Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 38 of 100 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 69 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri May 29, 2020 12:33 am

Bruneta își pune mâinile în san. După o mica pauza, zice și ea sa întrebe: Voi cine credeți ca ajunge în finală?
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri May 29, 2020 12:37 am

Raven cu Damian, sunt cei mai talentati și experimentați în felul lor. De Damian nu am nimic de zis, dar Raven este cea mai talentată și ambițioasă dintre toți. Poate câștiga oricine dintre ei doi. incepe Akame. Fiind în legătură directă cu ei, e normal că știe mai multe. Ragnar mi se pare interesant... incepe și Izaya.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri May 29, 2020 12:49 am

Shirley ii asculta pe amândoi. Normal ca paria tot pe fata ei Raven, dar analizează și logic. Ragnar e foarte talentat și puternic, dar nu e mai bun decât Damian sau Raven. Damian deja l-a bătut și Raven sigur poate găsi un element împotriva lui. Însă merita cu siguranță locul 3. Movalia apreciază cuvintele de lauda și în timpul ăsta Hope și Ragnar stau pe o banca. Când au zis de Cecilia ca e pe dinafara, mi-am amintit de mine când priveam din Rai pământul și voiam sa fiu și eu cu voi. Și de Raven când a avut nevoie de familia ei și nu era acolo. Nu toți suntem independenți ca Akame-san.. se plânge puțin. Ca înger, putea simți dacă vrea și ce simt ceilalți și asa le citea personalitatea mai ușor. Familia ar trebui sa fie pe primul loc. Ei nici nu știu ce greu e sa fiti separați. Nu te joci cu asta. Vorbele astea erau mai de folos zise de fata cu părinții dar I s-ar fi părut neobrăzat.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri May 29, 2020 9:08 pm

Oamenii sunt diferiți. Nu cunosc viața fiecăruia, dar au motivele lor pentru a își justifica comportamentul. comentează și Ragnar pe subiect, să fie cu Hope.Ochii lui Damian sunt cei mai puternici pe care i-am văzut. La vârsta lui, știe mai multe decât Izaya la aceeasi vârstă. că hei, Jimin cu Damian au o relație mai strânsă, în plus voia să îl intepe pe ascuns pe Izaya. Akame, știu foarte bine gena voastră. Puterea ochilor ălora cresc în funcție de trauma emoțională a posesorului. Ce i-ai făcut? și sare acum Jimin la atac pe ea, că hei, nimeni nu îi atacă nepotul favorit.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri May 29, 2020 9:13 pm

Oh, pe asta vrea și Raven sa o audă. În primul rand pentru ca ei doi nu prea discutau despre antrenamentele lui de când erau mici și a descoperit Raven ca e chinuit și s-a supărat, dar și pentru ca poate afla ceva important pentru lupta. Face un schimb de priviri cu Damian, fără sa zică ceva ca să nu fie auziți.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri May 29, 2020 9:23 pm

Damian s-a născut cu o genă specială. Are lumina și întunericul la un nivel foarte ridicat. Ca să poată să le mențină sub control  are nevoie de puterea ochilor alora ca să fie în regulă. Dacă o parte o distruge pe cealaltă, Damian va murii. Raven, că o avem în contra partidă,  are spiritul format din multe fragmente de puteri. De pierde una, nu va pății mare lucru. Damian în schimb are două nuclee mari ce îi dă acces la puteri neștiute, dar dacă ii este stricat echilibrul nu va putea să fie cu mintea întreagă.   explică Akame,  Damian stia deja astea. Iar Akame ia simtit din prima pe cei doi,  de-aia nu dă tot din casă.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri May 29, 2020 9:44 pm

Well, nimic bun de folosit în luptă. Noroc ca Shirley intervine. Nu asta a întrebat Jimin. Ci ce i-ai făcut lui Damian de are traume emoționale. încă e supărată din discuția anterioara.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri May 29, 2020 9:47 pm

Când era mai mic îl torturam fizic și cam atât. si isi mai aprinde o țigară.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri May 29, 2020 9:50 pm

Ce tata model. spune ironic. Nici nu știu cum e mai bine. Fără tata sau cu un tata prea dur? și acum trage cu ochiul și la Izaya care știm ca face parte din prima categorie.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Fri May 29, 2020 9:52 pm

Hai că nu i-am lipsit lui Kaneki. Mai degrabă îl dădăcești tu prea mult. se scuză repede si fumează și el. Se vede că Izaya cu Akame sunt rude.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 38 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 38 of 100 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 69 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum