Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 38 of 100 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 69 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Mon Aug 20, 2018 11:58 pm

Damian aruncă cu cuțitele dacă cu pistoalele nu are efect. După care cu ultimul cuțit rămas încearcă să ii rupă coada ca să o salveze pe Raven.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Aug 21, 2018 12:08 am

Doar ca monstrul are nevoie de o singura coada ca sa îi oprească mâinile lui Damian, fiind un băiețel ce pierduse și agilitatea în brățară. După asta, o arunca pe Raven în aer și când cade o înjunghie cu una dintre cozile ascuțite. Planul ei mersese oarecum. În urma loviturilor, brățara se sparsese. Acum toată puterea revenea la ea, doar ca revenea prea repede și prea multa + impactul suferit la înjunghiere,  o fac pe movalie sa își piardă controlul. Puterile ei ascunse / naturale se dezlănțuie ca sa o protejeze. Scuipa sânge pe gura și ochii ei devin negru cu roșu, pierdandu-și conștiința. Acum era condusă doar de negrul din interiorul ei, care era mult și formase el însuși un demon în interiorul ei. Când e lăsată jos, îi apar doua aripi de foc, una mai mare decât cealaltă și emana Multă energie negativa în jur.
Spoiler:
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Aug 21, 2018 12:19 am

Damian nu are ce face decât să se uite. Știe cât de importante sunt puterile în momentul ăsta așa că nu se bagă, ci stă mai retras
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Aug 21, 2018 9:14 am

Raven e foarte tăcută în forma asta. Simte cine are energie și cine nu, așa ca nu îl ataca deocamdată pe Damian. Sare pe monstru și îl atinge cu un deget, acesta umflandu-se și explodând instant. Acum tot locul era plin de sânge peste tot. În spatele monstrului îl vede pe cel care îl controla și începe sa îl atace, doar ca și el era puternic. După ce primește o prima lovitura,o ataca pe fata cu un fel de al-treilea-braț, foarte rezistent. Lupta duce câteva minute, pana ce Raven se enervează și îi rupe brațul cu mâinile goale, facandu-l bucăți. După îl ia pe om și îl lovește de perete pana îi mai rămâne doar capul afară. O parte demonica a ei voia sa îl tortureze pana afla ce vrea de la ei și cine l-a trimis. De asta nu îl omoară. Apoi îl simte pe Damian și se teleporteaza instant în fata lui. Având în vedere ca nu îi simte puterile, nu îl considera o amenințare, doar ca nici nu își amintește cine e, așa ca îl apuca de gat și se uita încruntata la el.
Spoiler:
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Aug 21, 2018 10:05 am

Strânsoarea ei ii face rău, era să leșine până când zgarda lui se crapă de la forța ei și își revine și el în puteri. Dă-mi drumul. ii spune cu frumosul mai întâi.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Aug 21, 2018 10:12 am

Raven nu gândea logic acum. Îi simte puterea venind și îl strânge mai tare, pana îi crapă de tot zgarda.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Aug 21, 2018 10:17 am

Damian vede că Raven nu e rațională. Așa că o apucă de brațe și se eliberează. Cum Raven e învăluită de întuneric și energie negativă, Damian își folosește lumina de data asta. Ochii lui se fac albi ca să ii vadă energia și unde ar putea să oprească acest val de negativism. Astfel, în spatele lui apar două aripi mici, dar foarte strălucitoare. Își face o sabie de lumină și începe să o atace rațional. În sensul că evită zonele mortale.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Aug 21, 2018 10:22 am

Fetei nu îi place, dar având puțin și din sângele de înger de la Eden și Akame, poate rezista atacurilor. Își face și ea o sabie de foc, la fel ca aripile ei și contracarează. Acum ca a atacat-o, îl considera un inamic ce trebuie exterminat.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Aug 21, 2018 10:26 am

Damian se teleportează în spatele ei și primul lucru pe care îl face e să încerce să ii taie aripile.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Aug 21, 2018 12:00 pm

Aripile ei au un fel de senzori de mișcare și îl simt pe Damian. Aripile acționează pe cont propriu aici și îl lovesc tare pe băiat. Apoi Raven merge spre el și îl privește cu ura. Îl strânge iar de gat și se pregătește sa îi înfigă sabia în piept.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 38 of 100 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 69 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum