Rpg-Zone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanie Mansion

2 posters

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

Page 43 of 100 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 71 ... 100  Next

Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Jun 02, 2020 10:21 pm

Shirley observa asta si o trage repede pe Akame la ea. Spune-mi ca nu imi amintesc bine si ca nu ai zis ca semnul ala de pe fata lui Damian, CARE APROAPE CA NU SE MAI VEDE, tine partea lui intunecata in frau. Raven intre timp nu se vedea. Singurul lucru care se mai misca in perimetrul ala, erau ciorile care faceau galagie si se duceau dintr-un loc in altul. In celalalt univers, se auzeau atat de multe soapte incat nici nu se mai intelegeau. In fata lui Damian era acum pavat un drum cu pietris, drept. Damian, grabeste-te! spune vocea fetei de la departare.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Tue Jun 02, 2020 10:26 pm

Ba da.... că nu are ce să zică. Chiar nu are. E într-un mare impas. Semnul a dispărut iar capătul părului se face negru, iar de jos se ridică puțin pietrișul. Sufletul lui Damian se duce către locul acela că nu are de ales.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Tue Jun 02, 2020 10:41 pm

Shirley isi da una peste fata. Ca sa nu ii agite pe altii si sa nu auda, merge cu Akame mai in spate, inafara lojei. IN PRIMUL RAND, e vina VOASTRA ca nu ati anuntat mai devreme, si in al doilea rand a mea ca nu m-am gandit ca Raven ar folosi asta pe Damian. L-a dus intr-un loc in care ea controleaza tot si o sa vada o iluzie cu una dintre temerile lui cele mai mari si exista o mare probabilitate ca aia sa fie o iluzie cu Raven murind. O sa ii futa pe amandoi treaba aia! apoi se uita catre teren. Ciorile lui Raven au format semnul mortii cu care iti pot anula toate puterile daca te prind in mijloc, cum a facut cu vicepresedinta. Dar semnul e in lumea asta si e degeaba daca ei nu scapa din lumea cealalta.. Raven care era undeva in background insa, are niste ingeri pazitori (in adevaratul sens al cuvantului) si inchide ochii ca sa verifice cum sta situatia ciorilor, moment in care vede corpul lui Damian schimbat. Asta e ciudat... Apoi se uita la adulti si vede ca Shirley cu Akame lipseau dintre ei. Asta e si mai ciudat... In cealalta dimensiune Damian aproape ajungea la destinatie si movalia incepea sa aiba indoieli si presentimente naspa legate de ce o sa se intample daca ii arata ce vrea ea. Scopul era sa il deregleze in lumea asta ca sa il prinda cu garda jos in lumea cealalta si sa il sigileze, dar acum nu mai crede ca asta e un plan bun. Nu e bine. Nu e deloc bine. Cum schimb? Ce schimb? Ce fac? si incepe sa se agite. Ca sa traga de timp, mai multe personalitati ale lui Raven apar in calea baiatului, prima fiind Raven jucausa cu ditamai burta, fiind cel mai probabil aproape sa dea nastere. Daca e baiat, ai voie sa il numesti tu. Daca e fata, eu ii dau numele! si scoate limba la el. In paralel, Raven cea adevarata foloseste o alta cioara ca sa le caute pe Shirley si Akame.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Wed Jun 03, 2020 11:29 pm

Părul lui Damian devine o combinatie intre argintiu si brunet și se uită în jos , umbra lui se extinde și ucide fiecare cioară. După aceea se formeaza o aură neagră. Damian din lumea lui Raven nu înțelege jocul, dar îl încă îl joacă. Akame fumează pe fond de stres. Crezi că știam vreodată că va aplica magie neagră pe el?! Zici de mine că exagerez cu Damian, dar ati introdus prea multă energie în copila aia.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Wed Jun 03, 2020 11:40 pm

Ma scuzi ca am invatat-o o varianta a iluziilor, ca sa nu fie pacalita de cei care au puteri ca Damian! Ciorile cand mor fac un zgomot tare si Shirley merge inapoi in loja si le vede ca sunt moarte. Oh, cacat! Daca ea nu il poate sigila, se poate sa piarda lupta. spune Shirley stresata, acum ca simte energia aia mare a lui Damian si intunericul din ea. Moare inclusiv cioara in care se proiectase Raven si atunci isi da seama ca situatia i-a scapat de sub control. E mare pacat ca nu a apucat sa duca iluzia la capat cum isi dorea, asa ca la finalul drumului e Raven cea adevarata. Merge la el si ii pune mainile pe obraji, in cel mai serios mod posibil. Damian, daca e ceva ce ar trebui sa stiu si inca nu stiu, mai avem la dispozitie un singur minut pana cand lumea asta se autodistruge si noi revenim pe planeta noastra ca sa imi spui!
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jun 04, 2020 9:32 am

În lumea noastră nu mai sunt eu...E altcineva, corupt. îi zice pe scurt. În lumea reală Damian nu se mișcă și o așteaptă pe Raven.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jun 04, 2020 9:47 am

Lumea în care se afla ei acum începe sa se cutremure. Movalia presimtea asta și singura varianta pe care o gândise era: Atunci trebuie sa lupți cu el și sa nu îl lași sa preia controlul asupra ta. Nu uita ca noi doi încă suntem într-o lupta și nu cred ca o sa ma lase prea ușor în pace. apoi îl sărută pe buze și imediat după, sufletele lor se întorc în trupurile originale, pe pământ. Raven se da instantaneu în spate, în coltul opus fata de Damian, si se pregătește cu un scut se umbra pentru orice eventualitate. Un card gigantic de ciori vin și zboară deasupra terenului, făcând zgomot. Ai face bine sa fii același Damian și asta doar o glumă! zice ușor înțepător. Simțea ca energia lui e aproape total schimbata, dar, ca în toate momentele de criza și drama combinata cu dragoste, o sa încerce sa îl aducă pe Damian înapoi. Shirley zâmbește și o ia și pe Akame lângă ea. Dacă nu îl înfrunta în momentele lui cele mai rele, o sa trăiască cu frica toată viața. Trebuie sa o lăsăm puțin, chiar dacă e riscant.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Thu Jun 04, 2020 11:09 pm

Aura neagră îl înconjoară pe Damian ca să îl protejeze. Chiar dacă sufletul e înapoi,  părul lui argintiu trece la grii și în cele din urmă la negru complet. Sufletul lui Damian e blocat într-o dimensiune din trupul lui, unde era normal varianta lui coruptă.
Spoiler:
Gata cu visele. iar ochiul lui stâng e al unui ghoul combinat cu Sharingan,  astfel,  Damian e complet corupt.
Spoiler:
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Dede Thu Jun 04, 2020 11:26 pm

Pe Raven o trec puțin fiorii, pentru ca simte ca se confrunta cu total altceva. Arbitrul se uita la loja părinților, în sensul ca asta nu mai e lupta lui Damian și ar trebui oprit, dar Shirley ii da cu flit. Asta nu mai e de mult o lupta pentru locul unul. E mai mult de atât. Raven trage aer in piept și încearcă sa își revină. Cu ocazia asta le arat și adulților ca nu numai ei sunt puternici. zice încet, mai mult pentru ea. Puterile ei sunt la 99% și acum își combina toate elementele pe care le are pentru a face în mâini doi dragoni multicolori cu care îl ataca frontal și tare pe Damian. Ea voia deocamdată sa ii spargă apărarea cât timp se gândește cum îl stimulează pe adevăratul Damian sa își revină. Poate cu ocazia asta își trezește și ea ultima forma. E ocazia perfecta! spune Shirley entuziasmata. Pentru ea drama de pe ring pe care cei doi o trăiau și faptul ca sunt în mare pericol amândoi nu reprezenta nimic important. E interesa sa avanseze Raven la stadiul final, sa nu mai fie numai copilul lui Akame impresionant. Mult egoism.
Dede
Dede
Admin

Posts : 14502
Join date : 2016-03-23
Age : 26
Location : Itachi's house

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Danu Sat Jun 06, 2020 12:54 am

Drama Queen. De Damian o ia razna și atacă cu intenția de a ucide o să opresc lupta. spune pe scurt, după ea îl descalifica pe Damian chiar acum. Brunetul, că asta e acum, se ferește de atacurile ei cât e posibil. Pentru că e aproape îi apare din spate o coadă de ghoul ce o prinde de talie și o lovește de mai multe ori în zid foarte tare fără să zică ceva.
Danu
Danu
Admin

Posts : 14501
Join date : 2016-03-23
Age : 28
Location : Constanța

https://rpg-zone.all-up.com

Back to top Go down

Kanie Mansion - Page 43 Empty Re: Kanie Mansion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 43 of 100 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 71 ... 100  Next

Back to top

- Similar topics

Rpg-Zone :: Oraș :: Oraș :: Case

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum