Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 95 of 100 Previous  1 ... 49 ... 94, 95, 96 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 95 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri Nov 23, 2018 5:08 pm

Damian este liniștit și stă normal acolo,că altceva nu prea poate să facă în momentul ăsta. Eden așteaptă ca operația să decurgă normal
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 95 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 24, 2018 11:39 am

Doar ca nu e nevoie de operație. După multe țipete și vreo 30 de minute de așteptat, se aude plânsul unui copil. Hope se bucura ca are încă un frățior sau surioară și intra prima cu tatăl ei ca sa vadă. Raven rămâne încă afară. Știi ce mi se pare mie naspa? Ca mama se chinuie câteva luni cu un copil in burta și după 5 zile îi este luat și dus în Rai, sa fie crescut de bone specializate. Ea și tata sunt priviți doar ca pe niște creatori de îngeri adevărați. Atât. spune cu o ușoară scârbă. Când merg în Rai, îi pot vizita pe copii și ei știu ca noi suntem familia lor. Dar bănuiesc ca niciodată nu o sa se lege o conexiune adevărată, pentru ca ei nu au simțit căldură mamei destul. Și ea de fiecare data zice ca nu e nici o problema, dar eu nu o cred. Face sacrificiul ăsta ca sa poată avea familia asta de pe Pământ. continua sa îi explice lui Damian, deși săracul nu a întrebat nimic, însă ea voia sa se descarce. De asta, pe de-o parte nu mă pot bucura ca mama e însărcinată si ca naște.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 95 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Nov 24, 2018 2:12 pm

Damian nu prea înțelege problemele de genul. Încă nu are vârsta și experienta necesară pentru astfel de necazuri. Tu știi mai bine.. încearcă să o consoleze cumva
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 95 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat Nov 24, 2018 11:53 pm

Raven își da seama după răspunsul lui ca a deschis subiectul degeaba. Îl ia de mana și întra în sală ca să își vadă noul frate și zâmbește. Julietta era destul de obosita asa ca doar se uita la familia ei, fericita.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 95 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun Nov 25, 2018 7:26 am

Damian se uită la bebeluș și ii se pare frumos. Eden e primul care vine lângă mamă. Ești bine?
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 95 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 28, 2018 12:02 am

Julietta da din cap și îl ia de mana. Acum știa ca trebuia obligatoriu ca amândoi sa le anunțe pe fete de plecarea în Rai, doar ca nu e urgent. Trece cam o ora. În acest timp, bebelușul e pus în incubator, mama doarme încă în camera de spital și restul trebuie sa plece acasă. Era târziu și aveau nevoie de somn. Maine copiii aveau școală.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 95 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 28, 2018 12:08 am

Damian cam e nevoit să se ducă acum acasă, că Eden era cu mașina și era în drum. Astfel e lăsat în fața locuinței lui și fetele sunt duse acasă. Toți dorm și se așteaptă o nouă zi.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 95 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 28, 2018 12:25 am

Cecilia se întreabă de ce copilul ei e acasă, desi o anunțase ca doarme la Raven, dar asta e. Trece peste. Se face o noua dimineața și mămica se trezește sa îi pregătească copilului ei micul-dejun și pachețelul. Surorile se descurca și singure cu asta, fiind obișnuite sa o ajute des pe mama lor însărcinată. Urmează programul școlar și după liber. Pe după-amiaza, Julietta revine acasă cu noul membru al familiei. Trebuie sa le zicem fetelor. Mai avem doar 4 zile pana ce trebuie obligatoriu sa plecam. zice încet către Eden când știe ca sunt singuri.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 95 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Nov 28, 2018 12:29 am

După ce te odihnești o să vorbim cu ele. Nu te stresa cu asta. îi spune mai mult că doar ce a născut. Eventual le spun eu.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 29
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 95 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Nov 28, 2018 12:36 am

Mămica zâmbește si tine copilul cuminte în brate. Le zicem împreună. Sau măcar sa fiu de față. Asa e corect. zice după blând și se așează pe fotoliu.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 95 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 95 of 100 Previous  1 ... 49 ... 94, 95, 96 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum