Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 40 of 100 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 70 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 40 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Fri May 29, 2020 11:27 pm

Știți ca o sa trebuiască și Raven sa afle, nu? Doar locuiește cu el. Și după cum ați observat, de câțiva ani nu e genul care pune prea multe întrebări sau care își spune supărările. Deci nu o sa auziți din gura ei ca vrea sa știe, deși sigur o macină subiectul. zice Shirley logic, exact ce gândea movalia, ca doar a crescut-o atâta timp. Raven aștepta bătălia cu Damian sa vadă dacă descoperă ceva despre noul el.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 40 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat May 30, 2020 10:30 pm

I-am spus despre asta. Totusi i-am acordat libertatea de a îi spune când vrea el. E adult totuși. spune adevarul cât timp se uită la ei.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 40 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat May 30, 2020 10:52 pm

Înţeleg. zice Shirley scurt. După momentul ăsta se face o introducere a semifinaliştilor şi se anunţă prima luptă din finală: Ragnar şi Raven. Ah, ce mă bucur că n-ai prins cu altcineva. zice Raven uşor nerăbdătoare. Succes amândurora! le urează Hope.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 40 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat May 30, 2020 11:19 pm

Baftă vouă. le zice pe scurt și se uită la ei. Bakugo este tăcut, deja își făcea planuri pentru meciul lui cu Damian. Iar argintiul e foarte liniștit.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 40 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sat May 30, 2020 11:25 pm

Cei doi ajung pe teren şi imediat ce se dă startul, Raven îşi împarge personalitatea în 4 ca să aibă ajutoare puternice şi îl atacă frontal pe Ragnar cu diferite arme din umbre.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 40 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat May 30, 2020 11:54 pm

Armele trec prin Ragnar pentru că se face in nisip. Mana dreaptă devine o coasa de nisip foarte lungă cu care atacă personalitățile dintr-o mișcare. Damian ridică sprânceana. Joacă altfel
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 40 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 31, 2020 12:05 am

Movalia nu lasă timp mort între ei doi: personalităţile alea sar în aer cât mai departe de coasă şi fac un cerc în care se ţin de mâini. Crează împreună o bilă de magie neagră în care îl prind pe Ragnar şi îl ridică în aer. Raven plutea şi ea, la o distanţă decentă de bilă, aşteptând să mai vadă din puterile băiatului.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 40 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 31, 2020 9:41 pm

Ragnar vede terenul și se transformă în nisip, astfel fiind atât de subțire și separat trece prin umbră. Se întinde și le prinde pe toate de picioare în forma de nisip.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 40 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Sun May 31, 2020 9:50 pm

Well, se duce o lupta intensa timp de 10 minute in care se tot fac schimburi de cine-pe-cine, pana cand Raven ajunge intr-un colt al terenului si Ragnar in celalalt. Se uita la ceas si vede ca se lupta deja de mult timp, asa ca ofteaza. Ai luptat foarte bine, Ragnar, felicitări. Dar eu am luptat mai viclean. şi după ce spune acele vorbe, întinde o mână în faţă. Tot nisipul din jurul lor şi de pe Ragnar începe să arate schimbat: acum era nisip normal galben dar şi cu nisip negru şi încet nisipul negru începe să-l acapareze pe cel galben şi să-l transforme tot în negru. Când eram în pauză şi am pus mâna pe tine şi Hope, pe tine am pus un blestem care îţi acoperă toate puterile. Ţi-am oferit o luptă cinstită din respect şi pentru că eram curioasă de cum lupţi, dar blestemul mai ţine doar încă 10 minute şi eu prefer să-mi păstrez puterile pentru finală. Deocamdată, ai pierdut. Iar cu aceste spuse, acum Raven îi controlează tot nisipul lui Ragnar şi toate puterile magice. Ca să-l pună în dezavantaj, strânge tot nisipul în spatele ei, departe de băiat, lăsându-l dezarmat. Asta n-a fost cinstit! zice Hope uşor bosumflată. Dar deh, nu există nici o regulă împotriva chestiei ăsteia.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 40 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sun May 31, 2020 10:41 pm

Ragnar are și el câțiva ași în mânecă. Dar asta ar însemna să lupte până la moarte și nu este în codul lui. Bine, renunț. răspunde sec.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 40 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 40 of 100 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 70 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum