, a văzut și a filmat tot. Cu titlul: Oare copilul ăsta va fi viitorul erou nr1? Așa, ca să vadă și cei de acasă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 81 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 81 of 100 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82 ... 90 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum