Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 82 of 100 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83 ... 91 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 82 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 26, 2018 8:25 pm

Hope e surprinsă plăcut de puterea rudei sale, în timp ce Shirley se cufundă în apă, plictisită. Generaţiile astea nu mai au nici un farmec. Învaţă imediat, moştenesc o tonă, bat pe oricine. Pe vremea noastră era mult mai greu. se plânge în continuare. Nici nu mă aşteptam la mai puţin de la cineva învăţat de Akame. De asta de mâine tu o să îl antrenezi pe Kaneki. continuă hotărâtă. Băieţelul ei trebuia să fie cel mai puternic băiat din generaţia asta! Şi aşa se gândeşte ea la alte planuri neortodoxe sau corecte.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 82 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 26, 2018 8:31 pm

Dar și adversarii de acum sunt mult mai grei. Black, Lelouch și CC sunt adverari mult mai greu de bătut spre deosebire de Joker. și argumentează Izaya discuția asta. Damian, cum e încă un copil se bucură de cele 3 minute de celebritate. Asta până când Black se regenerează și se teleportează în spatele lui. Ok. M-ai păcălit. Dar tot un mucos ești. și pune mâna pe umărul lui după care îl arde.Cum trupul lui încă nu e așa de dezvoltat și protejat, focul ăla la afectat foarte tare. Akame în schimb nu se bagă, îl mai lasă pe băiat la bătaie. Black îl prinde de mână și îi o întoarce, după care îi dă un pumn în ficat de îl zboară câțiva metrii. Vezi ce ziceam? Într-o luptă dreaptă Black e peste copii cu mult. Trebuie să-ți folosești mai mult capul decât mușchii cu adversari dinăștia.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 82 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 26, 2018 8:39 pm

Shirley se satură de vorba lui Izaya aşa că-l teleportează în cadă cu ea. Ah, ţi-am udat hainele, ce păcat! exclamă prefăcându-se supărată. Acum trebuie să te dezbraci, ce să faci.. Şi să te uiţi cu mine, că n-am chef de sex. continuă ca o alintată. Raven se încruntă puţin. Nu voia ca sora ei să vadă aşa ceva, dar nici n-o poate opri. Se întreba deja de ce nu intervine Akame. Cecilia, acasă, pregătea o masă copioasă pentru cei doi când se întorc în timp ce se uita la televizor. Ea nu era aşa afectată de rănile lui Damian, pentru că ştia că a trecut prin destule rele la antrenamente şi Akame n-o să-l lase s-o ia pe coajă prea tare. În timpul ăla, apare şi Julietta prin zona lor. Îi vede pe cei trei şi nu ştie dacă să intervină sau nu, din moment ce Akame încă n-o face, dar totuşi merge la ea repede. Mi-ai văzut cumva fetele? Înainte le-am simţit energia, dar acum nu o mai fac.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 82 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 26, 2018 8:50 pm

Le-am trimis acasă. îi zice mămicii ca să nu se mai îngrijoreze. Haide Damian. Am pus în tine unul dintre cei mai puternici lorzi demoni. Vreau să văd dacă poți să faci echilibru între cele două elemente care se bat cap în cap. își spune în gând stresată. De ce a făcut asta? Simplu. Din punct de vedere al energiei , Raven e cel mai potent copil. Iar ca să se echilibreze balanța, Akame a învins un lord al întunericului și la pus în băiat. Planul ei era următorul: Dacă sunt doi copii cu potențial mare, ei și-l vor crește reciproc. Pe asta se bezează mai mult. Damian se ridică obosit și scuipă sânge. Dintr-o dată aude o voce în spatele lui: Damian...DAMIAN. iar ochiul lui stâng devine negru , cu irisul de culoarea sângelui. E prima oară când băiatul ia contact cu energia asta foarte întunecată și rea. Iar ca rezultat, începe să se miște necontrolat și să țipe de durere. Poți să reziști. Nu te va omorî pe tine ceva de genul. îi spune mai dură în timp ce se uita la el rece. Black în schimb nu înțelege nimic. Mi s-a zis să scap de băiat...Dar mă-sa îl torturează mai rău decât m-am gândit eu... și se șterge de praf. La ce stare avea acum ciutanul, consideră că nu poate supraviețuii. Acasă, Izaya se dezbracă și se uită cu soția acolo. Ai concurență serioasă. Cel mai talentat copil e Raven, cel mai muncit e Damian....
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 82 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 26, 2018 8:57 pm

Şi cel mai malefic este Kaneki. Trebuie doar să-l împingem mai rapid din spate. spune relaxată. Ea nu-şi supraestima băiatul, dar nici subestima. Ştia că e inteligent şi şiret, ceea ce e un început promiţător. Raven devine captată de televizor între timp. Deci nu sunt singura care are demoni interiori?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 82 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 26, 2018 9:09 pm

Damain caută cu disperare să-și recapete controlul de sine. Iar pentru asta își trosnește degetele. Energia asta malefică ia formă iar în spate îi apar patru cozi. Băiatul nu era în cele mai bune condiții mentale, chestia asta la făcut puțin nebun.Acum e rândul meu.
Spoiler:
Astfel Damian începe să-l atace pe Black iar. Adversarul se apără de loviturile ce aveau țintă organele vitale, dar simte că puterea loviturilor a crescut. Buff-ul ăsta va ține câteva minute, maxim. își spune în gând find maxim de concentrat. Ca să nu se apere toată ziua își face și el un braț mare de energie malefică, dar Damian îl străpunge și îl distruge.
Spoiler:
Te distrug, te distrug. repetă Damian necontrolat. Asta până când corpul lui cedează. Cozile dispar și Damian leșină, după care îl ia Akame repede. O să-ți distrugi băiatul așa. Nicio creatură nu poate supraviețuii cu atâta cantitate de lumină și întuneric prea mult timp. Dar îmi faci treaba mai ușoară. și pleacă să se bată cu ceilalți eroi. Akame îl ignoră și se uită la băiat. Simțea nevoia să-l ducă acasă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 82 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 26, 2018 9:25 pm

Julietta se simte mai bine acum că ştie că fetele ei sunt bine. Du-l acasă. Eu mă ocup de Black. îi zice lui Akame şi zboară după infractor imediat. Hope se uită la sora ei şi vede că e foarte concentrată, aşa că trage de mâna ei. Eşti bine, Onee-chan? Atunci movalia îşi revine şi tresare. Ah, da. Dar acum mama îl urmăreşte pe tipul ăla.


Last edited by Dede on Thu Jul 26, 2018 9:52 pm; edited 1 time in total
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 82 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 26, 2018 9:31 pm

Astfel Damian e trimis să doarmă acasă, știe că o să aibă Cecilia grijă de el. Akame în schimb revine pe front și ajută poliția. Black se întoarce cu fața la ea și zâmbește malefic. Cred că ți-a fost dor de fața asta. și începe să se bată cu îngerul.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 82 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jul 26, 2018 9:38 pm

Ce replica nedreapta! se plânge pe un ton încet. Totuși, încăpățânarea ei o face sa se concentreze pe bătaie. Mereu am vrut sa fiu mai buna ca Eden, dar mă mulțumesc și cu tine. răspunde mai tare și face multe bile de lumina care vin spre el din parti diferite. În Rai a învățat multe lucruri folositoare și strategii, așa ca acum se considera destul de puternica ca sa îi bata pe toți.


Last edited by Dede on Thu Jul 26, 2018 9:44 pm; edited 1 time in total
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 82 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jul 26, 2018 9:44 pm

Black se ferește de o parte dintre ele, iar cu cele rămase se apară cu mâna. Vede că puterea ei e periculoasă și o ia în serios. Își face o sabie de amaterasu și trimite acum el diferite lămi de foc în mai multe părți. Cam ce a făcut și ea.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 82 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 82 of 100 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83 ... 91 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum